Jump to content

collie

Member_50
 • Posts

  517
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Mladá Boleslav
 • Fanoušek značky
  Omega. Grand Seiko. Rolex. IWC. Teď zrovna.

Recent Profile Visitors

7,113 profile views

collie's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

 1. Kdyby náhodou... vyměním něco z mé prodejní nabídky (Omega, Grand Seiko) za speedy Mark II racing dial nebo JLC Polaris. Nebo něco jiného, 41 mm a víc.
 2. Nabídnu ještě jeden kousek, i když ten si dokážu představit, že by mi zůstal jako jediné hodinky, a to skvělé Omegy X-33 Skywalker, lehoučké titanové superpřesné kosmonautské. Model Skywalker byl představen 11.12.2014 a jedná se o třetí (někdy se uvádí druhou) generaci X-33. Změnila se velikost pouzdra (42>45mm) i jeho materiál (titan grade 5>2). Náramek pořád kombinuje oba druhy titanu. Luneta je keramická a strojek nový, termokompenzovaný. Jsou z první stokusové edice, která měla na dýnku gravírovaný chybný nápis „Tested and Certified by ESA“. Evropská kosmická agentura ale hodinky nikdy necertifikovala, proto je na dalších kusech nápis opraven na „Tested and qualified by ESA”. Kromě všech možných měření (čas mise, fáze mise, chronograf, odpočet), atd. jsou zajímavé nezávislé 3 alarmy s hezkou hlasitostí 80dB, nebo odpočet do nuly (minutka), který po skončení přejde plynule ve stopky a ukazuje, kolik času uběhlo od dokončení odpočtu. Popis od Omegy. Cena 97 tKč, za komplet včetně karet, originál boxu a hotového servisu strojku. Když si trochu připlatíte, budete mít z ciziny nové, ale asi už těžko tu první sérii. K vidění v Ml. Boleslavi.
 3. Prodám elegantní Grand Seiko GMT, ref. SBGN005, true GMT (hodinovou ručičku lze nastavit bez zastavení strojku), velmi dobrý stav, jen vlásečnice na tahu. Tah kompletní, přidám modrou rallye kůži. Uvnitř skvělý kalibr 9F86, dle mých měření dělá +0,04 denně (tzn. +15 vteřin za rok). Pohyb vteřinovky je dokonalý, dva rychlé půlkroky a přesné umístění na indexy. Full set z 12/2020 z Paříže. Průměr 39 mm, výška 46 mm, tloušťka jen 12 mm. K vidění v Ml. Boleslavi, cena 59 tKč.
 4. Nové 126610, první 4 měsíce po koupi pořád -1,6 spd. Požádal jsem o regulaci, protože mínus je fakt na hlavu a potřebuju přesné hodinky. Vyhověli mi a od té doby stabilně +0,3 spd. Takže jsem s Rolexem i přístupem AD fakt spokojený, Suby tak hezky zapadnou mezi moje quartzky
 5. Chvílema to vypadá, že mi ke spokojenosti stačí i maličký baterky
 6. Nádhera, taková kombinace už mi taky dlouho leží v hlavě.
 7. Ahoj, kdyby měl někdo navíc Mark dvojky s racing dialem (327.10.43.50.06.001), zase bych je ponosil Díky Pepa
 8. Do určité míry ano... i když méně, než jsem doufal
 9. Dneska prcka ze sedmdesátek.
 10. Kdybyste se někdo potřeboval zbavit Speedů ref. 311.30.42.30.99.001, dejte, prosím, vědět.
 11. collie

  Spona Ingenieur

  Ahoj, chtěl bych zkušenější požádat o radu. Mám IWC IW323909 a spona na náramku nemá regulaci. S tím jsem je kupoval, ale je to přesně tak blbě, že jsou mi buď těsné a nebo, s půldílkem navíc, vcelku volné. Ale jak tak brouzdám netem, našel jsem, že minimálně některé modely mají sponu s mikro-regulací. Třeba chrona IW378508 a asi i jiné modely. Tzn., potřeboval bych zjistit: 1) Jestli je šířka náramku stejná u spony u Ingů ve 40 mm i ve 45 mm. Já na malých mám 19 mm. Nemáte někdo ta chrona? 2) Jak najít číslo dílu, aby šla spona někde objednat (pokud bude stejná šířka). Nebo, myslíte, stačí oslovit Bechyněho/Dušáka a takto obecně to poptat? Díky předem za rady Pepa Moje IWC a jejich spona: Chrona a spona s mikro-regulací:
×
×
 • Create New...