Přejít na obsah

Záměr prodat Chronomag


Chronomag

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 831
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

15.4. 

Co si myslite, ze sa ako stane? Zandl zacne studovat pripadne ponuky, prejde tyzden dva. Potom sa zacnu handrkovat o nejake drobne.  Mesiac dva budu ladit zmluvu.

A to uz bude koniec leta. 

Obávám se, že máš asi pravdu... :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kide, psal bys recenzi, kdybys nevedel, co bude za ctrnact dni / mesic / tri? A zda obsah vcetne fotek zustane zachovan po migraci? Me ty tlachy taky kdysi vadily, ale asi jsem se prizpusobil :)

 

No a zrovna ted, pred prodejem, by bylo kontraproduktivni tapetovat to tady hodnotnym obsahem (kvuli kontinuite fora fandim spise novemu majiteli, vcetne dobre ceny, at do toho nezahuci zbytecne za moc). Pokud vim, je tu par lidi, kteri maji v supleti napsane clanky a za posledni mesice moc necitili duvod je sem hodit (resp. cekali, az zapomenou na par preslapu, aby si nepripadali jako moc velci blbci).

 

Hlavne si to nevykladejte zase blbe, forum mam rad, a to hodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15.4. 

Co si myslite, ze sa ako stane? Zandl zacne studovat pripadne ponuky, prejde tyzden dva. Potom sa zacnu handrkovat o nejake drobne.  Mesiac dva budu ladit zmluvu.

A to uz bude koniec leta. 

 

Tak co já v tuhle chvíli vím, tak PZ dostal nabídku od třech členů a ani jednomu z nich se zatím neozval, ani na jednu nabídku či nějaké další dotazy vůbec nikomu nereagoval... takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realnou cenu nedokazu odhadnout (a neznam prijmy tohoto fora, konkretne me ani moc nenapada v cem by spocivaly), ale nedala by se vyrobit nejaka crowdfundingova kampan a at kazdy prispeje tolik na kolik si forum ceni? Bych treba taky par stovek poslal, spise mam pocit (a mohu se mylit) ze cena kterou nabidne jednotlivec za to forum se teto potencionalni crowdfundovane cene rovnat nebude (teda za predpokladu ze to nechce zaspamovat reklamama a tak), resp. vzhledem k vynosum (coz muze byt zalozeno na me mylne domnence o ziskovosti fora). Pak by se mohla udelat nejaka hiearchicka struktura (par modu, kteri by mazaly rusky spamy, duplicitni temata a mazali citace prispevku nad nimi), napr. hlasovat o nich (kolik penez jeden posle, tolik hlasu ma) a zacit "odznova"? A nebo muzeme pokracovat v obcanske valce a v kazdym prispevku resit jak vsichni ostatni forum kurvi a tim donekonecna prispivat do bezcenne diskuse, kterou ani vlastne nikdo cist nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, myslim ty blaboly v azbuce, ktere tvori "roboti", casto s hypertextovym odkazem na nejaky produkt (aby se jim zvedla sledovanost stranky a vyhledavace ji pak nasli), pokud jsem tedy pochopil dobre smysl tech postu. Casto se objevuji v odpovedich na statusy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realnou cenu nedokazu odhadnout (a neznam prijmy tohoto fora, konkretne me ani moc nenapada v cem by spocivaly), ale nedala by se vyrobit nejaka crowdfundingova kampan a at kazdy prispeje tolik na kolik si forum ceni? Bych treba taky par stovek poslal, spise mam pocit (a mohu se mylit) ze cena kterou nabidne jednotlivec za to forum se teto potencionalni crowdfundovane cene rovnat nebude (teda za predpokladu ze to nechce zaspamovat reklamama a tak), resp. vzhledem k vynosum (coz muze byt zalozeno na me mylne domnence o ziskovosti fora). Pak by se mohla udelat nejaka hiearchicka struktura (par modu, kteri by mazaly rusky spamy, duplicitni temata a mazali citace prispevku nad nimi), napr. hlasovat o nich (kolik penez jeden posle, tolik hlasu ma) a zacit "odznova"? A nebo muzeme pokracovat v obcanske valce a v kazdym prispevku resit jak vsichni ostatni forum kurvi a tim donekonecna prispivat do bezcenne diskuse, kterou ani vlastne nikdo cist nechce.

 

Já jsem PZ poslal cenovou nabídku s rozmezím lehce pod odhadní cenou fóra až po odhadní cenu fóra (odhad je od lidí kteří se kupováním a prodejem internetových projektů živí a to v hodně vysokých řádek) a počítám s tím, že pokud by PZ chtěl nějakou vyšší cenu, tak je tu varianta, že by se na to nějaký počet členů složil a koupili by to společně.

 

Ale pochybuji, že tu bude nějaká ochota posílat peníze na to, aby to za ně někdo koupil. Popravdě to bych nebyl ochotný ani já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem PZ poslal cenovou nabídku s rozmezím lehce pod odhadní cenou fóra až po odhadní cenu fóra (odhad je od lidí kteří se kupováním a prodejem internetových projektů živí a to v hodně vysokých řádek) a počítám s tím, že pokud by PZ chtěl nějakou vyšší cenu, tak je tu varianta, že by se na to nějaký počet členů složil a koupili by to společně.

 

Ale pochybuji, že tu bude nějaká ochota posílat peníze na to, aby to za ně někdo koupil. Popravdě to bych nebyl ochotný ani já.

Nechci ti do toho mluvit, ale myšlenka, že se na fórum pár lidí složí povede k neskutečné nenávisti a bordelu. Můj dojem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Par veci za me.

1/ PZ tady otevrel verejne vlakno na tema prodeje fora. To, ze se tady plka je naprosto v poradku. Je to verejne/otevrene vlakno. Pokud to melo byt jinak, stacilo to oznamit, pripichnout, dat nejaky kontakt a zamknout. Takze, nesouhlasim s tim, ze bychom zde meli prestat krafat nota bene s oduvodnenim, ze tim snizujeme hodnotu fora. To je naprosto smesne.

2/ Jak casto nesouhlasim se clenem People, tak tentokrat ano. 15/4 se nestane nic. Rozhodne nic tak prevratneho, aby nam nekteri samozvani cenzori zase "povolili" tady blafat.

3/ Je tady stale vetsina vlaken, ktera se venuji hodinkam, ci dalsim, beznym/obvyklym nehodinkovym tematum, ktera tu jsou jiz roky.

4/ "tezba" fora, nefunkcni SZ, k tomu mizerna komunikace stran techto zalezitosti od majitele svedci o tom, ze chyba spise neni na strane clenu, ci minimalne jejich drtive vetsiny. Pokud je navic fakt to, co pise Dan, tak to take o necem svedci.

Takze; zas bych to tak neprozival, dejme tomu pruchod, prestanme se cenzurovat, chovejme se v ramci pravidel. Ta jsou, rekl bych dlouho dana, pomerne jasna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak by se mohla udelat nejaka hiearchicka struktura (par modu, kteri by mazaly rusky spamy, duplicitni temata a mazali citace prispevku nad nimi), napr. hlasovat o nich (kolik penez jeden posle, tolik hlasu ma) a zacit "odznova"? 

Ten crowdfunding není špatná myšlenka. Jen nerozumím tvé větě o hlasování a penězích. Jakože jeden člrn dá např. 10000, tak je dvacetkrát lepší a silnější než ten, kdo pošle 500?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Par veci za me.

4/ "tezba" fora, nefunkcni SZ, k tomu mizerna komunikace stran techto zalezitosti od majitele svedci o tom, ze chyba spise neni na strane clenu, ci minimalne jejich drtive vetsiny. Pokud je navic fakt to, co pise Dan, tak to take o necem svedci.

Takze; zas bych to tak neprozival, dejme tomu pruchod, prestanme se cenzurovat, chovejme se v ramci pravidel. Ta jsou, rekl bych dlouho dana, pomerne jasna.

 

Tak mám update, od PZ jsem právě email obdržel s tím, že čeká do 15.4. na všechny nabídky a pak je bude jednotlivě řešit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dan010: Pokud budu zakládat na mé domněnce, že výnosy které toto fórum má jsou minimální (resp. možná by postačily na provoz). Tak právě na základě toho se domnívám že největší hodnotu má toto fórum pro zdejší členy a nevidím moc důvodů proč by ho právě formou crowdfundingu nemohli odkoupit.

 

 

Ten crowdfunding není špatná myšlenka. Jen nerozumím tvé větě o hlasování a penězích. Jakože jeden člrn dá např. 10000, tak je dvacetkrát lepší a silnější než ten, kdo pošle 500?

 

 

To byl jen příklad možného řešení prvotní struktury "staffu". Ano, pokud si cením fóra na 3 kila (které pošlu), tak mám 300 hlasů a pokud budou navrženi 3 členové na moderátory, tak jim můžu nějak rozdělit ty 3 kila hlasů (nebo nehlasovat).  Možná je to blbost a dalo by se to řešit jinak, ale pokud např. dva lidi pošlou 3 kila a já sto tisíc (čímž vyjádřim jak moc si tu toho vážím), tak budu docela nasranej když mě ty dva který to tu skoro vůbec nezajímá přehlasujou v nějaký zásadní věci. Druhá věc je, že ten moderátor by neměl víceméně žádnou zásadní funkci (fakt ta cenzura je neskutečná píčovina) a řešilo by se spíš kdo se bude starat o provoz a řešit servery, webdesign a já netušim co to všechno může obnášet. Možná je to blbost a když někdo navrhne něco lepšího tak to bude super.

 

Znám pár fór s komunitou nadšenců, kde si staff členy vybírá sám a funguje to (pozici téměř vždy obsadí někdo loajální), mě jde spíše o to prvotní rozdělení, ono to pak beztak nějak vykrystalizuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dan010: Pokud budu zakládat na mé domněnce, že výnosy které toto fórum má jsou minimální (resp. možná by postačily na provoz). Tak právě na základě toho se domnívám že největší hodnotu má toto fórum pro zdejší členy a nevidím moc důvodů proč by ho právě formou crowdfundingu nemohli odkoupit.

 

 

 

 

To byl jen příklad možného řešení prvotní struktury "staffu". Ano, pokud si cením fóra na 3 kila (které pošlu), tak mám 300 hlasů a pokud budou navrženi 3 členové na moderátory, tak jim můžu nějak rozdělit ty 3 kila hlasů (nebo nehlasovat). Možná je to blbost a dalo by se to řešit jinak, ale pokud např. dva lidi pošlou 3 kila a já sto tisíc (čímž vyjádřim jak moc si tu toho vážím), tak budu docela nasranej když mě ty dva který to tu skoro vůbec nezajímá přehlasujou v nějaký zásadní věci. Druhá věc je, že ten moderátor by neměl víceméně žádnou zásadní funkci (fakt ta cenzura je neskutečná píčovina) a řešilo by se spíš kdo se bude starat o provoz a řešit servery, webdesign a já netušim co to všechno může obnášet. Možná je to blbost a když někdo navrhne něco lepšího tak to bude super.

 

Znám pár fór s komunitou nadšenců, kde si staff členy vybírá sám a funguje to (pozici téměř vždy obsadí někdo loajální), mě jde spíše o to prvotní rozdělení, ono to pak beztak nějak vykrystalizuje.

Pouzivas generator vet nebo uz mas ten novej, ten na cely myslenky?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...