Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Podle zkušeností a katalogu. Ještě je nutno rozlišovat, jestli je to starší typ, který má jen datum i s rokem a budík, nebo novější typ se 7 světovými časy, myslim stopkami, odpočítávačem, budíkem, který má v podstatě shodný displej a je z roku 1980. Podle nápisů na sklíčku je to ten starší. Ten novější měl nad každým dnem v týdnu ještě na sklíčku zkratku města, k němuž se vázal daný zobrazený čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ano máš pravdu, jedná se o starší typ. Jako perličku lze uvést, že tyto hodinky mají po stisknutí příslušného tlačítka totožný systém druhotného zobrazení datumu na základní obrazovce času (na pozici sekund), jako u složitější verze digitálek Prim s modulem Elektronika. Děkuji Ti za detailní informace, snad se jednou dopracuji alespoň na částečnou úroveň tvých komplexních znalostí :) Jsem překvapen, že různí výrobci používali do svých hodinek stejné moduly. Třeba u značky Seiko a Pulsar to je logické, ale u jiných značek je to pro mne překvapující zjištění :)

Upraveno uživatelem Flavamatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím přátelé, po menší odmlce oživuji vlákno mým nejnovějším přírůstkem. Minulý týden se mi podařilo zakoupit tyto Orienty (cca rok 1976) s původním tahem. Po očištění pouzdra a usazení modulu do správné polohy se z nich vyklubaly docela hezké hodinky. Pár škrábanců se určitě najde, nicméně se domnívám, že jim trochu patiny sluší :)

post-8495-0-68835800-1442165773_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tehdy byly digi jen s 12 hod. systémem. Se 24 přišli podle mě první rusáci někdy v roce 1976. Na Casiích byly 12 ještě dlouho potom. Teprve kolem roku 1980 začínal 12/24. Na některých (moduly 133, tedy Casio C-60/70/701/80/801 nebo moduly 145, tedy mraky typů s hodně placatým pouzdrem) byl hlavní čas ve 12 a teprve duální čas byl 24 a nebyla možnost to přepnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

siwi, filo-boxer: děkuji, mám z nich velkou radost, jejich zachovalý stav po očištění mne mile překvapil.

 

t2, casiotron: Je pravda, že ovládání je docela komplikované. Asi čtvrt hodiny jsem se snažil pochopit, jak nastavit čas a datum. Posléze jsem přišel na to, že do nastavení se lze dostat dvojitým stisknutím prvního tlačítka na pravé straně, které zároveň slouží jako tlačítko módu stopek (samotné stopky se spouštějí, zastavují a vynulují druhým tlačítkem na pravé straně- po zastavení stopek je nutné zmáčknout toto druhé tlačítko 2x, zobrazí se nějaké samostatné číslo např. 5 a stopky se vynulují. Je zvláštní, že jestliže je toto tlačítko stisknuto pouze jednou, zobrazí se samostatné číslo a po chvíli je opět zobrazena původní naměřená hodnota stopek, které však nejdou opětovně spustit). Nastavení času, data a aktuálního dne se provádí třetím zapuštěným tlačítkem na pravé straně. Nicméně první tlačítko na pravé straně slouží pro pohyb mezi jednotlivými částmi v nastavení. Docela mne překvapilo nastavení minut. Třetím zapuštěným tlačítkem se nastaví požadovaná hodnota, přičemž nejsou v chodu sekundy. Nastavené údaje je nutné potvrdit na základní obrazovce času tímto třetím tlačítkem, po jehož stisknutí se sekundy spouštějí. Druhé tlačítko na pravé straně má na obrazovce času funkci zobrazení data. Jediné na co jsem zatím nepřišel je, čím se spouští osvětlení displeje. Logika věci velí, že tuto funkci by mělo mít na starost jediné tlačítko, které se nachází na levé straně. Když ho stisknu, nic se neděje - možná, že je prasklá žárovička, ale při platnosti této eventuality by alespoň problikl displej, což se neděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem při úklidu narazil na tyto hodinky. Je to stejná velikost, jako ten prstýnek. Akorát ve tvaru srdíčka. Kupoval jsem je manželce (ještě než jsme se vzali) tuším, že v roce 1990.

Teď leželi cca 20 let ve skříňce. Strčil jsem do nich baterku (tu nejmenší, co jsem našel - AG1) a hodinky šlapou. Jsou už trochu zašlé. Ale ta nosalgie. :-D

 

post-3282-0-63573200-1442995174_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...