Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

4 T2

 

...ty nejdražší jsou CASIO FROGMAN, asi nějakej výroční model nebo co...ale vůbec se mi nelíbí,

 

ty stránky jsou SUPER, škoda malého detailu, fakt bych to rád viděl někde na webo v detailech, abych mohl číst popisky k jednotlivejm modelům

 

jinak jak je ta fotka (v příspěvku č.91) s tím Rally tereňákem , tak hnedka pod ní je fotka, kde v levé stránce jsou uprostřed AW 550 modely G-Shocků (analog s digitálem) tak ty druhé s bílým ciferníkem mám a jsou SUPER !!!!!! akorát už mám asi 2 řemínek, furt praskaj, baterie vydrží 6let, nezničitelné...nemají sekundovku, minutová ručka leze po 20sekundových intervalech synchronně s digi !!!!!!!!! tzn. 3 x za minutu se posune v 1 minutě. Pamatuji že stály přesně 2.160,-Kč v bývalém Tescu nebo kde, mám je už cca 10 let :-) , kalibr 380.

 

ty digitrony jsem viděl v provedení stolních hodin, velká móda...ale ceny řádově snad i desetitisíce, jsou to holt elektronky no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně G-SHOCKy jsou něco hummer nezničitelný dlouhodobý držáky!! mám troje. Dokonce to byly moje první casia (DW 5700 kalibr 901) mám je asi od 92 a držeji. jen jsem je rejpnul do skla(minerální) a gumový pouzdro je už oleštěné a orasené.řemínek kromě poutka původní i baterka.casio slibovalo 7 let ale já nesvítil nebudil a moc nepoužíval většinu funkcí.teď už si je beru jen málokdy běžně nosím novější G-SHOCKy (kalibr 1597).mimo jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 siwi: Tamty Timeton, co jsi sledoval, jsou docela dobrý, je to tak třída jako ten Meister-Anker, co máš ode mě. Mají solární přidobíjení a budík je dokonce dělanej přes ampliónek jako starý Seika, nebo některý Casio. To už je docela dobrý. Mě se podařilo je jednou prodat za 10,50 éček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukam, že se nám diskuse ňák zasekla. T2 objevil krásy ebaye a na nás tady už se.., ostatní jsou kdovíkde. Tak to zkusim trochu oživit. Neměl byste někdo na výměnu některý z typů Casio jako byly na přelomu 80. a 90. let např.: digi graph, tri graph, quattro graph, penta graph, hexa graph, cosmo phase atd? Ale myslím tím provedení s ocelovým pláštěm se šroubovacím víčkem a tvrzeným sklem. Normálně se všechny tyto typy dělaly v plastovém provedení a stály od 89,- do 139,- DM. Ale v tom ocelovém provedení stály od 219,- do 399,- DM a ty byly vidět podstatně méně. Třeba digi graph (modul 828) stály v plastu 99,-DM , ale s tím perfektním ocelovým pláštěm a koženým páskem stály 219,- DM. Výměnou za ty, co nemám, bych mohl nabídnout např. právě digi graph, yacht timer, a jiné z jiných dob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se na nic nevybod,ale nejsem tenhle týden v práci kde mám net.jsou to pěkný kousky,bohužel nemám co za ně nabídnout.budu na netu v neděli večer.

pro casiotron:musíme se domluvit jak s těma katalogama.nejlepší bude když mi pošleš na mail telefon a já ti brnknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro casiotron: tak jsem mrknul na ty obrázky. jsem holt moc vybíravej. pulse mám ve žluté a ty G shocky mám hodně podobný.ankery nejsou moje krevní skupina.snad jen model z cca 1993 s DCF signálem.svého času byly v prodeji za asi 699 kč.možná najdu obrázek. tak jediný co by bylo v úvaze kdyby chodily ty kombinovaný alti baro depth. takle jsem si nevybral nic.nebylo by nějaké kovové seiko???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to bych měl leccos, ale u těch ještě dražších bych pak chtěl ještě doplatek. Když vezmu ty ocelový Seiko a Casio tady z obrázku a dam na ebay, tak těch 30 - 35 éček za ně dostanu. A tolik bych přece jen za ty katalogy nedal. Jo kdyby byly z 80. let, tak to by bylo něco jinýho. Ale oboje tuty hodinky jsou z roku 1979, ty Seiko mají "jen" stopky a mají dokonce originál pásek a ty Casio mají celoocelový plášť, šroubovací víčko a taky původní pásek a jsou dělaný v podstatě ještě jako Casiotron (tak kvalitně). Dokonce ty moduly (modul 95) byly ještě v Casiotronech. Přidávam ještě jeden obrázek G-Shocků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro casiotron:

nechám se poučit o těch nejspodnějších: co ukazuje ta stupnice nahoře? H 1 2 3 4 5 6 ????? kromě dní v týdnu...

nejvíc se mi zamlouvají ty seika ale nechci platit tak "evpskou" cenu. mám podobný ale kulatý a s datumkou a ty jsem koupil za 350,-

asi by to stejně chtělo je vidět na vlastní oči.ty casia jsou taky zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta stupnice je pro funkci stopek. Stopky mají měření na 1/100 s., pak jsou na číslech sekundy a minuty a nahoře se zobrazují hodiny. Pokud jsi sehnal starý Seiko takhle levně, tak jsi měl výrazný štěstí, já v Čechách nikdy takhle levně nic neviděl. Vůbec sehnat starý digi v Čechách je unikum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ta stupnice je do 6 hod., takže stopky jsou celkem do 6h. 59min. 59,99 sec. Ty Seiko za 350,- by mě zajímaly, tak je sem dyžtak, prosím, taky dej, ať vidim, co je to za typ. Dík. Ještě bych měl třeba tyhle. Dám tady taky 2 fotky, zas z japonský knížky o historii Casio, v jakých provedeních se dělaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...