Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Jejda, to je nepříjemný... No a u jakejch se to stalo?

 

Někdy může být na vině někdo jiný, stalo se mi dřív, že mi někdo hrabal na hodinky, když sem nebyl doma, který sem měl na komodě uložený na polštářku (člen rodiny, takovej sice hodnej ale neúmyslnej ničitel, co na co hrábne, může letět rovnou do koše) a když sem k nim zas přišel, nestačil sem se divit. Byli to Seika. Druhý Seiko zničil, když sme byli s manželkou na dovolené, to byly v šuplíku. Od tý doby všechny svý hodinky, co mám a zrovna nenosím, leží v měkký krabičce na polštářku, v ZAMČENÝM šuplíku a ten klíč, ten mám jen a jen já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě mrzí, no... Teď sem pro sichr kontroloval tu svou korunku a je v pohodě, chodí hezky. Nemohl si třeba při převlékání se za tu korunku něčím chytnout? Je to divný, páč ta korunka jako taková na mě působí o poznání fortelnějším dojmem, než třeba u Seika. Buď jak buď, opravitelný to je snadno. Jen to je docela záhada. Jo, a odkud si je vlastně kupoval? Pochopil jsem, že asi od luba? Případně, jestli sem to pochopil správně, tak odkud je má lub? Držím palce, ať sou brzo zase jako rybičky! Napiš, až budou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, chci se zeptat mám v merku orient Ray 2 a zatím se nemůžu rozhodnout jestli na tahu nebo na gumě s delfínem chtěl bych je spíš na léto k vodě tak se zatím přikláním ke gumě ale bojím se jestli není nijak extrémně nepohodlná ještě nejsem vlastník žádných hodinek od této značky ale co jsem tu zatím četl tak by to mohla být dobrá volba našel v nich něco co se mi líbí a lákají mě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než to sem Romča prskne, tak sem dám taky jednu vlastní dnešní :)

 

Hoši, to sou furt samý potápky, ale kde je vlastně teď uplatníte - všechno nám koronavir uzavřel, tedy i pláže a moře. Došlo na to co říkám furt, a to sic, že šroubovací korunky sou zbytečný. Rozumná WR 100 nám všem do vany bude, si myslím, stačit :D

post-68939-0-30978600-1584731797_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Značení 50 metrů u Orientu bych se nebál vůbec a důvěřoval naopak úplně. Moje první automaty byly nějaký SK od Orientu, dával sem jim pořádnej mořskej a plážovej kouř dycky dva měsíce v kuse, pak je po asi třech letech zavřel do šuplíku. Tak jak byly. Po 25 letech sem je z nostalgie z šuplíku vyhrabal, žádný přetěsňováni nebo snad dokonce servis (haha) se nekonalo, párkrát s nima zakvrdlal a zjistil, že se hned rozběhly, jak když byly nový. Našel sem i články tahu, tak sem je dodal, páč na ruku sem je sice narval, byť sem měl od nich ruku celou ostrouhanou, ale nedopnul ani náhodou. Nařídil a vzal sem je letos zase k moři na skoro 2 měsíce. No a těsní, jako když byly nový. Dokonce i odchylka 2-3 vteřiny do plusu, co sem si pamatoval, se po třech dnech nošení zase vrátila. Takže za mě Orient je neskutečná kvalita, jestli mám nějakou srdcovku a důvěru v nějakou značku, je to právě Orient. Opakovaně se mi to potvrdilo. A jmenovitě za ty OrientStar Retrogrády co mám, co nepustí na zápěstí žádný jiný hodinky, sem vopravdu, ale vopravdu šťastnej. Pokukoval a všelijak různě zahlížel, nahlížel a pohlížel sem na ně už spousty let, tohle je prostě opravdová láska :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No však jo. Jen zamlada se mi to jaksi nezdálo, motalo se mi to s orientálním tržištěm a ten zvěřinec ve znaku tomu taky nepomohl...

Ale už jsem pokročil v orientaci mezi hodinkama, tak si dovoluji tvrdit, že už jsem na začátku ;o)

 

A díval jsem se na ty hodinky zblízka, fakt nejsou skorodovaný ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvláštní, i za mýho dětství\mladí platili Orienty sice ne za ty nejdražší, nicméně určitě ty kvalitní.

 

A to logo, co všechny tak pohoršuje, mě nepohoršuje zase vůbec. Snad je to tím, že jsem kuřák. Ale ani žádný cigaretový logo mi to taky nepřipomíná. A i kdyby, je mi to fuk, znak Orientu je pro mě natolik typický a charakteristický, že si ho vždycky spojím jedině a jenom s dobrejma a kvalitníma kukačkama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No :)

Nejlepší na případnýho "hlodajícího červíčka" je ještě chvilku je ponosit, pak je prodej, a pak uvidíš, jestli Orienty najednou začnou chybět. Tahle metoda funguje dost spolehlivě, u mě teda zafungovala určitě. Měl sem samozřejmě čupr i jiný hodinky ( v normálních cenových rozmezích samozřejmě, nebudu tady lhát a vymejšlet nesmysly), ale, byť byly fajn, normálně dycky tam byl ten pocit: "No jo no, ale Orienty to prostě nejsou" Fakt nevím, čím to je, ale zavolají si člověka zase zpátky k sobě. Moc rád sem se k týhle značce zase vrátil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to řešil "inhouse". Umanul jsem si, že budu mít jen Seika, a Orienty a jedny švajcy jsem se rozhodnul prodat. A jak jsem je leštil a fotil a prohlížel a představil jsem si, že je nebudu mít (a moc bych za ně nedostal), tak mi to došlo. Doma zůstanou, a mám je o tu skorozkušenost raději. Ale nemyslím,  že by to fungovalo s kdečím, jak říkáš, mocný duch Orientu... Švýcary šly (a volné místo v hodinkovici bystře zasedly Citizeny, Eco drive, moderní technika - ale nemají srdce, těm nepropadnu. Ale taky je nepustím... Asi je to to Japonsko... Začala mi šmakovat miso pasta...

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se kopu do řiti při tej karanténě tak přidávám svůj Orientální příběh, můj táta byl řidičem autobusu v ČSAD, měl kolegy který jezdili kamiónama na západ, a tím pádem vlastnil světle modrý Orientky se staletym kalendářem už když sem se v pětasedumdesátym narodil a tudíž sem si je téměř odjakživa prohlížel a toužil po nich, když bylo nejstaršímu bráchovi 18 v roce 1983 dostal světle hnědý Orientky se staletym kalendářem, potom v roce 1985 dostal svoje parádní zelený Orientky se staletym kalendářem druhej brácha k osmnáctinám, a já se těšil až mi bude 18, bohužel když nastala ta chvíle v roce 1993 nebyly najednou Orientky k sehnání a já dostal pěkně hnusný zlatý Tiffany, potom táta umřel a já je zdědil jsou pořád jak tenkrát (na fotce uprostřed) pak mi trochu hráblo a teď mám asi 50 kousků různejch Orientek, teď se hrabu ve starejch rodinejch fotkách a všude kde je táta tak má na ruce modrý Orienty a koukám že s ním procestovaly přes půl světa, takže je jasný že pro mně je Orient N°1 a je to neměnej stav z mnoha důvodů

post-68231-0-55875500-1585244617_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...