Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pár fotek Remingtonu a Accutronů

 

Rozborku nafotím až si udelám večeři :)

 

Ty jo, asi bych nenosil singl s nataženým kohoutem ... přijde mi efektivnější nataženo, kohout spuštěný, ale nezajištěno. Právě v tomto bych řekl je lepší dabl, protože při spuštěném kohoutu je odpor dostatečný, abys nemusel mít zajištěno a přitom sis neustřelil koule a byl v "pohotovosti", ale proti gustu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Jarret: Já při tréningu tasení zkoušel i spuštěnej kohout a natáhnout ho při tasení. Je to jen nepatrně pomalejší, ale palci střílející ruky tam při natažení kohoutu překáží dlaňová pojistka a dochájí k oslabení úchopi, když palec není vlevo na zbrani. Možná by u prvoválečné 1911 šlo, páč ta má menší dlaňovkua větší ostruhu. Navíc nosit to se spuštěným kohoutem na nabité komoře je říkání si o průser v případě, když ti zbraň upadne, i když má pádovou blokaci, píšou to i v návodou. Takže "cocked and locked" je nejefektivnější způsob nošení 1911, jen si to chce zvyknout na ten pocit a pohled. :)

 

Tenhle systém pohotovosti byl jeden z důvodů proč jsem 1911 upřednostnil před Glockem, páč se mi moc nelíbilo mít jen tak nataženou zbraň, u 1911 máš ještě dlaňovou pojistku blokující spoušť, takže by to teoreticky šlo relativně bezpečně nosit bez manuální pojistky, ale to už by na mě bylo moc. Ta manuální pojistka je tam udělaná tak, že jí člověk shodí naprosto instiktivně už v průběhu tasení.

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tak jsem se vrátil ze střelnice se zajímavým poznatkem - s revolverem mi to jde líp. Hlavně rychlé po sobě jdoucí výstřely jsou přesnější. Zajímavé.

 

S 1911 musím hlavně zapracovat na úchopu, páč hlavně ten tu přesnost u mě ovlivňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se vrátil ze střelnice se zajímavým poznatkem - s revolverem mi to jde líp. Hlavně rychlé po sobě jdoucí výstřely jsou přesnější. Zajímavé.

 

S 1911 musím hlavně zapracovat na úchopu, páč hlavně ten tu přesnost u mě ovlivňuje.

 

Sušit, sušit a zase sušit .... jinak to nejde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Sušit, sušit a zase sušit .... jinak to nejde :)

 

Suším suším, ale musím i hodně střílet, páč když jen tak suším, tak mi všecko přijde ok, ale jak střílím tak je to zase nějaké jiné. Zajímavé je, že u revolveru ani v DA režimu nestrhávám, u Remingtonu, kde je lehká SA spoušť to občas strhnu, asi poputuje k puškaři na doladění spouště a musím pořešit mířidla, asi tritiová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

strhávání není zbraní. tj. puškař Ti jí upraví a za půl roku tam budeš muset znovu a znovu a znovu.. Dej si předsevzetí, že o puškaři začneš přemýšlet až po 5000 výstřelech. Nehledě na to, že velká část českých puškařů jsou jen samozvaní puškaři s pilníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

strhávání není zbraní. tj. puškař Ti jí upraví a za půl roku tam budeš muset znovu a znovu a znovu.. Dej si předsevzetí, že o puškaři začneš přemýšlet až po 5000 výstřelech. Nehledě na to, že velká část českých puškařů jsou jen samozvaní puškaři s pilníkem.

 

Jo, není to zbraní, je to rukama, akorát potřebuju tu spoušť trošku doladit, páč má na můj vkus moc velký mrtvý chod. Kolem Olomouce máme naštěstí 2 velmi dobré puškaře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... asi poputuje k puškaři ...

 

 

... velká část českých puškařů jsou jen samozvaní puškaři s pilníkem.

 

Já mám s puškařem jen dobrou zkušenost. Možná je to ale tím, že je to Tonda Zendl z Daskabátu u Olomouce :) To je prostě PAN PUŠKAŘ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já mám s puškařem jen dobrou zkušenost. Možná je to ale tím, že je to Tonda Zendl z Daskabátu u Olomouce :) To je prostě PAN PUŠKAŘ.

 

Akorát toho má prý dost hodně, že nové zakázky moc nebere.

 

Dobré reference jsou i na puškaře z Křelova, taktéž u Olomouce KLIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, kdyz jsme u tech puskaru...

 

Mam uz asi tri mesice koupena Trugla TFO na Glocka a rad bych je vyzkousel, nez tritium prestane fungovat. :)

Nicmene, jak jsem pochopil z diskusi na webu, moucha TFO je problem a je potreba ji pripevnit extra silne, idealne za pouziti nejakeho silneho lepidla do zavitu.

A protoze jsem se narodil s obema rukama levyma, nehodlam se do toho poustet. S puskari jsem dosud do styku neprisel, takze nejak nevim, kam se obratit.

Poradi mi nekdo sikovneho puskare? Idealne z Prahy nebo strednich Cech, ale pripadne bych si holt udelal vylet... :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

No, kdyz jsme u tech puskaru...

 

Mam uz asi tri mesice koupena Trugla TFO na Glocka a rad bych je vyzkousel, nez tritium prestane fungovat. :)

Nicmene, jak jsem pochopil z diskusi na webu, moucha TFO je problem a je potreba ji pripevnit extra silne, idealne za pouziti nejakeho silneho lepidla do zavitu.

A protoze jsem se narodil s obema rukama levyma, nehodlam se do toho poustet. S puskari jsem dosud do styku neprisel, takze nejak nevim, kam se obratit.

Poradi mi nekdo sikovneho puskare? Idealne z Prahy nebo strednich Cech, ale pripadne bych si holt udelal vylet... :/

 

No, takovouhle lehkouv věc by snad ke Tvé spokojenosti zvládnout Novotný v Praze, je to jediný Pražský puškařství, na který nejsou 100% špatný reference, ale tak 50/50... Já na u něj měl 1911 aby mi odvrtali strženej imbus v hledí a znova jí nastřelili. Zvládli to v pořádku.

 

Ale jinak na strelectvi.cz se tvrdí, že ve středních čechách je snad jen jeden slušnější puškař, Slanina se jmenuje? Nevím, nejsem si jistej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...