Přejít na obsah

Archimede Pilot


Balet

Doporučené příspěvky

Tak konečně přišel čas a peníze na nové hodinky. Dám tátovi Wengery a on mi přidá nějaké peníze na tyhle (dost těžko by se mi s B-Uhr loučilo). Původně jsem chtěl něco v ceně kolem pěti tisíc, ale takhle budu mít alespoň ETA strojek a safírové sklo. Už mě pustily automatické Timexy a Festiny. Na nějaké polské stránce jsem se dočetl, že podle výrobce můžou dělat +/- 40 sec/den a to je... dost. Může mi Kubson říct, kdy budou? Rád bych si je objednal u něj, když už sem chodím. Jinak rady a zkušenosti od majitelů vítám.

Upraveno uživatelem Balet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Tak konečně přišel čas a peníze na nové hodinky. Dám tátovi Wengery a on mi přidá nějaké peníze na tyhle (dost těžko by se mi s B-Uhr loučilo). Původně jsem chtěl něco v ceně kolem pěti tisíc, ale takhle budu mít alespoň ETA strojek a safírové sklo. Už mě pustily automatické Timexy a Festiny. Na nějaké polské stránce jsem se dočetl, že podle výrobce můžou dělat +/- 40 sec/den a to je... dost. Může mi Kubson říct, kdy budou? Rád bych si je objednal u něj, když už sem chodím. Jinak rady a zkušenosti od majitelů vítám.

+/- 40s je hodně velká rezerva ---- měl jsem troje a všechny se pohybovaly v +8 až 10s denně

 

a jedna motivační fotka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně přišel čas a peníze na nové hodinky. Dám tátovi Wengery a on mi přidá nějaké peníze na tyhle (dost těžko by se mi s B-Uhr loučilo). Původně jsem chtěl něco v ceně kolem pěti tisíc, ale takhle budu mít alespoň ETA strojek a safírové sklo. Už mě pustily automatické Timexy a Festiny. Na nějaké polské stránce jsem se dočetl, že podle výrobce můžou dělat +/- 40 sec/den a to je... dost. Může mi Kubson říct, kdy budou? Rád bych si je objednal u něj, když už sem chodím. Jinak rady a zkušenosti od majitelů vítám.

Já jedny mám a naprostá spokojenost. Dělají tak 6-8 s denně, což není špatné. Jsou to supr hodinky, co se hned tak neokoukají a dobře sedí na ruce. Za kritizovanou datumovku jsem rád, aspoň mám jistotu kolikátého je. Trošku mě zklamala luminiscence a ty cvočky mě řezaly ze spodu do ruky, tak jsem je odšrouboval. Shrnuto a podtrženo - vřele doporučuju, jdi do nich :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+/- 40s je hodně velká rezerva ---- měl jsem troje a všechny se pohybovaly v +8 až 10s denně

 

a jedna motivační fotka :)

 

S tou odchylkou se jednalo o Timexy, které sice mají rezervu nátahu, ale nevypadají nijak dobře, a 40s mě vyděsilo. Já už jsem v podstatě rozhodnutý, čekám akorát až je Kubson bude mít skladem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak hodinky dorazily. Asi ani nemá cenu sem dávat fotky, takže to neudělám. Chci poděkovat Kubsonovi. Zabalení bylo opravdu festovní, bonbony potěšily, rozesmály. Nejlepší bylo, když jsem vstal, otevřel mail a tam bylo oznámení, že zásilka byla odeslána, načež jsem slyšel zvonek a byl to pošťák. Co se týče prvních dojmů: Jsou opravdu krásné, datumovka vzhledově absolutně nevadí (spíš naopak - často nevím kolikátého je). Svítí to nádherně. Přesnost budu zkoumat v průběhu týdne...

 

EDIT: Jo, ještě řemen je celkem tuhý, ale čekám, že to za pár dní trochu povolí.

Upraveno uživatelem Balet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanické hodinky jsou šílenost. Včera jsem na ně čučel víc jak hodinu, pořád jsem si pootáčel rotorem a sledoval kmit setrvačky... Dokonce jsem i před spaním půl hodiny čekal na změnu data (23.59:58 - změna okamžitá, doprovázená klapnutím. Předcházelo jen ani ne půlmilimetrové vychýlení datumovky ve 23.40 : ). Je normální ne úplně plynulý pohyb vteřinové ručky? (Možná způsobeno tím, že je dlouhá a opisuje velký poloměr). Svítivost brilantní... tak půl hodiny, ale nevadí, nepotřebuju s tím probádávat jeskyně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je normální ne úplně plynulý pohyb vteřinové ručky?

 

je. Strojek má frekvenci 28800 půlkmitů za hodinu (krokové kolo se pootočí při každném půlkmitu). To je 8 půlkmitů za sekundu. Takže vteřinovka ti poskočí 8 krát za jednu sekundu a to při její velikosti oči ještě rozliší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesnostní report. Za tři dny -2 vteřiny. Myslím, že vcelku ujde : ). Možná to je i způsobem užívání - přes den na pravé ruce (ne pořád), přes noc zatím pokaždé jinak - na polštáři, na stole položené dýnkem dolu, na korunce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Balet: ahoj a gratulace k pilotkám Archimede, mám je také a naprostá spokojenost, jsou krásné, spolehlivé a budí pozornost.

Jinak k originálnímu řemenu(píšeš, že je tuhý) to je nejslabší část celých hodinek.Já po týdnu řemen zahodil a pořídil rovněž u

Kubsona řemen DiModel Jumbo v černé barvě.Je o 100% lepší a na Archimede Pilot jako by byl originál dělaný.Stejně ale asi

nakonec skončím u originál Archimede Pilot kovového tahu(rovněž prodává Kubson)

post-2673-1210668847.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Balet: ahoj a gratulace k pilotkám Archimede, mám je také a naprostá spokojenost, jsou krásné, spolehlivé a budí pozornost.

Jinak k originálnímu řemenu(píšeš, že je tuhý) to je nejslabší část celých hodinek.Já po týdnu řemen zahodil a pořídil rovněž u

Kubsona řemen DiModel Jumbo v černé barvě.Je o 100% lepší a na Archimede Pilot jako by byl originál dělaný.Stejně ale asi

nakonec skončím u originál Archimede Pilot kovového tahu(rovněž prodává Kubson)

 

Železo na ně nechci, spíš něco jako černý, nebo hnědý řemen s drásanou kůží, nebo jak se to jmenuje. Plus překlápěcí spona.

 

EDIT: Mimochodem stále -2 vteřiny... za skoro týden. Kde si můžu zažádat o COSC certifikát? : )

Upraveno uživatelem Balet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...