Přejít na obsah

Samsung Galaxy Watch


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Ahoj, nosíte někdo Galaxy Watch s jiným než origo řemínkem? Koukám po koženém, do oka mi padl ve Strapshopu Hirsch Toronto nebo Hirsch Scandic a říkám si, jestli nebude k tak vysokým hodinkám příliš "jemný". Kdybyste někdo měli fotky pro inspiraci, byl bych rád 🙂

Děkuji,

malda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Oživím téma dotazem. Měl jsem před pár lety Samsung Galaxy Watch, 46 mm a byl jsem z nich nadšen. Nemám sice Samsung mobil, ale nemohl jsem plně využívat jen SMS a to jsem nahradil jinak. Volání z hodinek se občas hodilo, všechny myslitelné notifikace a hlavně byla super synchronizace  s Outlook - všechny kontakty, maily a hlavně údaje z kalendáře v pracovním PC jsem hned viděl v hodinkách, kdokoliv mi volal, viděl jsem jméno i fotku, občas se hodila navigace a také jsem občas hypochondricky sledoval tep, kroky a spotřebu energie. 

Nicméně hodinky šly z domu, protože se mi stýskalo po mechanikách, ale opět o nich uvažuji. Dnes už jsou Galaxy Watch 4 Classic ve velikosti 46 mm a Galaxy Watch 5 Pro ve velikosti 45 mm, ty by měly mít větší výdrž na baterku a snad jsou z titanu. Myslím, že by mi stačily i ty čtyřky Classic, výdrž 1-2 dny by mi stačila a cena je výrazně přívětivější vzhledem k tomu, že nevím, jak dlouho mne budou zase bavit, ale zajímá mne, jestli jak 4 Classic, tak 5 Pro umí vše to co jsem psal výš. K tomu by se mi hypochondricky hodil i krevní tlak a taky jsem už asi dospěl k potřebě platit hodinkami. 

A ještě dotaz k verzi 5 Pro LTE - opravdu pak nemusím mít poblíž mobil? V SIM, která je prý vestavěná, mohu mít stejné číslo jako na mobilu?

Prosím o zkušenosti a doporučení. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 5. 2023 v 18:52, npavel napsal:

Díky.

Mám ještě jeden dotaz na všechny majitele Galaxy Watch z modelové řady 4 a 5 - mé původní GW fungovaly dobře i s mobily jiných značek, jen s minimálním omezením. Vzpomínám, že ve spojení s mým telefonem Huawei nefungoval v hodinkách plnohodnotně jen SMS klient, šlo tuším napsat SMS ale ne odpovědět, takže nešly vytvářet a mít uložené konverzace. To pro mne bylo minimální omezení, SMS jsem v mobilu nepsal a pro těch pár jsem si tehdy nainstaloval apku na hlasové zadávání textu. 

Myslel jsem, že podobné to bude i u novějších GW 4 Classic či GW 5 Pro, ale z recenzí se dozvídám, že třeba krevní tlak funguje pouze s mobilem Samsung a jsou i další omezení. Můžete se k tomu vyjádřit? Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koukám, že téma chytrých hodinek na Chronomagu nerezonuje, což je na jednu stranu dobře, na druhou se tu těžko shání informace. Ale třeba budu mít kliku. Od jara (viz. předchozí příspěvek) jsem změnil telefon, teď mám Samsung Galaxy S23 Ultra a tím pádem se mi otvírají dveře k plnohodnotnému využití chytrých hodinek Samsung, pokud bych se pro ně rozhodl. Na jaře jsem se ptal na Galaxy Watch řady 4 a 5, teď už uvažuji o Galaxy Watch 6 Classic ve velikosti 47 mm. Máte s těmi hodinkami zkušenost a jak a k čemu je používáte? Chytré hodinky pro mne mají význam zejména v práci - upozornění, synchronizace s  Microsoft Outlook (kalendář, kontakty, maily, případně poznámky), telefonování, ale asi i placení, sledování zdravotních funkcí, výjimečně pomoc s navigací atd. Na sport mám Garminy a uvažuji ještě o jejich náhradě zase něčím od Garminu, ale už jsem kdysi Samsungy měl a pro kancelářskou agendu jsou vhodnější, navíc stávající Garminy ještě vydrží. Samsungy by měly mít výdrž cca 2 dny, což je proti Garminu málo, ale uměl jsem s tím žít u prvních Samsungů, naučím se to i teď a budu je nabíjet spolu s mobilem. Díky za sdílení vašich zkušeností. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samsungy tady - podle ohlasu na mé dotazy - evidentně nefrčí, ale po dlouhém rozhodování jsem se k nim po pár letech vrátil a koupil Galaxy Watch 6 Classic ve větší velikosti 47 mm a černé barvě. Jsou to velké hodinky, ale žádný extrém, na mém 19 cm zápěstí vypadají ještě dobře, zpracování výborné, otočná luneta, safír, úžasný displej, pseudokožený integrovaný řemínek (koupil jsem ještě šedý a dokoupím další 2 barvy, miluju střídání řemínků, zvlášť když je to přehozené během půl minuty). V obchodě mi je nastavili, já donastavil zbytek a ano, už mohu něco napsat i k předchozímu - mému - příspěvku: upozornění umí kompletní, synchronizace s Microsoft Outlook v PC/telefonu funguje, protože hodinky již v sobě mají nahraný mobilní Outlook! Cokoliv (kalendář, kontakty, maily) tedy mám či napíšu v PC či v telefonu, ihned se synchronizuje i s hodinkami. Předpokládám, že i cokoliv provedu v hodinkách (třeba smažu událost v kalendáři), promítne se v ostatních dvou zařízeních. S hodinkami jsem již zkoušel telefonovat, mají stejně kvalitní mikrofon i reproduktor, jako mé bývalé Galaxy Watch první generace. V hodinkách mám nahranou platební kartu a už jsem s nimi zaplatil - funguje to:-). Výdrž baterky budou v mém případě bohužel max 2 dny, v tomphe se bohužel Samsungy snaží dohnat Apple Watch. Původní GW mi vydržely 2 dny spolehlivě, občas 3 a výjimečně 4, to je tady utopie a pravděpodobně je budu pro jistotu dobíjet denně, asi jako mobil. Nabíjení je naštěstí bezdrátové a protože mám bezdrátovou nabíječku doma i v práci a další na powerbance, nebude problém udržet hodinky v chodu i na cestách.

Bohužel jsem při výběru nenašel test, který by mi zodpověděl mnoho mých otázek, všechny jsou povrchní a na jedno brdo. Tak mne napadlo, že časem něco napíšu, kdysi měly mé recenze hodinek Suunto a Casio slušný ohlas, tak si to možná zopakuji 

Jen doufám, že kvůli nim nezanevřu na mé milované mechanické pilotky..   

20231216_093650~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak si hraju i s dalšími "reál" ciferníky.. Fakt tu není nikdo s těmihle hodinkami? No neva, když tak si tu budu psát sám se sebou:-).

Platí, co jsem psal minule. Hodinky se skvěle nosí, umí víceméně vše, co od nich čekám, dokonce i měření krevního tlaku funguje celkem dobře (kalibroval jsem 2x, jednou podle nějakého domácího měřiče a podruhé v ordinaci u lékaře, kde se ukázalo, že ten domácí měřič dost švindluje). Nejsem hypochondr, který by to využíval pravidelně, ale je dobré vědět, že to funguje, i když jen orientačním způsobem. Nabíjím jednou za dva dny, vždy při 30 - 40%, takže by hodinky vydržely v pohodě i 3 dny. Stále objevuji nové funkce, třeba tohle ovládání gesty (viz. odkaz Youtube). Je to zajímavé a opravdu to dost spolehlivě funguje, byť to já osobně asi používat nebudu. Zkoušel jste to někdo?

 

20240120_154601~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevzdávej to Ivane .

Doteď se mi nelíbily kulaté smart hodinky , ale trochu si mě nakazil a uvažuju , že je vyzkouším .

Takže díky za každé Tvé postřehy .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Effe napsal:

Nevzdávej to Ivane .

Doteď se mi nelíbily kulaté smart hodinky , ale trochu si mě nakazil a uvažuju , že je vyzkouším .

Takže díky za každé Tvé postřehy .

Díky za podporu. Miluju mechanické hodinky a nosím je, ale do práce si po několika letech zvykám nosit Samsungy. Je to asi 7 let, co jsem dostal z jednoho obchodu na dlouhodobé testování hodinky Suunto a tam jsem si uvědomil jejich potenciál. Následovaly Garminy, ty mám dodnes, ale ty jsou hlavně na outdoor a tak jsem tehdy dokoupil i Samsungy. Propadl jsem jim tak, že jsem přestal skoro nosit mechanické hodinky, což mi bylo tak líto, že šly Samsungy po 2 letech z domu, to byl rok asi 2020. Od té doby si ale stále uvědomuji, jakým pro mne byly, hlavně v práci, pomocníkem, až jsem nevydržel a teď před Vánocemi jsem koupil tyhle nejnovější Samsungy. Co ne spíš překvapuje, že všude kolem sebe vidím lidi s chytrými hodinkami. Třeba u nás v práci na poradě je má 8 z deseti lidí. Různé - Garmin, Apple Watch, Xiaomi, Huawei. Žádný Samsung. I tady na fóru je diskuse o GW minimálně sledovaná, asi je tu má málo lidí, mnohem živěji se diskutuje o Apple Watch. Což chápu, AW jsou fenomén a asi právem, byť fungují jen s telefony iPhony. Někde jsem ale četl, že Samsung je po Apple druhý největší producent smartwatch, navíc ty hodinky fungují (byť s jistými omezeními) i s telefony jiných značek a protože mobil s Androidem má většina populace, čekal jsem větší ohlas. Ale nemrzí mne to, naopak, tohle fórum je o hodinkách a i když se jim tak říká, vypadají tak a nosí se tak, smartwatch za skutečné hodinky nepovažuji. Což nijak nesnižuje jejich schopnosti, stále žasnu nad pokrokem, který chytré hodinky za poslední roky udělaly a těším se na další vývoj. Tak rozsáhlé zdravotní funkce nikdy v hodinkách nebyly, placení, telefonování, navigace, internet, média, sociální sítě, maily a další formy komunikace, hlasové zadávání textu SMS atd., to vše je úžasné a mohu říci, že Samsung je spolu s Apple Watch právem v čele skupiny značkových výrobců a chytré hodinky nabízí i mnoho vyloženě hodinkářských firem (Tag Heuer, Hublot atd). Myslím, že přijde doba, kdy chytré hodinky bude mít každý, jejich budoucí možnosti jsou téměř neomezené a jsme stále ještě skoro na začátku. 

Ale abych napsal i něco konkrétního. Dokonale funguje připojení k mobilu, ještě nikdy se hodinky neodpojily a když, tak že se od telefonu příliš vzdálím (10 metrů přes 2 kanceláře ale není problém, to samé doma, když jsem na terase a mobil v obýváku) a po přiblížení se zase spolehlivě připojí. A abych jen nechválil - trochu mi občas vadí upatlané sklíčko, pokud se hodně využívá dotykový displej, ale to mi vadí i u mobilu a tak displeje i několikrát denně utírám. Určitě bych si uměl vymyslet zdokonalení některých funkcí, ale to jsou víceméně prkotiny a nastavení hodinek je poměrně široké. Jasně, vždycky najdu konkurenci, která má něco z mého pohledu lepší, ale jiné věci má zase horší, výběr je stejně jako jinde otázkou nalezení nejlepšího kompromisu. Ještě jsem zdaleka neprozkoumal všechno, co Samsungy umí, třeba jsem někde zahlédl možnost měření teploty různých kapalin či povrchů. Osobně bych jako pilot přivítal barometrické měření tlaku vzduchu + výškoměr (nikoliv z internetu a GPS), moje letecké Garminy to umí skvěle, určitě na to je nějaká aplikace a já se ještě nedostal k prozkoumání obchodu Galaxy Store. Tak zase příště.. 

20240120_154445~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, díky za Tvé recenze...Určitě to nevzdávej a piš dál, i když to vypadá, že si píšeš jen pro sebe, tak věř, že pár dychtivých čtenářů tady je...alespoň já určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Doplnil jsem pár originálních řemínků a myslím, že mám vystaráno. Ale mám dotaz - na Galaxy Store i Google Play, tedy legálních platformách, jsou k dispozici ciferníky, imitující konkrétní značky hodinek. V mém případě třeba výše uvedené TH nebo Bremont a teď i Rolex. Ne že bych si chtěl na něco hrát, koneckonců jedny mechanické Tag Heuer mám a na Bremont si brousím zuby, ale pěkných, realistických a jednoduchých ciferníků až tak moc není a tyhle se mi líbí. Nicméně by mne zajímalo, jak je to s jejich "autorstvím" vůči výrobcům hodinek, nemáte o tom informace? Děkuji.  

FB_IMG_1708440651473.jpg

ARMODD Squarz 11 Pro černá.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zkouším experimentovat s krytem Spigen. Otevřeně říkám, že jsem byl vždy proti těmhle "šprc.ám" na hodinkách, ale pro formálnější příležitosti mám mechanické hodinky, tyhle jsem chtěl zkusit nastylizovat trochu volnočasověji, ale zase ne tak jako mé letecké Garmin D2 Charlie nebo nějaké G-Shocky. A nejen nastylizovat, ale i hodinky trochu ochránit. I přes můj výše zmíněný odpor jsem si říkal, že za 4 stovky ten pokus stojí, navíc mám se značkou Spigen dobré zkušenosti z mobilů. Kryt není z gumy či silikonu, jde o poměrně tvrdý plast, nicméně trochu elastický. Na pouzdro se tím pádem nenavléká úplně snadno, z hodinek se nejdřív sundá řemínek, pak se navlékne kryt (což zpočátku připomíná strkání ježka do klece) a řemínek se vrátí zpět. S trochou cviku je to ale otázka minuty, takže není problém nosit hodinky střídavě s krytem i bez. Kryt sedí velmi precizně, čehož je důkazem i to, že otočná luneta, ke které velmi těsně přiléhá, se i nadále volně otáčí, byť k tomu slouží jen výsek mezi pozicemi 8 a 10. Na to jsem si musel chvilku zvykat. I přes tvrdost je kryt tenký a skoro nezvětšuje velikost hodinek. Hodinky jsou mnohem méně zranitelné, nesundávám je ani při práci na zahradě a nebojím se svých typických ťukanců o futra. Jsou ale 3 věci, které mne přesvědčily o tom, že kryt mám na hodinkách nonstop už několik týdnů - po počátečních rozpacích jsem si uvědomil, že hodinky s krytem vůbec nevypadají zle. Jasně, nejsou tolik společenské (ale na to mám jiné), ale nevypadají ani příliš drsně. S vhodně zvoleným ciferníkem a řemínkem nepostrádají jistou eleganci, byť s výrazně sportovnějším nádechem. Druhá věc je pohodlnost nošení. Kryt zasahuje i do spodní části hodinek a ty jsou teď na ruce mnohem příjemnější, dokonce tak, že jsem s nimi začal spát a sundávám je jen na nabíjení, když jdu do sprchy nebo měním řemínek. A za třetí -  víc utopená tlačítka na pravé straně, takže nehrozí stisknutí omylem, třeba o rukáv, vylomení o cokoliv a když chci tlačítko stisknout, nemusím se bát, že bych ho větší silou nějak narval do pouzdra. Utopení tlačítek je teď naprosto optimální a příjemné. Takže výsledek "testu" - za mne je kryt vhodný pro toho, kdo chce k telefonu Samsung hodinky stejné značky, výborně vybavené "smart" funkcemi", ale kromě kanclu budou sloužit i k fyzické práci, volnočasovým aktivitám a sportu (byť k tomu existují sofistikovanější sporttestery - Garmin, Polar, Suunto..).    

20240229_165627~01~01.jpg

20240302_105440~01.jpg

20240313_153904~01.jpg

20240301_085719~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...