Promoe Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Ahoj, chci nějaký seiko potapky na občasný nošení a rozhodují se mezi 30 roku starejma marinemaster nebo sbdc001 a chtěl bych poradit a trochu porovnat mezi sebou co je lepší na sem tam do práce a někdy na ven. Ani jedny jsem neměl v ruce. Za odpovědi předem děkuji.
azeppelin Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Do sbírky vintage, na běžné nošení současnější model. Když koukáš po vintage, tak bych jako alternativu zrovna sbdc1 neviděl.
vintage Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Z těch čtyř jako alternativu k vintage jedině SBDX001, který přímo navazuje na model z 60. let.
Promoe Odesláno 16. listopadu 2015 Autor Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Já chci něco tak kolem 10-15t, takže to nový marinemaster bez šance.
Promoe Odesláno 16. listopadu 2015 Autor Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Proč ne vintage na bežně sem tam nošení? Ser. se to? Nejede to? Jak jsou na tom zpracováním? kolem roku 1980.Marinemaster 1980 vs prospex 2015?
vintage Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Tak v tom případě něco jako seiko 6309-7040 a pak na běžný nošení SKX007.
vintage Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 (upraveno) Spíš je těch hodinek škoda, pokud se dochovaly až do dnes ve slušném stavu... Běžné nošení se myslí, všechny činnosti krom hrubé práce, divočejších sportů a potápění. Upraveno 16. listopadu 2015 uživatelem vintage
Čendík Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Já chci něco tak kolem 10-15t, takže to nový marinemaster bez šance. S Tvým rozpočtem vem nová suma.
azeppelin Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 (upraveno) Souhlas s Vintage. Řekněme, že startovní cena např. za 6105 v rozumném stavu je od 800 USD. Koupíš nos lunetu, ručky, těsnění apod. Zaplatíš hodináře za generálku. Cena za MM300 jde od cca 1100 USD v dobrém stavu. Za hodinky, které jsou technologicky přece jen jinde, nemusíš se s nimi bát dělat cokoli. Kdybys chtěl 6105 v perfektním nos stavu, tak si pěkně připlatíš, dlouho je sháníš a posléze nebudeš chtít jejich sběratelskou/finanční hodnotu snižovat. Dá se to vyřešit MOD cestou. Starý kus, relumed, safír apod. Suma nemám rád, osobní antipatie. Ergonomie, font lunety, indexy atd. Hypoteticky bys mohl ještě sáhnout např. po SNZF s tím, že bys do 15K měl být schopen sehnat contemporary i vintage (6309).srovnání... (osobně mi na SNZF vadí malá korunka) Upraveno 16. listopadu 2015 uživatelem azeppelin
USER47 Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Mimochodem, jaký třicet let starý marinemastery se daj pořídit za 10-15k? A dělaly se vůbec v týhle době mechanický MM nebo myslíš nějaký quartzky?
Radimk Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Mimochodem, jaký třicet let starý marinemastery se daj pořídit za 10-15k? A dělaly se vůbec v týhle době mechanický MM nebo myslíš nějaký quartzky?Ono toto je celé zajímavé vlákno
Promoe Odesláno 16. listopadu 2015 Autor Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 http://m.ebay.co.uk/itm/Vintage-Seiko-divers-6309-7040-TURTLE-MARINEMASTER-1000m-MOD-MARCH-1981-/121807331047?nav=SEARCH Třeba toto
vintage Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 (upraveno) http://m.ebay.co.uk/itm/Vintage-Seiko-divers-6309-7040-TURTLE-MARINEMASTER-1000m-MOD-MARCH-1981-/121807331047?nav=SEARCH Třeba toto 'The scratch-resistant Mineral crystal is new, and immaculate. The Dial, Hands, Chapter Ring, Bezel Insert and Divers Strap are all new......' na těch hodinkách je původní jen pouzdro, přičemž cifr a spol na ten model vůbec nepatří, je to Frankenštajn... Rozhodně to nejsou MM. Upraveno 16. listopadu 2015 uživatelem vintage
azeppelin Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 (upraveno) Radimku, co je tu tak asi nejzajímavější? Upraveno 16. listopadu 2015 uživatelem azeppelin
USER47 Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 http://m.ebay.co.uk/itm/Vintage-Seiko-divers-6309-7040-TURTLE-MARINEMASTER-1000m-MOD-MARCH-1981-/121807331047?nav=SEARCH Třeba totoTohle nemá s jakejmakoli MM nic společnýho. Osobně se domnívám, že pokud už se člověk chce hrabat ve vintage sféře, tak by to chtělo nějakej přehled o sortimentu atd. U takovýhle splácaniny se dá ještě celkem snadno poznat, že tři čtvrtiny věcí tam nepatřej, ale člověk může naletět i povedenějším výtvorům s různejma neoriginálníma third party dílama, a tam už to chce nějaký zkušenosti. Já bych byl při nákupu vintage hodinek hodně opatrnej.
vintage Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Promoe s hodinkama začíná, líbí se mu Seiko, líbí se mu vintage Seiko a má v tom trošku zmatek. To je škandál teda :-) Já se o tyhle hodinky zajímám o pár let déle, ale taky občas moc moudrej nejsem a vůbec se za to nestydím :-)
USER47 Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 (upraveno) Však jo, o nic nejde. Jen říkám, že ve vintage sféře člověk musí bejt maximálně opatrnej, kór u něčeho tak modovanýho, jako jsou Seika. Těch bastlů se po internetu válej tuny a ne všechny jsou tak očividný, jako ty želví pseudoMM. Upraveno 16. listopadu 2015 uživatelem USER47
vintage Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 USER47 má recht v tom, že u těchto vintage kukaček 6105 už naletěli i větší borci. I když se to zdá být vše na fotce OK... Radím ti dobře nepouštěj se do toho. Např ty 6309, na ebay jsou jich mraky ale abys našel nějaký aspon trosku původní...
vintage Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Však jo, o nic nejde. Jen říkám, že ve vintage sféře člověk musí bejt maximálně opatrnej, kór u něčeho tak modovanýho, jako jsou Seika. Těch bastlů se po internetu válej tuny a ne všechny jsou tak očividný, jako ty želví pseudoMM. V pohodě. Jinak občas ty bastly jsou i vcelku pěkný, ale zrovna ty psedo MM co linkoval Promoe jsou imho otřesný :-) ... a navíc za ně chce fakt dost...
Radimk Odesláno 16. listopadu 2015 Nahlásit Odesláno 16. listopadu 2015 Radimku, co je tu tak asi nejzajímavější?ale v poho, jen jsem dnes trochu alergik.Třeba výrazivo o sr.aní hodinek.. atd, nebo cenové představy kolegů.. docela zajímavá sonda.Do toho se ty snažíš seriozně zapojit. I když - MM za 1100,.USD - to mi neděláš radost, s takovou nezbohatnu Ale , jen se bavím.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se