Přejít na obsah

Jaké Tissoty máte právě na ruce :-)


Georg_CS

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 493
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Kasprik Parádní modrý cifr! Zkus je na noc odkládat ciferníkem dolů a možná se dostaneš na ještě lepší přesnost ;)

V Sideralech mám taky ten nejzákladnější powermatic a s přesností jsem nadmíru spokojen - ve většině normálních poloh jdou lehce plus, odložené cifrem dolů lehce mínus :)

IMG_20231122_101022_159.jpg

IMG_20231122_101049_460.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
před 1 hodinou, Campino napsal:

Mal som na Vianoce podobný nápad🙂krásna farba letnej oblohy🩵

IMG_1508.jpeg

Naprosto souhlasím 👍 Jediná vada na kráse je za mě ta základní verze Powermaticu 80, mít za tuhle cenu v tomhle kusu ten s kovovými součástkami by už němělo chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, sam.svi napsal:

Naprosto souhlasím 👍 Jediná vada na kráse je za mě ta základní verze Powermaticu 80, mít za tuhle cenu v tomhle kusu ten s kovovými součástkami by už němělo chybu.

Tak uvidíme ako dlho vydržia😉za tieto peniaze je lepší ETA kaliber trochu problém. Zase som zatiaľ nepočul že by napriek kompozitným dielom boli s týmto kalibrom zásadné problémy, aj laserom regulovaná presnosť je v pohode. Ako k only watch by som k tomu nepristupoval, ale ako druhé či ďalšie sú za tú cenu veľmi fajn👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Campino napsal:

Tak uvidíme ako dlho vydržia😉za tieto peniaze je lepší ETA kaliber trochu problém. Zase som zatiaľ nepočul že by napriek kompozitným dielom boli s týmto kalibrom zásadné problémy, aj laserom regulovaná presnosť je v pohode. Ako k only watch by som k tomu nepristupoval, ale ako druhé či ďalšie sú za tú cenu veľmi fajn👍

Já si osobně nemyslím, že je to nějaká tragédie, ale na druhou stranu má podle mě větší potenciál vydržet ta varianta "bez plastu" (samozřejmě pokud se bavíme na hodně dlouhém horizontu). V rámci několika příštích let se neobávám, že by měl být nějaký problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, LitronicBR napsal:

Powermatic 80 s plastovými dielmi mám aj ja. Sú to moje prvé automaty, mám ich rok a zatiaľ úplna spokojnosť. Mám otázku na skúsenejších. Aká je odhadovaná životnosť tohto kalibru? Ďakujem za odpoveď

Nejsem zkušenější, ale téma Powermaticu s umělohmotnými komponenty tu bylo probíráno dost podrobně hned v několika vláknech. Výsledkem v podstatě je, že je to normálně fungující strojek a jediný problém je ten pocit, že ve strojku je něco umělohmotného. Jestli si správně pamatuji, odborníci z Onyxu Jihlava k tomu uvedli, že tyto komponenty jsou vyměnitelné a jejich cena jsou řádově stokoruny. Já mám Tissoty Luxury s tímto strojkem s Cosc certifikací už šestým rokem. Pravda, na ruku se dostávají za rok cca na 1 měsíc čistého času, takže opotřebení minimální. Na druhou stranu toto může mechanikám spíš škodit, když strojek stojí. Realitou je, že přesnost si drží stále stejnou okolo 3-5s do +/24 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za vysvetlenie. Mne osobne plastové diely nevadia, ide mi o to aby hodinky vydržali nejakých 5 až 7 rokov každonenného používania (samozrejme že s pravidelným servisom u hodinára). Potom by som sa chcel posunúť do kategórie in house kalibrov. Viem že tento môj príspevok asi nepatrí do tohto vlákna, preto sa vopred ospravedlňujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...