Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

když si tohle vlákno člověk přečte od úplného začátku, tak zjistí 2 věci: 

- jenom Hold & dip má smysl

- je tu celkem dost frajerů, co mohli už jen přispívat do vlákna “jaký PP máte na ruce”, pokud by se drželi prvního bodu

no nic. Jdu něco prodat (asi ledvinu), ať mám za co nakoupit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co gambleři, nakupujete? 😀 Já jsem obrovská konzerva, takže mi hodně dlouho trvalo tomu dát vůbec šanci, nicméně asi díky Urzovi a podobnejm kryptozvěstům už o tom něco málo vím a aktuálně jsem celkem věřící... Když vidím jaký letadlo je třeba náš důchodovej systém, tak mi tohle přijde vlastně jako super důvěryhodný...  A vzhledem k tomu, že mě kdysi docela bavilo si občas zahrát bednu, tak si jí aspoň zahraju sám a ne nějakej dobytek, kterýho jsem nevolil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, (Miloš) napsal:

Tak co gambleři, nakupujete? 😀 Já jsem obrovská konzerva, takže mi hodně dlouho trvalo tomu dát vůbec šanci, nicméně asi díky Urzovi a podobnejm kryptozvěstům už o tom něco málo vím a aktuálně jsem celkem věřící... Když vidím jaký letadlo je třeba náš důchodovej systém, tak mi tohle přijde vlastně jako super důvěryhodný...  A vzhledem k tomu, že mě kdysi docela bavilo si občas zahrát bednu, tak si jí aspoň zahraju sám a ne nějakej dobytek, kterýho jsem nevolil....

Ja tomu dlouhodobe verim. Nejlepsi mas DCA in a neresit to. Obcas to je 50% dole obcas 200% nahore. Radsi se na to nekoukej a rikej tomu "duchodovej fond" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, (Miloš) napsal:

Tak co gambleři, nakupujete? 😀 Já jsem obrovská konzerva, takže mi hodně dlouho trvalo tomu dát vůbec šanci, nicméně asi díky Urzovi a podobnejm kryptozvěstům už o tom něco málo vím a aktuálně jsem celkem věřící... Když vidím jaký letadlo je třeba náš důchodovej systém, tak mi tohle přijde vlastně jako super důvěryhodný...  A vzhledem k tomu, že mě kdysi docela bavilo si občas zahrát bednu, tak si jí aspoň zahraju sám a ne nějakej dobytek, kterýho jsem nevolil....

A co Ti na tom přesně přijde důvěryhodný?:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistej, jestli zrovna já jsem ten pravej někoho zasvěcovat, ale můžu Ti popsat svoje pohnutky. 😀 Jsem rád, že jsem zhruba pochopil, jak to funguje, absolutně nevylučuju, že to může padnout na hubu, nicméně každej z těch mnoha, v tomhle směru kovanejch upozorňuje na to, že by do toho nedal všechno byť tomu věří. To ani nemám v plánu. Na jednu stranu je to taková známka punku a druhej faktor je ten, že těm takzvanejm volenejm zástupcům, který mi tam neustále někdo dosazuje nevěřím ani dobrý den. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, dnes je to ve stavu, že je každýmu úplně jedno jak to funguje nebo může fungovat, což samozřejmě neznačí, že se to nezmění. Je to prostě spekulativní investiční artikl, kde jako u každý investice věříš, že to jednou prodáš za víc než jsi to koupil. Je otázka, jestli je tu ještě prostor a armáda těch dalších kupců, co by to musela dál nově kupovat, aby ta cena tak rostla, třeba jo. Na mě to dělá dojem, že to je už víceméně daná skupina lidí a institucí co to dokola kupuje a prodává a jedna třetina na tom vydělává a druhá třetina konstantě prodělává a ta třetí drží a až začne prodávat tak se rovnoměrně přidá k té první nebo druhý třetině, tisk peněz tam samozřejmě nefunguje. Osobně nerozumím, proč lidi radši nekupují akcie (podíly ve firmách), kde to je dneska podobně jednoduchý, ale má to alespoň nějak reálnej základ. Všichni vyhlížejí nějaký ideální cílový stav, kdy na tom každý vydělá (což se stejně zhroutí, až většina začne prodávat, aby skutečně vydělala, tak zase zákonitě spousta lidí prodělá), cena se stabilizuje (to by se z toho musela stát skutečně měna se vším všudy a tedy nemoci to prodat za fiat měnu, ale moci si za to koupit jen něco jinýho jako dnes za peníze) a zavládne klid a mír 😄 

Upraveno uživatelem xcmaniax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když se k tomu dostávají takový kupci tupci jako já, tak mám celkem důvěru v to, že to dál půjde... Souhlasím, že v tom má velkou roli psychika a takovej ten sen o obrovským zbohatnutí. Těch příběhů je dost a příklady táhnou. Byť je mi IT nahony vzdálený, jsem myslím schopnej to vidět v nějakým kontextu a spíš bych si tam chtěl dlouhodobě odkládat menší částky a to že bych na tom nějak pohádkově zbohatnul si nemyslím, na to jdu příliš pozdě. Nicméně byť jsem měl třeba o Urzovi spoustu předsudků a o jeho vizi světa si myslel svý, mám k ní možná dneska ve 44, kdy jsem mu dal šanci blíž, než k tomu co se tady i po světě děje. Netvrdím, že to státy do budoucna nemůžou poslat do kopru, protože je to pro ně problém, byť zatím banální, nicméně ta představa, že tam mám nějaký drobný na který nemůžou se mi líbí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, azeppelin napsal:

A co myslíš, že se stane jakmile bude BTC "vytěžený"? I s přihlédnutím k tomu jak nízký objem se vůči HODL reálně obchoduje již dnes.

Tak to mě napadlo samozřejmě taky, i ta energetická bilance atd. Nicméně doporučuju si o tom něco poslechnout a udělat si vlastní názor, mě ty Urzovi názory celkem přesvědčili, přesto si netroufám říct, že to bude přesně takhle. Je to hra, kterou hraje každej za svý, takže názory někoho jako já nejsou podstatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, (Miloš) napsal:

Tak to mě napadlo samozřejmě taky, i ta energetická bilance atd. Nicméně doporučuju si o tom něco poslechnout a udělat si vlastní názor, mě ty Urzovi názory celkem přesvědčili, přesto si netroufám říct, že to bude přesně takhle. Je to hra, kterou hraje každej za svý, takže názory někoho jako já nejsou podstatný.

Tak celá podstata krypta je dnes založená i na tom co nejvíce vojebat stát. Ten stát co dnes nemá prachy a potřebuje nějak zásadně zdanit bohatý lidi a bohužel i nějaký majetek. Ale něco si tam odkládat samozřejmě proč ne, třeba budete/budeme mít kliku, když se to pak povede i dobře prodat. Do tý doby to jsou číslíčka na monitoru. Důchod bych si na tom ale nezakládal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, xcmaniax napsal:

Tak celá podstata krypta je dnes založená i na tom co nejvíce vojebat stát.

No tohle neni uplne pravda. Je to evoluce a je to v podstate ve vsem lepsi nez papirovy penize nebo cihla zlata. To ze spousta lidi pouziva crypto na ojebavani statu je podle mne velmi naivni. Zaklad blockchainu je trasparentnost a dohledatelnost vseho. Kdyz si nejakej terorista nebo dealer necha zaplatit v BTC tak je idiot a brzo ho chytnou. To bych naopak videl jako jednu z vyhod blockchain technologii. Stejne jako si dneska kazdej druhej mysli, ze nemusi platit dane z prijmu z krypta, protoze to nejde dohledat. Taky naivni prestava. Tetka co sedi na bernaku a bere 20k hrubyho mesicne to asi tedka nedohleda. Ale to neznamena ze za nekolik let na to nebude mit programky, ktery dohledaj vsecko zpetne nekolik let a pak se budou lidi divit. U vetsich castek je promlceci doba 10 let a nekolik let natvdo. Nikdo nevi co bude mit tetka na financaku za nastroje do ty doby. Nebo jestli na to udelaj nejakou specializovanou jednotku atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mi to nejde upravit, tak jen dodám, že shoda podmětu s přísudkem je má oblíbená disciplína 😀 Už mě pár lidí v životě odrbalo o víc, než mám v plánu do toho dát a asi mě mrzelo spíš to, jak jsem se v těch lidech spletl, takže od nějakejch anonymů to případně přežiju. S tím státem to mám tak, že ten mě odrbal ze všech nejvíc a utrácí to s rozvahou ožralýho a zfetovanýho miliardáře, takže v tom, že si tam před ním schovám nějaký drobný, z kterejch už si svůj díl ukradl, aby na něj nemohl znovu nevidím vůbec nic zlýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, matejcaha napsal:

No tohle neni uplne pravda. Je to evoluce a je to v podstate ve vsem lepsi nez papirovy penize nebo cihla zlata. To ze spousta lidi pouziva crypto na ojebavani statu je podle mne velmi naivni. Zaklad blockchainu je trasparentnost a dohledatelnost vseho. Kdyz si nejakej terorista nebo dealer necha zaplatit v BTC tak je idiot a brzo ho chytnou. To bych naopak videl jako jednu z vyhod blockchain technologii. Stejne jako si dneska kazdej druhej mysli, ze nemusi platit dane z prijmu z krypta, protoze to nejde dohledat. Taky naivni prestava. Tetka co sedi na bernaku a bere 20k hrubyho mesicne to asi tedka nedohleda. Ale to neznamena ze za nekolik let na to nebude mit programky, ktery dohledaj vsecko zpetne nekolik let a pak se budou lidi divit. U vetsich castek je promlceci doba 10 let a nekolik let natvdo. Nikdo nevi co bude mit tetka na financaku za nastroje do ty doby. Nebo jestli na to udelaj nejakou specializovanou jednotku atd.

Technologii vůbec nerozporuji. Ale nerozumím proč je na trhu tolik krypt? Je to do budoucna praktické? Proč je to jenom investiční artikl? Kdyby se ukázalo na jedno krypto a ze 100% to nahradilo peníze, tak to může být fajn:-) nerozumím jestli ti investoři tedy čekají na tohle nebo akceptovali, že to je na věky součást investičního portfolia co jednou prodají za "normální" peníze. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...