flax Odesláno 17. září 2005 Nahlásit Odesláno 17. září 2005 Vzhledem k tomu, ze se zde malo diskutuje o quartzovych hodinkach a take proto, ze nekdy je presnost dulezitejsi nez "pocit" z mechanickych hodinek, rozhodl jsem se zalozit toto vlakno. Technologie wave ceptor, kterou firma Casio oznacuje schopnost hodinek synchronizovat svuj interni cas s atomovymi hodinami v anglii ci nemecku prostrednictvim radioveho signalu je dle meho nazoru zajimavym pocinem. Ja osobne teto moznosti hojne vyuzivam v praci a potrebuji skutecne presnot na jednu sekundu coz Casia s touto technologii poskytuji. Osobne jsem si poridil model Oceanus z nejluxusnejsi tridy radiem rizenych hodinek. Bohuzel jine modely v teto kategorii mne jaksi neuspokojovaly po strance dilenskeho provedeni. Budto mnely z nepochopitelnych duvodu pokovene plastove plaste, nebo se jednalo o designove neprilis vyvedene modely s prilis sportovnim designem. Po kratkem rozhodovani jsem zvolil model OCW-500 se safirovym sklem, vodotesnosti 10ATM a kovovym tahem. Viz. nize uvedene fotografie a odkaz na stranky vyrobce. http://www.casio-europe.com/euro/watch/wav...cw-500de-1aver/ Hodinky jsou vzkutku nabity vsemi dulezitymi funkcemi, chybi snad jen vyskomer, teplomer, tlakomer a kompas. Vzhledem k tomu, ze ale nepatrim mezi prilis sportovne zalozene jedince, snadno tyto funkce ozelim a vystacim si s vedomim, ze je zde moznost v klidu s hodinkami plavat a nebat se, ze dojde k nejakemu poskozeni. Obrovskou vyhodou je zde take vedomi, ze integrovany akumulator ma dle udaju vyrobce vydrzet az 30 let, takze zde odpada nutnost hodinky otevirat za ucelem vymeny baterie a provadet zkousky tesnosti. Hodinky jsou totiz take vybaveny funkci tough solar, coz neni nic jineho nez solarni napajeni. Toto dle mych zkusenosti funguje velice dobre a i prez to ze hodinky hodne namaham a pomerne casto s nimi svitim (na autobusove zastavce, pri snaze zasunout klic do zamku atp.) ukazatel sily nabiti integrovaneho akumulatoru stale ukazuje na high. Vyrobce uvadi, ze pokud jsou hodinky delsi dobu nez 3 mesice uchovavany ve tme prechazeji do tzv. usporneho rezimu, kde se vypne displej i analogove ukazatele casu a v momente, kdy budou hodinky vystaveny svetlu opet "naskoci". Pokud by vsak i prez to doslo k tomu ze by se akumulator po delsim nedostatku svetla oslabil, ukazatel nabiti by se prepnul budto do pozice middle, nebo low. Pro prechod z middle na high pry udajne postaci hodinky vystavit primemu slunecnimu svetlu na 15-20 minut. Krasne co rikate? Dle meho osobniho nazoru se tento model firme Casio pomerne vydaril. S hodinkami jsem naprosto spokojen. Analogove rucicky jsou velice presne a licuji s ukazateli na ciferniku. Provedeni je velice robustni a hodinky jsou pomerne tezke (166g) coz mi ovsem vyhovuje. Vsechny hodinky v teto rade jsou dale vybaveny 5ti alarmy z toho jednim opakovanym, pro ty kterym se hure vstava. Maji mnoho druhu stopek vcetne pameti az na 50 casovych zaznamu, samozrejmosti je i prepinani mezi ruznymi casovymi zonami a akusticky signal pri kazde cele hodine. Na malem digitalnim displeji je pak mozno volit mezi ruznymi rezimy zobrazeni. Budto zde bude klasicky digitalni cas, pripadne ukazatel dne v tydnu, data, rezimu letniho/zimniho casu, nebo treba informace o tom zda doslo v rannich hodinach k uspesne synchronizaci s atomovymi hodinami v Rugby, nebo v Mainflingenu. Pokud snad nebudete mit zajem o automatickou synchronizaci je mozno ji vypnout a rucne kdykoli zpustit. Osobne mam zkusenost takovou, ze i kdyz jsem synchronizaci vypnul na tyden hodinky se nezpozdily ani o jednu sekundu, coz svedci o velice dobre kvalite pouziteho quartzoveho kalibru. Toliko asi o tom, o cem jsem se s Vami chtel podelit. Myslim, ze bychom nemneli zatracovat vsechny tyto elektronicke hracicky, ale ze bychom jim take mneli venovat svuj prostor, jak je videt maji se cim pochlubit...
Ondraj Odesláno 18. září 2005 Nahlásit Odesláno 18. září 2005 I když toto není právě to, co hledám (ale dříve bylo), z pohledu technologické úrovně a i vzhledu se jedná určitě o zajímavé hodinky, u kterých nemám pochyb že by si nenašly své kupce. S koženým tahem se mi na obrázku líbí více. Jinak pokovené plastové pláště byla jedna z hlavních věcí, proč jsem neměl Casio rád. Kdysi ve firmě, kde jsem pracoval, si tří kolegové (cena s výraznou slevou) pořídili úplně stejné hodinky této značky. Takové oválné stříbrné ručičkové s malými digitálkami vespod. Měly plastové pouzdro a digitálky nebyly synchronizované s ručičkami. Psal se asi rok 1995 a v té době jsem měl já nerez nikel free Citizeny se 4 krokovými motorky. Casia mi připadali velice legrační. Vydržely jim v rozpětí půl roku do roku a půl tomu, co o ně pečoval nejvíce. Matně si vzpomínám, že v oblasti stěžejek praskaly pouzdra, dále např. korodovaly pod ciferníkem, olupoval se chrom, černily kovové tahy. A moje Citizeny ? Fungují stále a nebýt pár škrábanců na pouzdře a na skle (minerálním), vypadly by jako nové. Tenkrát je ty Casia stály 1.800 a moje Citizeny 7.500 Chápu, že je dnes Casio asi jinde, hlavně začli vyrábět i propracovanější modely a vnímám, že se stírá rozdíl mezi výrobci této třídy a konkrétně Ctizen se dle mého výrazně zhoršil. Tenkrát to byl rozdíl obrovský, něco jako jízda trabantem a mercedesem. No k této značce už cestu určitě nenajdu, ale dnes mi už nějak nevadí. Dokonce ačkoliv Casio hodinek vyrábí mraky, nepotkávám je již tak často jako dříve. Dnes hodně potencionálních zákazníků Casia oslovuje např. Swatch.
foxx Odesláno 15. ledna 2006 Nahlásit Odesláno 15. ledna 2006 Moc pěkné, mám tento typ hodinek rád, parádní ciferník, masivní pouzdro, člověk cítí, že má něco na ruce. Na kolik přijde Wave ceptor?
synek Odesláno 29. ledna 2007 Nahlásit Odesláno 29. ledna 2007 to flax: Tvůj příspěvek byl velice zajimavý a mohl bys po čase napsat zase nějaké zkušenosti s uvedenými hodinkami. Jaká je čitelnost ve tmě, jaká je spolehlivost atd.
kubson Odesláno 29. ledna 2007 Nahlásit Odesláno 29. ledna 2007 to flax: Tvůj příspěvek byl velice zajimavý a mohl bys po čase napsat zase nějaké zkušenosti s uvedenými hodinkami. Jaká je čitelnost ve tmě, jaká je spolehlivost atd. vytáhl si pěknou mumii - mrkni na datum příspěvku.. jinak flax se tady už pěkně dlouho neukázal a konkrétně tyhle flaxovy casia má na ruce už přes rok tchán a nestěžuje si
jfk Odesláno 3. února 2007 Nahlásit Odesláno 3. února 2007 Ty Casia 500 jsem hrozně chtěl a scháněl bohužel se již nevyrábí a následující typy mne svým malým rozměrem neoslovili jako tyto Casia. Jinak se mi ty Casio hrozně líbí a to osvětlení je také rulezní nejvíce mne dostala jejich velikost a zřejmě i odolnost. Nakonec jsem objednal úplně něco jiného Seiko SKZ211K ).
Roman Šula Odesláno 4. září 2008 Nahlásit Odesláno 4. září 2008 Asi si je objednám, už nějakou dobu hledám něco podobného, tedy rádiem řízené - při své práci potřebuji přesný čas pro začátky expozice s přesností lepší než 1 sekunda, tedy rádio nebo GPS. Dále solární napájení, aby se do vodotěsných hodinek dlouhá léta nemuselo vrtat. A střízlivý design, což je u Japonců vždycky dost problém. Titan mi vyhovuje, dražší model má i safírové sklo. Takže asi do toho půjdu.
cody Odesláno 4. září 2008 Nahlásit Odesláno 4. září 2008 (upraveno) Asi si je objednám, už nějakou dobu hledám něco podobného, tedy rádiem řízené - při své práci potřebuji přesný čas pro začátky expozice s přesností lepší než 1 sekunda, tedy rádio nebo GPS. Dále solární napájení, aby se do vodotěsných hodinek dlouhá léta nemuselo vrtat. A střízlivý design, což je u Japonců vždycky dost problém. Titan mi vyhovuje, dražší model má i safírové sklo. Takže asi do toho půjdu. Ja uvazuju o tehle: http://www.hodinky-koscom.cz/Citizen-AS4050-51E-I14006.html Citizen mam radeji nez Casio, titan, safir, solarni, radiem rizene. Cas, stopky, budik, kalendar + vnitrni logaritmicka luneta ovladana krasne korunkou. Cena pocitam bude nekde uplne jinde. Jen ta fotka je hrozna. Mel jsem je na ruce v Brne, sedi pekne. Upraveno 4. září 2008 uživatelem cody
Roman Šula Odesláno 5. září 2008 Nahlásit Odesláno 5. září 2008 Jenže stojí víc než dvojnásobek. Ja uvazuju o tehle: http://www.hodinky-koscom.cz/Citizen-AS4050-51E-I14006.html Citizen mam radeji nez Casio, titan, safir, solarni, radiem rizene. Cas, stopky, budik, kalendar + vnitrni logaritmicka luneta ovladana krasne korunkou. Cena pocitam bude nekde uplne jinde. Jen ta fotka je hrozna. Mel jsem je na ruce v Brne, sedi pekne.
Návštěvník Kamil Odesláno 5. září 2008 Nahlásit Odesláno 5. září 2008 Kupte si je tady. Hodně z nás má s prodejcem pozitivní zkušenosti a posílají na dobírku až k nám.
Roman Šula Odesláno 5. září 2008 Nahlásit Odesláno 5. září 2008 Kupte si je tady. Hodně z nás má s prodejcem pozitivní zkušenosti a posílají na dobírku až k nám. Díky za typ, ta cena je v zásadě poloviční, než u nás.
cody Odesláno 8. září 2008 Nahlásit Odesláno 8. září 2008 Díky za typ, ta cena je v zásadě poloviční, než u nás. Dvacku bych za ne teda nedal. Jinak ten odkaz od Kamila je nejlepsi, levnejsi jsem nenasel.
Roman Šula Odesláno 11. září 2008 Nahlásit Odesláno 11. září 2008 Tak jsem nakonec objednal ta Casia OCW 500, přijdou mi v pondělí, tak se pak podělím o pocity, cena po všech slevách (provedení titan/safír) je i s poštovným něco málo přes 9 tisíc, o dva a půl méně než v kamenném krámě.
Roman Šula Odesláno 15. září 2008 Nahlásit Odesláno 15. září 2008 Tak už je mám a jsem naprosto spokojen, řemeslné zpracování je skvělé, jen mě trochu překvapila na titan vyšší hmotnost, ale jak pouzdro, tak tah jsou docela masivní tak se není co divit, ocelové by vážily ještě o dost víc. Ručičky přesně lícují a displej přesto, že je velmi malý, je bezvadně čitelný. LED podsvětlení je perfektní, taktéž luminiscenční vrstva svítí dobře, uvidím v noci, jak vydrží svítit dlouho. Baterie není úplně nabitá, je vidět, že hodinky byly po nějakou dobu zabalené v krabičce, jsem zvědav, za jak dlouho se v dnešním pošmourném šeru v místnosti dobije doplna. Přesné seřízení podle vysílače v Německu trvalo asi dvě minuty, teda tady ve středních Čechách, tady mi displej ukazuje úroveň signálu na 4. stupni z pěti, uvidím, jak to bude fungovat na Moravě.
GlenAffric Odesláno 29. září 2008 Nahlásit Odesláno 29. září 2008 Tak už je mám a jsem naprosto spokojen, řemeslné zpracování je skvělé, jen mě trochu překvapila na titan vyšší hmotnost, ale jak pouzdro, tak tah jsou docela masivní tak se není co divit, ocelové by vážily ještě o dost víc. Ručičky přesně lícují a displej přesto, že je velmi malý, je bezvadně čitelný. LED podsvětlení je perfektní, taktéž luminiscenční vrstva svítí dobře, uvidím v noci, jak vydrží svítit dlouho. Baterie není úplně nabitá, je vidět, že hodinky byly po nějakou dobu zabalené v krabičce, jsem zvědav, za jak dlouho se v dnešním pošmourném šeru v místnosti dobije doplna. Přesné seřízení podle vysílače v Německu trvalo asi dvě minuty, teda tady ve středních Čechách, tady mi displej ukazuje úroveň signálu na 4. stupni z pěti, uvidím, jak to bude fungovat na Moravě. Velmi dobře. Pro dlouhovlnný vysílač není nějakých 200 km skoro nic. Ale letos na Krétě....nic. Zaručený dosah to má 1500km z Frankfurtu.
Roman Šula Odesláno 29. září 2008 Nahlásit Odesláno 29. září 2008 Jo jo, po celé ČR naprosto v pohodě, synchronizují se i na ruce, když je před spaním nesundám. Dneska ty hodinky mám přesně dva týdny a jsem naprosto po všech stránkách naprosto spokojen. LED podsvětlení zase až tak moc často není potřeba, luminiscenční barva vydrží svítit dlouho, i když samozřejmě intenzita s časem plynule klesá. Ale jsem-li ve tmě a oči jsou přivyklé na tmu, lze přečíst čas i po několika hodinách. To jen zvuk budíku mohl být hlasitější, vzbudí mě tak tak, ale u vodotěsných hodinek je problém dostat zvuk ven z pláště, zvláště u titanového, protože titan není moc dobrý rezonátor, ocel by zněla lépe (ideální zvuk by měla platina, případně stříbro), ale z oceli by hodinky vážily čtvrt kila, takhle váží 170 g. Velmi dobře. Pro dlouhovlnný vysílač není nějakých 200 km skoro nic. Ale letos na Krétě....nic. Zaručený dosah to má 1500km z Frankfurtu.
Roman Šula Odesláno 1. února 2009 Nahlásit Odesláno 1. února 2009 Tak rád bych se podělil s dlouhodobou zkušeností nejen s těmito konkrétními hodinkami, ale i s použitými materiály a technologiemi, hodinky už prošly i crash testem při dopravní nehodě. Rád bych napsal rozsáhlejší recenzi do do oddělení Recenze hodinek, ovšem nejsem momentálně z technických důvodů schopen udělat kvalitní fotky, takže nevím, zda má taková recenze smysl, jedině snad, že bych místo fotek hodil odkaz sem na toto vlákno, zde jsou fotky dostatečně kvalitní. Trošku jsem též experimentoval s příjmem rádiového signálu, to by zase třeba mohlo některým lidem pomoci.
New X-Bob Odesláno 1. února 2009 Nahlásit Odesláno 1. února 2009 OT-to je zase po dlouhé době prima vidět tě zase zde, Romane
Roman Šula Odesláno 1. února 2009 Nahlásit Odesláno 1. února 2009 OT-to je zase po dlouhé době prima vidět tě zase zde, Romane Jo hochu, trošku jsem po bouračce marodil, byl jsem rád, že jsem vůbec přežil, byl to docela masakr, podle policejní zprávy se vozidlo zastavilo o vzrostlý listnatý strom, takže už se nedivím, že jsem byl tak dobitý. Ale přiznám se, že je to dost šok, probudit se na ARO ověšený hadicemi všeho druhu.
bohush Odesláno 18. března 2009 Nahlásit Odesláno 18. března 2009 Zdravím, nedávno jsem objevil toto forum a zanedlouho jsem si pořídil Trasery od Kubsona, jako tady asi hodně lidí a jsem s nimi moc spokojen, ale mám zálusk ještě na hodinky řízené rádiem. Rozhoduju se mezi Citizen a Casio, ale zajímalo by mě vyrábí tento typ hodinek ještě někdo jiný? Dík.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se