Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

rychly update, posledni dny bylo prilis hezky na to, abych sedel zavrenej doma nebo v dilne (konecne jsme si poprve v tomto roce vyjeli karavanem), ackoliv castecne tomu tak bylo , udelal jsem par spon a taky krabicek, oboji je ale jeste pred finalnim dokoncenim, co me ale nejvic mrzi - nepodarilo se mi docilit cervene/rude/alespon nacervenale barvy ciferniku, zkousel jsem temer vse a porad to nebylo ono, dokonce jsem u patinovani i znicil jeden cifernik, ktery se mi zvetsil o temer 2mm a tim padem se mi samozrejme do pouzdra nevleze, nechal jsem vyrezat novy, s tim udelal taky par pokus, ale ne uz tak drastickych abych ho neznicil taky, bohuzel nezadarilo se 😞
cifernik pro VIII bude tedy takovy malinko GUNMETAL 🙂

cerveny se jeste v budoucnu urcite pokusim vyrobit, ale obavam se, ze bez pouziti nejakych barviv to ve stribre nepujde, no a to ja nechci, takze cerveny cir (posleze i modry a zeleny) budu az v dalsi serii, kde jiz budu delat ciferniky i z medi a bronzu

dnes delam rucicky, kdyz se zadari, mohl bych dnes cislo VIII slozit a zitra zkompletovat, uvidi se, prace mam na tom jeste spoustu

 

FD48DC92-3FAA-41CF-927F-ECAE9D47FD54.jpeg

938335F5-1E7A-4446-975D-C0C21C7F6015.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tombas napsal:

Já budu zase upřímný, promiň, ale někdy méně znamená více a nemůžu si pomoct, nejvíc se mi líbí tato varianta pouze broušeného ciferníku bez patinování. K tomu by se hodily do černa patinované ručičky.

0E01241B-C8CB-4A27-B1E5-582903E5E739.jpeg

Tak aby černé ručičky makaly na bílém ciferníku, to brzo skončí... 

Každopádně za stříbrné provedení na tomto snímku uděluji jednoho bloodišťáka ;o)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taaaak, kde bych zacal 8-)

cislo VIII melo ci spis jeste ma docela velke porodni bolesti, zacalo to tim, ze vznikala nov apodoba ciferniku, pokracovalo nezdarem pri aplikovani patiny v rude barve, kdy se mi povedlo jeden znicit a musel byt vyroben novy, tento taky neni do ruda, ale co se da delat

dalsi peripetie nastaly u strojku, zacatkem tydne jsem si pro jeden fungl novy zajel do Jihlavy do Onyxu za Rudou, v tasce vonavy strojek a padil jsem zpatky do Prahy, ze budu hned skladat

v dilne me ale cekalo prekvapko a musel jsem pomoct klukum s nejakou zakazkou

druhy den rano jsem hned ficel za Petrem xjr1, aby mi nalisoval do pouzdra safirove sklicko, jeste na to nemam naradi a zaroven hodil strojek na vibro, jestli je vse OK a pripadne strojek zareguloval

jake bylo ale prekvapeni, kdyz na to koukame a na vibru ten strojek spis nesel nez sel, resp. sel uplne sejdrem

ale Petr je uz u me zvyklej na ledacos, nevahal, nasadil lupu a pustil se koumat wocogo

rika, tvl, jsou povoleny sroubky, divny, mrknu na to radeji poradne

rozborka odhlalila, ze je zlomena hridelka na setrvacce a podrobnejsi zkoumani ukazalo, ze cely mustek se strvackou je velice pravdepodobne z jineho strojku

byl jsem z toho  otraven, ale bylo mi jasne, ze Ruda o tom nema tuseni

ten den jsem uz Jihlavu otocit nestihal, protoze pri posledni ceste do Jihlavy mi auto na dalnici najednou ztratilo vykon, padlo do nouzoveho rezimu a cestu jsem tak tam a zpatky absolvoval stylem rovinka-110km/h, kopecek 80km/h

potreboval jsem tedy nejdrive vyresit toto, protoze Ruda se do Prahy chystal az pristi tyden

uz jsem shanel po tech internetech nekoho s prislusou diagnostikou, ale nastesti jsem clenem Nissan fora, kde mi bylo hbyte poradeno, co by to tak mohlo byt, bude to i tim, ze jsem se naucil presne a podrobne zavadu popsat, s Nissanem jsem si totizto uz docela uzil a bez toho fora bych se kolikrat nedoplatil v autorizaku u menicu dilu, takto me to stoji dycky jenom par kacek

kluci tam tedy uplne presne odhalili, ze mam nejspis diru v hadici od turba, ja ji po chvilce hledani nasel a druhy den rano jsem si rekl, ze opravu zvladnu sam

tak jsem ten konec s dirou proste urizl a hadici nasadil, zbyvalo provest reset ridici jednotky, ale to  je malickost, dela se to pedalem 3 5 7 10 a za minutku bylo hotovo

auto opet jezdi jak za mlada a jelikoz Ruda rikal, ze mam prijet kdykoliv, klidne v noci vstane a strojek mi da dokupy, vyrazil jsem smer Jihlava, vzal jsem i malou, protoze naposled mi byla vychvalena mistni zoo, tak nez oprava probehne, mi probehnem zviratka

Ruda uz zacal tusit, co se se strojkem stalo, proste zamestnanec, ktery tam tedy uz nepracuje, potreboval k nejaky oprave setrvacku a proste si ji vyndal z noveho strojku a vrazil tam tu spatnou, nejak to zapomel nekomu komukoliv rict 

tedy snad se Ruda nebude na me zlobit, ze to tady zverejnuji, nutno rict, ze jeho pristup pri reseni teto patalie byl nekompromisni, strojek nechal kompletne zgeneralkovat, uhradil mi naklady na cestu, i na zmrzku nas chtel pozvat 🙂 ale by si za ty ctyri hodinky v Jihlave uzili s malou nadherne zoo, stalo to akt za to a ja mu moc dekuji, ma to tam na namesti paradni, jsem unesen profesionalnim vybavenim dilen, simpatickejma klukama co tam makaj a jsem hodne silne inspirovan 🙂
takze jsem chvatali do Prahy, protoze jsem jeste potreboval udelal neco v dilne

proc jsem proste nevzal strojek jiny? no protoze nemam a neni tak uplne jednoduche ETA 2824 sehnat, resp. neni to nic tezkeho v zahranici, jenom to dlouho trva

takze vcera jsem konecne prijel domu s  novym strojkem v perfektnim stavu (+3) a dnes se pustil do kompletace

ta se povedla, ale lapalie pokracuji, zjistil jsem, ze nemam doma tesneni pod dynko, nebo jsem ho ztratil nebo co ja vim, takze v pondeli opet letim za Petrem k Jirkovi Wildtovi, ktery mi urcite nejake poskytne

mezitim se mi akorat do pondeli snad uz rozpusti zlomenej zavitnik v cisle IX, jeden se uz rozpustil, ale druhy byl dlouhy, tak to nejak trva, topeni uz nefunguje, tak nemam jak roztok, ve kterym to macim, zahrivat

pristi tyden me tedy ceka shaneni dalsiho strojku, vyroba dalsiho cifru a spousta dalsich veci abych udelal cislo IX

a tedy hlavne dokonceni VIII 🙂

 

 

7FF20024-5915-45E6-8A28-48AF24D26CDA.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal jsem dnes dokupy i vse ostatni, ono se to nezda, ale docela to casu zabere, vsechny ty serepeticky 🙂

jeste par drobnosti chybi, jako treba tesneni a zarucni karticka, to ale vyresim zitra

a nemuzu si vynachvalit samou samochvalou tu moji pracovni skrin, to je fakt parada, az si zvyknu co v kterem suplicku mam, pojede to samo 🙂

jeste tam musim vyhledove instalovat odsavani a minivysavac, jak jsem to videl u Rudy, to nutne potrebuji 🤓

 

8818EFB5-8668-4ED8-BDAF-2B6E0C891733.jpeg

B34FA55E-C258-4680-9D92-CE4B714F0862.jpeg

80BC573B-ED86-4BB1-BD68-61F368B3F45A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...