Přejít na obsah

Jaké Vulcainy máte na ruce


martar

Doporučené příspěvky

 

Mám to podobně. Samozřejmě ne všechno je úplně podle mýho vkusu, Cloissone jsou evidentně hlavně pro čínskou klientelu, skeletony taky obecně moc nemusím a příliš se mi nelíbí ani ta řada President's 2016, ale to je problém mýho konzervativního vkusu - každopádně nic z produkce Vulcain není špatný. A třeba jejich odvážný odstíny prezidentek mi přijdou super, přes mou konzervativní zaprděnost. Třeba ty s bordeaux cifrem jsou naživo bomba, jak se ta barva mění, ty bych chtěl ponosit... nebo modrý moonphase, ty taky. Skvělý je, že dělají hodně variant, takže si vybere skoro každej.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Nauticalů hlasitě (klasické dvouplášťové dýnko s otvory), u X-treme Diverů s proskleným dýnkem o poznání decentněji, ale je to jiný (jasnější) zvuk než u Poljotů. Kladívko totiž netluče do kolíčku jako u V10, ale do eliptický kovadlinky (konstrukční změna vynucená rotorem automatu, kterému by klasický kolíček připevněný k dýnku překážel v pohybu). Však týden dva počkej, bude to v recenzi. Nebo si vygoogli obrázek strojku V21, ta kovadlinka je tam dobře vidět. Je to takový úzký eliptický jakoby můstek ve střední časti strojku nalevo od setrvačky.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď koukám, že na půlce fotek je od setrvačky napravo, podle toho jak je strojek focený. Zkrátka - kovadlinka je ten oblouček, který ohybem míří přimo na setrvačku :)

 

post-30813-0-11103300-1574081410.jpg

 

Všechno bude fakt v recenzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden kousek lepší než druhej. Budu se na ně muset mrknout podrobněji, kovadlinka mě fakt bere. Těším se na recenzi, třeba i na postřehy, jak se projeví vyzvánění na rezervě nátahu. A když jsem u toho...nikdy mě nenapadlo to u Vulcainů zkoumat, má to samostatnej perovnik nebo používá jedinej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vulcainy mají dva samostatný pérovníky, to byla spolu s rezonančním dýnkem jedna ze dvou vychytávek, kterými se v půlce čtyřicátých let jejich budíčky prosadily. Proti konkurenci hlasitější a delší zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marto, neskutečný. U čeho ty se nakonec definitivně zastavís?

To se ptá ten pravej :) prej... prodám Tudor stáj... Za dva roky budeš prodávat Rlx stáj, koupíš HH a budeš s tím skládat dřevo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o Cricketech bych řekl, že je to spíš krásná klasika, starej dobrej funkční inhouse s šikovnou komplikací.

Ale HH se Vulcain umí "dotknout" taky, třeba se svými Tourbillon modely nebo modelem Imperial Gong kombinujícím bití a turbo (ale ten se mi - upřímně - esteticky nelíbí).

 

Edit:

Zítra se možná v rámci výletu mrknu na ty Prezidentky s bordeaux cifrem, vrtají mi hlavou :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Martine, už mě tam kluci označili za ozdobu fóra, tak se snaž, ať to trumfneš!

 

:D :D :D

 

Budu moc rád, když do komentářů za recenzi napíšeš svůj názor na hodinky, klidně i kritickejch. Tenhle model je opravdu neobvyklej. Plus je tam v textu pár námětů na diskuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pecka dik

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

  

Jeden kousek lepší než druhej. Budu se na ně muset mrknout podrobněji, kovadlinka mě fakt bere. Těším se na recenzi, třeba i na postřehy, jak se projeví vyzvánění na rezervě nátahu. A když jsem u toho...nikdy mě nenapadlo to u Vulcainů zkoumat, má to samostatnej perovnik nebo používá jedinej?

Protože jste oba reagovali na moje vysvětlení ohledné fce budíčku u V-21, hlásím, že jsem vás pravděpodobně mystifikoval. Vice v diskuzi pod recenzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Po značce VULCAIN jsem již dlouho pokukoval :-) a povedlo se: Vulcain Aviator CRICKET GMT Alarm

post-44637-0-65329500-1579594525_thumb.jpg

post-44637-0-14395700-1579594556_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...