Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi
 Share

Recommended Posts

Zdravím všechny a jsem rád, že jsem konečně objevil pár lidí, které baví digitálky. Těmito hodinkami jsem postižený od doby, kdy byly v módě. Já po nich jako malý strašně toužil, ale bohužel, byl tuhý komunismus, takže jsem dostal jen mechanické primky.

 

Od té doby vždycky zbystřím, jakmile vidím, že některé hodinky mají LCD display. Bohužel ty současné se mi už tolik nelíbí. Hledám tedy někoho stejně postiženého, kdo měl více štěstí a dodnes se mu doma nějaké staré digitálky válí, popřípadě je dokonce sbírá.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No čau,

tak tady jednoho máš. Přihlásil jsem se sem opět po dobrém třičtvrtě roku, neboť mě při minulé návštěvě ručičkáři pomalu poslali někam. Jaké značky sbíráš a co případně můžeš nabídnout?

 

P.S.: Digi začínaly za mého dětství a od chvíle kdy jsem zjistil, co to je, jsem už nikdy žádné jiné neměl.

 

Měj se.

 

Casiotron

Link to comment
Share on other sites

No sláááva! Tak přeci jenom někdo takový existuje. Bohužel, nabídnout nemůžu nic. Tohle téma jsem založil přávě proto, abych se sám k nějakým takovým hodinkám dostal. Mám jen jedny od CASIA, které byly vyrobeny v roce 1997 ve stylu těch ze 70. let.

 

http://forum.chronomag.cz/postgallery.php?...ename=Casio.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobrý,

tak jaké značky bys chtěl?A z jakých let? Casio sbírám já, tak těch bych se zbavoval nerad. Ale jinak by se leccos našlo. Sice už jsem toho hodně, co neni Casio, rozprodal, ale pořád mám dost. (Timex, National Semiconductor, MBO, Citizen, Meister-Anker, atd....)

Link to comment
Share on other sites

Všechno zní zajímavě. Nejvíc MBO (ty jsem jednomu kámošovi záviděl). V jakém stavu ty hodinky jsou? V Německu dokonce existuje jeden, co nabízí takové hodinky zcela nepoužité.

 

Jo, a taky jsem si vzpomněl na další značkY - STEMPO, Timetron, Reflecta... (to byly značky, které nabízely levné hodinky).

Link to comment
Share on other sites

Nemá ten Němec náhodou adresu na netu http://www.digitalwatches.de/DEUTSCH_INDEX.HTM ? Toho znam, je to jeden doktor z Mnichova, taky jsem mu pár hodinek posílal. A ještě mám dotaz, jestli musí být pouze funkční, nebo ne. Musím to nafotit a pak pár obrázků pošlu. Jinak to Stempo, MBO atd. to jsou fakt skoro to nejlevnější, co mezi sběrateli koluje.

Link to comment
Share on other sites

casiotrone, pokud by jsi měl k prodeji digitálky, kde nebyl LCD displej, ale pod tmavým sklíčkem ta čísla svítila, dej mi info na e-mail. Rád bych je z nostalgie zařadil do své sbírky.

Díky.

Link to comment
Share on other sites

To je Casio modul 83 nebo 108, typ QS- a něco. Je to z roku 1980-83. Jsou opravdu, koukám, v pěkným stavu. Má to budík, hod. signál, stopky a zajímavostí je, že to má "jen" 12-hodinový systém. Mají nevýhodu, že většina z nich, v případě, že je slabší baterie, zlobí. Takhle zachovalé se prodávají za 10-20 EUR, resp. USD.

Link to comment
Share on other sites

Osobně považuji CASIO digitálky za velice spolehlivé hodinky, které jsou ovšem ve srovnání s jinými celkem nepřesné. 30 vteřin za měsíc se mi vždycky zdálo poněkud dost. Vzpomínám si na jednoho spolužáka, který měl ruské digitálky. Ty se mu během měsíce odchýlily o zhruba 5 - 7 vteřin. Zato ovšem se spolehlivostí to bylo horší. Občas se prostě "zasekly" podobně, jako se dneska zasekávají počítače.

Link to comment
Share on other sites

Ta přesnost zas není tak důležitá:-) Ne to není sranda. Většina digitálek se dá dolaďovat stejně jako analogové hodinky. Mají také v modulu ladící šroubek. Když se otočí po směru otáčení hodinových ručiček, tak se zrychlí a naopak. Musí si s tím člověk chvíli pohrát a na několik pokusů už to strefí.

Link to comment
Share on other sites

Ty Casia, co mám, jsem si před časem nechal seřidit. Chvíli šly o poznání lépe a pak se postupně vrátily na svých 30 sekund za měsíc. Větší odchylky pak už nedocilují :-) Ale stejně si jich hledím.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...