Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

• Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravím všetkých!   na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré

A tady už je konečný výsledek, mám z nich vážně radost kdyby měl někdo tip kde koupit/objednat těsnění pod dýnko(šroubovací) ať písne

• 2 weeks later...

Z bazaru jsem sehnal pro mě klasiku první půle 80´let, já je tehdy koupil na černé burze v Brně v květnu 1984 za 350 nebo 300 Kč, fakt už nevím, později stály 250 Kč někdy i 200 Kč, ale to už byly jen Kesselky ,  záleží také jakou měli rákosníci náladu... Byly to moje 2. digi  po jedno písničkových Keselkách. Tyto i všechny další jsem vždy na učňáku v Šumperku prodal, buď spolužákům z vesnic ( neměli tam rákosníky, ale dobré uzené a čistej vzduch), manželu  naší vychovatelky - příslušníku SNB v Šumperku, ruským vojákům z posádky, s těmi byl dobrý kšeft, kupovali je za jednou tolik - hlavně dámské provedení - byl jsem v balíku na 16 ti letého fracka... Já chtěl s kalkulačkou, jaké měl starší brácha.... Přeji hezký den a pěkný digi na pazouře..  

post-36662-0-86484400-1433405779_thumb.jpg

post-36662-0-60411400-1433405792_thumb.jpg

Z bazaru jsem sehnal pro mě klasiku první půle 80´let, já je tehdy koupil na černé burze v Brně v květnu 1984 za 350 nebo 300 Kč, fakt už nevím, později stály 250 Kč někdy i 200 Kč, ale to už byly jen Kesselky ,  záleží také jakou měli rákosníci náladu... Byly to moje 2. digi  po jedno písničkových Keselkách. Tyto i všechny další jsem vždy na učňáku v Šumperku prodal, buď spolužákům z vesnic ( neměli tam rákosníky, ale dobré uzené a čistej vzduch), manželu  naší vychovatelky - příslušníku SNB v Šumperku, ruským vojákům z posádky, s těmi byl dobrý kšeft, kupovali je za jednou tolik - hlavně dámské provedení - byl jsem v balíku na 16 ti letého fracka... Já chtěl s kalkulačkou, jaké měl starší brácha.... Přeji hezký den a pěkný digi na pazouře..  

Nadherny kousek a vzhledem k dobe i se stejnymi vzpominkami a pribehy, jako mam ja. Jeste zminka o kategorii Uhren v nemeckem zasilkovem katalogu a je to completto... :-)

Na tyhle Marantzky si taky pamatuju. Měl je spolužák na základce a vydržely mu dost dlouho. Moc pěkný kousek.

• 2 weeks later...

Tak jsem po hoodně letech vytáhnul z šuplíku tyto Casia A201 103, bohužel dříve intenzivně nošeny což je na stavu znát...

Zatím budou chtít novou baterii, jednou bych je rád nechal zrenovovat

post-4019-0-61307500-1434456921_thumb.jpg

Edited by peter cz

Přidávám svůj nejnovější přírůstek, ze kterého mám velkou radost. Kalkulačky koupeny s tím, že by dle prodejce měly být funkční, ale 100% to zaručit nemůže. Po rozebrání jsem zjistil, že do nich vytekly baterky, ze kterých se po očištění nánosu vyklubaly Varta Chron V391 made in West Germany. Když jsem vše pečlivě vyčistil a vložil do hodinek o čtvrtstoletí mladší nové Varty, vše naštěstí začalo fungovat. Lze tedy usuzovat, že hodinky byly minimálně 26 let uloženy v šuplíku. To by odpovídalo stavu, který je kromě několika provozních škrábanců takřka perfektní. K hodinkám jsem získal původní plastovou etui Casio a na ni patřící papírový přebal Casio. Jediným nedostatkem hodinek je ulomený jazýček, který drží sponu v uzavřené poloze - pokusím se tuto drobnost nějak pořešit. Již klasicky se všem omlouvám za kvalitu fotky, asi nastal ten správný čas koupit zrcadlovku :D

post-8495-0-74971800-1435148102_thumb.jpg

Přidávám svůj nejnovější přírůstek, ze kterého mám velkou radost. Kalkulačky koupeny s tím, že by dle prodejce měly být funkční, ale 100% to zaručit nemůže. Po rozebrání jsem zjistil, že do nich vytekly baterky, ze kterých se po očištění nánosu vyklubaly Varta Chron V391 made in West Germany. Když jsem vše pečlivě vyčistil a vložil do hodinek o čtvrtstoletí mladší nové Varty, vše naštěstí začalo fungovat. Lze tedy usuzovat, že hodinky byly minimálně 26 let uloženy v šuplíku. To by odpovídalo stavu, který je kromě několika provozních škrábanců takřka perfektní. K hodinkám jsem získal původní plastovou etui Casio a na ni patřící papírový přebal Casio. Jediným nedostatkem hodinek je ulomený jazýček, který drží sponu v uzavřené poloze - pokusím se tuto drobnost nějak pořešit. Již klasicky se všem omlouvám za kvalitu fotky, asi nastal ten správný čas koupit zrcadlovku :D

Perfektní úlovek, zrovna po těchto hodinkách už delší dobu koukám, tento typ bych si dal líbit - kdyby jsi se jich zbavoval, napiš :-)

Fantasticky kousek s vynikajici citelnosti (i pres nedokonale fotografovaci zarizeni). Gratuluji a at ti hezky slouzi. Pokud chces, muzu ti poslat pasek s original Casio jazyckem. Pripadne sz.

moc pěkné  +1

**

ana digi temp: Ano, jsou to ty z aukra. Také jsem prodejci psal a z naší komunikace jsem došel k závěru, že je tam relativně slušná šance na funkčnost. Přihodil jsem a povedlo se, ale samozřejmě, byl jsem nervózní, zda jsem nekoupil zajíce v pytli. Stejně je to vždycky trochu risk, když kupuješ takhle staré digitálky :)

Frostie: Moc děkuji za nabídku, píši SZ. Většinou zde fotím takovou tu rychlovku přes mobil nebo kompakt, ale jinak na focení opravdu nemám buňky, proto se všem omlouvám za tragický vizuální prožitek :D

eloga: Jsem rád, že se líbí :)

Edit: chybka

Edited by Flavamatic

Zde po čase zase jedny Meister - Anker (foto původní majitel)

post-97-0-84968600-1435755742_thumb.png

Opět nejsou v žádném katalogu Quelle, zde jsou jedny nejpodobnější z Quelle katalogu jaro-léto 1975.

post-97-0-46288800-1435755842_thumb.jpg

No, tak staré katalogy šly ještě trochu mimo mne, ale nicméně 500 DM byla v roce 75 docela darda.. Jinak hodinky jsou neskutečně nádherné, přesně podle hesla, že v jednoduchosti je síla!