Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Ono ani tak neide o eshopy (aj ked dozaista aj o ne), ale o vyber znacky. Ako sa hovori, na dobrej madraci a topankach sa nesetri! Lebo bud si v jednom, alebo v druhom. Ono dost sa tu diskutuje o roznych pofidernych znackach od indie az po anglicko, ale ked si clovek uvedomi, ze staci investocat mozno len o 100? viac, tak mate boty, o ktore ked sa starate, na 10+ a ak ich nemate ako work boots aj na 20 rokov

Upraveno uživatelem vlcisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To z nich robi investiciu len 30? rocne, kdezto pri 100-150? topankach mozte ocakavat, ze po dvoch rokoch vam zhasnu (pri 200+ dnoch nosenia rocne). Tiez som mal 150? topanky, ktore som nosil len do kanclu a na pivko, dva roky krasne drzali, potom som zacal na stare kolena pracovat manualne, bagandzata pouzivat pri praci a po troch mesiacoch sa doslova rozpadli. Presiel som si cestou od lacnej pracovnej obuvi az po ?zname? znacky ako timberland, caterpillar, dokonca pracovne pumy s kompozitnou spickou, ale po sezone uz boli vsetky hotove. Praskliny, roztrhane svy, vydrata vnutorna podstielka, az som sa nasral a kupil red wingy, co je entry level kvalitnej obuvy a uz to budu tri roky, co tocim iron rangery a moc toe, 5-6 dni v tyzdni, 10+ hodin denne,zhruba priemerne 15km denne nachodim a vystavujem ich vazne extremnym podmienkam. Nohy ma nebolia, krize ma nebolia, je to investicia aj do zdravia. Ono tych znaciek je celkom dost, recenzii na nete nespocet, treba si len vybrat. Najlepsie overenu kvalitu, tradiciu. Do nejakych oblekoviek sa nevyznam, tam mozno nejaku hyper kvalitu, good yearwelt, ci ocelove shanky netreba, ked ich mate len do kanclu a do kostola, ale ak chces nieco na bezne nosenie, nebat sa ze zakopnem o onrubnik, alebo ze mi niekto stupi na spicku a nebudem kvoli tomu dva dni spat, treba investovat a z dlhodobeho hladiska isto usetris ?? Tu su moji bastardi po 2,5 roku cez den a ten vecer po obycajnom vykefovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlcisko sem hodil docela dobré tipy na bootmakery z Indonesie a na jednoho je tu skvělá recenze od Stitchdown na jeho boty. Stojí za to si přečíst a už se vidím jak experimentuji s Onderhoud Handmade místo prof.Barnets, ale každopádně si počkám na poznatky od Vlciska co objednával u prof.Barnets. Do podzimu času dost.

 

https://www.stitchdown.com/brands/onderhoud/onderhoud-handmade-boots-review/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlcisko sem hodil docela dobré tipy na bootmakery z Indonesie a na jednoho je tu skvělá recenze od Stitchdown na jeho boty. Stojí za to si přečíst a už se vidím jak experimentuji s Onderhoud Handmade místo prof.Barnets, ale každopádně si počkám na poznatky od Vlciska co objednával u prof.Barnets. Do podzimu času dost.

 

https://www.stitchdown.com/brands/onderhoud/onderhoud-handmade-boots-review/

Ano, aj ja by som isiel do onderhoud, tiez som cital tuto recenziu az potom co som spravil objednavku u prof.barnets. Myslim ze kvalita spracovania bude podobna, aspon co som skumal na forach a FB skupinach, tak mi to vlastnici oboch potvrdili. Vyhoda onderhoud je lepsi vyber kozi a pouziva podla mna krajsie tvarovane kopyta. Barnets je moc ?bulky?. Kazdopadne co chvila vyjde recenzia na onderhoud od almostvintagestyle.com ... ak ho niekto sledujete

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje nejoblibenejsi... RW Blacksmith.. v posledni dobe se z vice zdroju docitam jak je RW entry level poradnych bot.. co jsou tedy dalsi levely? Alden? Wolverine?

Mam rad kdyz jsou veci dobre udelane a trvanlive.. RW mi tohle v mych laickych ocich poskytly..vicemene se daji nosit vetsinu roku, casem krasni a vydrzej, tskze neni nutne utracet majlant za papundeklove sity z obyc kramu.

Na druhou stranu, zkusil jsem napr. opevovane Loake.. a teda nic moc.. zpracovani ani pohodli..

Berwick fajn, ale rozchodit to.. nemusim mit ze vseho puchejre jak cyp.. takze to mi vadi..

post-14984-0-21943700-1584274774_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ak chces ist o level vyssie tak mame nasledovne: Whites, Nicks, Wesco, Viberg, tak zvane tradicne Pacific Northwest (neviem ci Whites tam geograficky patria). Tu je to uz podla vkusu kazdeho sudruha, niekto preferuje jednu znacku, iny zas druhu. Ja som kupil wesca 8106, zial o pol cisla mensie, tak som ich dal bratovi. Ak mam porovnat s red wingami, tak rozdiel je v spracovani, lepsi ?arch support?, v podstate keby rozrezes tu botu na polovicu, tak vnutro (insole, midsole - medzi podrazka, vnutorna podrazka) su z kvalitnejsich materialov. Proste tie boty su stavane ako tanky. Ak red wingy ti vydrzia 20 rokov, tak hentie sa budu dedit. Taktiez maju na vyber aj lepsie a kvalitnejsie koze. Aldeny moc nestudujem, ale asi by som ich sem tiez zaradil, mozno trosku vyssie?

 

Ak chces opat vyssie, tak tu mame japoncov, ktori su znami svojim perfekcionizmom. Tu mozme spomenut napriklad motor leathers things a rolling dub trio za pomerne dobru cenu (asi na urovni hore spomenutych Pacific Northwest unaciek) no a jednoznacne John Lofgren, ktoreho boty su povazovane za najlepsie spracovane NErucne site boty. O cosi vyssie mame napriklad par kuskov od Flat head a ja osobne som zamilovany do The real mccoys a ich bear heads a tenmiles.

 

A nakoniec tu mas high-end, rucne site kusky. Z USA by som spomenul Kreosote a Role Clubs a z japonska Clinch a White Klouds. Posledne spomenute su Pateky medzi botami.

 

Toto je len laicky pohlad, co mam nastudovane z netu, for, youtube, FB. Cize da sa, ale nemusi suhlasit. Tych znaciek je mnoho, isto som nejake nespomenul, no a jedna sa o work/rugged boots. O oblekovkach nemam ani paru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje nejoblibenejsi... RW Blacksmith.. v posledni dobe se z vice zdroju docitam jak je RW entry level poradnych bot.. co jsou tedy dalsi levely? Alden? Wolverine?

Mam rad kdyz jsou veci dobre udelane a trvanlive.. RW mi tohle v mych laickych ocich poskytly..vicemene se daji nosit vetsinu roku, casem krasni a vydrzej, tskze neni nutne utracet majlant za papundeklove sity z obyc kramu.

Na druhou stranu, zkusil jsem napr. opevovane Loake.. a teda nic moc.. zpracovani ani pohodli..

Berwick fajn, ale rozchodit to.. nemusim mit ze vseho puchejre jak cyp.. takze to mi vadi..

No a tie blacksmithsy vyzeraju spickovo. By si mal postnut do heddels.com do ich fade friday

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když boty vezmeš jednou za rok, nemá smysl opovrhovat s "papírakáma". Čím více je nosíš, čím více zatěžuješ, tím více má smysl hledět na kvalitu. Jiná souvislost tam není :-)

No ale to by sme takto potom vsetci asi ostali pri seikach :-D (nic proti nim). Tie boty aj ked su primarne ?pracovne?, ale maju aj znacny fashion aspekt a clovek si vsima detaily, ktore su bezne prehliadnutelne. Rovnako ako pri hodinkach. Ukaz niekomu rolexy a on vyhrnie rukaz, ze ma podobne quartzy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak barnety konecne dorazili a popravde som nimi uplne posadnuty. Z priebeznych foto co mi posielal indonezan som az take vzrusenie nepocitoval a aj na foto co sem hadzem, ani z daleka nezachytavaju tu preciznu a detailnu pracu. Ok, mozme sa bavit o tom, ze dizajn nie kazdemu smakuje a je to uplne v poriadku, ale ten skutocny craftmanship v tych topankach je. V siti som nenasiel jedinu chybycku, vsetko licuje, vsetko hra ako ma a treba povedat, ze su stavane ozaj ako tanky. Koza sa zda byt fajn, ako som uz spominal, je z domacich koziarni. Nie som expert, nevyznam sa, ukaze az cas, ale je hruba, pekna farba, burgundy bude patinovat, cierna uvidime. Co sa nosenia tyka, mam za sebou asi len 2km a treba povedat, ze som este na sebe nikdy nemal 8 inchovu botu s viazanim (IR su 6inch) a je to zazitok. Noha drzi na mieste, nepohne sa, avsak stale citit komfort. Ked sa rozslapne, nieje problem v nich preist cele tatry. Podpatok dava povodne kubansky (zrezany do obluka), ja som povedal nech mi ho zbrusi do tvaru woodsman (zrezanie rovno do sikma, ako je na kovbojkach napriklad). Chalan zvolil nieco medzi a urobil velmi dobre. Kraca sa v nich prirodzene jak do kopca, tak noha drzi na mieste aj dole kopcom. Kedze su na mieru, tak velkost je akurat, nic netlaci, nic nieje volne, palec ma dost miesta na volny pohyb, co je dolezite, sirka taktiez no problem. V tychto miestach je pohodlna hned z fleku. Samozrejme ako kazda nova bota, su miesta, kde nieco trosku tlaci a bude treba to rozchodit, ale to je uplne v poriadku a tak to ma byt. Podrazka je dvojita a tuha, ale su tvarovane ze spicka smeruje trosku dohora, takze sa v nich chodi prirodzene. Nova topanka ma sediet ako silne chlapske podanie si ruk, tieto to splnaju. Jedine co by som zmenil je, ze jazyk by som urobil z jemnejsej koze, pretoze ako sa pri narte zalomi, trosku tlaci, ale nieje to nic, co casom nepodda. Welt je sity rucne, prezicne, dookola dal dokonca storm welt z cervenej koze, s cim som mal podla fotiek trosku problem a myslel som, ze cierna by bola lepsia, ale mylil som sa. Celkovo spokojnost, za 190USD je hriech nemat take boty a keby mi niekto povie, ze su to wesca alebo nicksy za 600USD, uplne kludne by som do nich isiel. Indonezski boot makeri zacinaju vystrkovat rozky a ak chcete fakt kvalitne boty, najdite si nejakeho, ci uz cez instagram, alebo pogooglite. Ja followujem este onderhound a sagara, oni pouzivaju uz aj premiove koze, co ma mozno trosku serka, lebo som v tomtu malinko snob, ale mozno profesorovi barnetsovi v tomto krivdim. Recenzia je aka je, zo slohu som mal vzdy trojky.

post-31126-0-22731400-1584354241_thumb.jpeg

post-31126-0-07809100-1584354286_thumb.jpeg

post-31126-0-32187700-1584354323_thumb.jpeg

post-31126-0-87049200-1584354349_thumb.jpeg

post-31126-0-17131400-1584354383_thumb.jpeg

post-31126-0-72113700-1584354423_thumb.jpeg

post-31126-0-69703700-1584354454_thumb.jpeg

post-31126-0-41261200-1584354485_thumb.jpeg

post-31126-0-49491400-1584354514_thumb.jpeg

post-31126-0-95882100-1584354537_thumb.jpeg

post-31126-0-70116100-1584354565_thumb.jpeg

post-31126-0-30961000-1584354596_thumb.jpeg

post-31126-0-35561700-1584354614_thumb.jpeg

post-31126-0-72587600-1584354637_thumb.jpeg

post-31126-0-03540600-1584354657_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak barnety konecne dorazili a popravde som nimi uplne posadnuty. Z priebeznych foto co mi posielal indonezan som az take vzrusenie nepocitoval a aj na foto co sem hadzem, ani z daleka nezachytavaju tu preciznu a detailnu pracu. Ok, mozme sa bavit o tom, ze dizajn nie kazdemu smakuje a je to uplne v poriadku, ale ten skutocny craftmanship v tych topankach je. V siti som nenasiel jedinu chybycku, vsetko licuje, vsetko hra ako ma a treba povedat, ze su stavane ozaj ako tanky. Koza sa zda byt fajn, ako som uz spominal, je z domacich koziarni. Nie som expert, nevyznam sa, ukaze az cas, ale je hruba, pekna farba, burgundy bude patinovat, cierna uvidime. Co sa nosenia tyka, mam za sebou asi len 2km a treba povedat, ze som este na sebe nikdy nemal 8 inchovu botu s viazanim (IR su 6inch) a je to zazitok. Noha drzi na mieste, nepohne sa, avsak stale citit komfort. Ked sa rozslapne, nieje problem v nich preist cele tatry. Podpatok dava povodne kubansky (zrezany do obluka), ja som povedal nech mi ho zbrusi do tvaru woodsman (zrezanie rovno do sikma, ako je na kovbojkach napriklad). Chalan zvolil nieco medzi a urobil velmi dobre. Kraca sa v nich prirodzene jak do kopca, tak noha drzi na mieste aj dole kopcom. Kedze su na mieru, tak velkost je akurat, nic netlaci, nic nieje volne, palec ma dost miesta na volny pohyb, co je dolezite, sirka taktiez no problem. V tychto miestach je pohodlna hned z fleku. Samozrejme ako kazda nova bota, su miesta, kde nieco trosku tlaci a bude treba to rozchodit, ale to je uplne v poriadku a tak to ma byt. Podrazka je dvojita a tuha, ale su tvarovane ze spicka smeruje trosku dohora, takze sa v nich chodi prirodzene. Nova topanka ma sediet ako silne chlapske podanie si ruk, tieto to splnaju. Jedine co by som zmenil je, ze jazyk by som urobil z jemnejsej koze, pretoze ako sa pri narte zalomi, trosku tlaci, ale nieje to nic, co casom nepodda. Welt je sity rucne, prezicne, dookola dal dokonca storm welt z cervenej koze, s cim som mal podla fotiek trosku problem a myslel som, ze cierna by bola lepsia, ale mylil som sa. Celkovo spokojnost, za 190USD je hriech nemat take boty a keby mi niekto povie, ze su to wesca alebo nicksy za 600USD, uplne kludne by som do nich isiel. Indonezski boot makeri zacinaju vystrkovat rozky a ak chcete fakt kvalitne boty, najdite si nejakeho, ci uz cez instagram, alebo pogooglite. Ja followujem este onderhound a sagara, oni pouzivaju uz aj premiove koze, co ma mozno trosku serka, lebo som v tomtu malinko snob, ale mozno profesorovi barnetsovi v tomto krivdim. Recenzia je aka je, zo slohu som mal vzdy trojky.

 

 

Je to neskutečné, všechno hraje jak má, podpatek, výška. Barevně bych volil jednu barvu, ale to je už jiná věc. A k džínsám jsou super. Gratuluji a děkuji za inspiraci. Ať dobře slouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...