Jump to content
Sign in to follow this  
ramon

Ladičky ze SSSR

Recommended Posts

no ty kjávo, jsem v šoku...

No oni Rusi dělali divotvorný věci, tohleto je taky dost zajímavý, kdyby to fungovalo, možná bych si to  ze srandy i koupil

post-1272-0-29807700-1448928344_thumb.jpeg

post-1272-0-14948500-1448928379_thumb.jpeg

Zdroj Aukro.cz

Edited by ramon

Ono už to ve vláknu k ladičkám proběhlo dříve. Jedná se o kopii patentu bulovy (samozřejmě bez autorských práv), dnes by se s trochou nadsázky daly posuzovat jako fejk :) :).

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/75910-vintážní-ladičky-electric-watch/?p=1254557

Jen tak mimochodem, protože to sem nepatří, s ladičkami koketovali také v Eltonu, nicméně k seriové výrobě nikdy nedošlo. A pokud se nepletu, tak název elton je také inspirovaný ladičkou (ELektronický TÓN ?).

Někde na USSR time je story, že Chruščev přivezl jedny Bulovy z USA, dal je soudruhům s tím, ať naklonují repliku a tím to nějak skončilo. Podobně jako prim neměli práva, navíc ani nezvládli technologii, takže 1000ks a konec...

Blíže zde: http://forums.watchuseek.com/f10/slava-transistor-restored-759596.html

No oni Rusi dělali divotvorný věci, tohleto je taky dost zajímavý, kdyby to fungovalo, možná bych si to  ze srandy i koupil

attachicon.gifsláva1.jpeg

attachicon.gifslava.jpeg

Zdroj Aukro.cz

Hoši sorry za otvírání dávno mrtvého vlákna,ale včera se mě do ruky dostali přesně tyto hodinky.Rozdíl je v tom že je mám pozlacený a bez nápisu 18 kamenu-nebo kolik tam píšou-.Měl bych pár otázek,kdo by pomohl předem děkuji.Mám je bez baterky,jestli by někdo věděl co tam má být,nechci zbytečně experimentovat.Potom co je to za strojek,a zhruba kdy se vyráběli,googluju všude možně a informace skoro žádný.Dík za každý info.

Hoši sorry za otvírání dávno mrtvého vlákna,ale včera se mě do ruky dostali přesně tyto hodinky.Rozdíl je v tom že je mám pozlacený a bez nápisu 18 kamenu-nebo kolik tam píšou-.Měl bych pár otázek,kdo by pomohl předem děkuji.Mám je bez baterky,jestli by někdo věděl co tam má být,nechci zbytečně experimentovat.Potom co je to za strojek,a zhruba kdy se vyráběli,googluju všude možně a informace skoro žádný.Dík za každý info.

Čtu to po sobě a píšu kraviny.Mám je též pozlacené,ale ciferník jakoby v barvě pozlacení.