Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ztracenym voskem muzes udelat formu z lukoprenu, vo dve procenta vetsi, nalijes vosk a ten pak nechas vodlejt. Akorat si nemuzes moc vybirat matros, zalezi na slevarne. Jinak ti fandim, akorat bych spis sel do tech RJ :)

Jj, to by slo, ale stejne by musel byt pomerne slusny model k zaliti do toho silikonu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tvaru k odliti jsou asi jenom dve moznosti, odliti ztracenym voskem, coz se mi vubec nezamlouva, vzhledem k tomu, ze bych muset pro kazdy jedem kus delat novou formu, nebo pak Squeeze casting, kde necham ranec za formu, ale bude presna a na furt, porad doufam, ze me to CNC vyjde levneji, ackoliv mam v planu udelat i celostribrne resp. bronz/stribro a tam bych stejne musel nejakej ingot pro CNC pripravit, tak jestli by nebylo lepsi to rovnou odlejt

Squeeze casting, t.j. kokila s naslednou aplikaci dalsiho tlaku na formu pri tuhnuti, asi nebude na hodinkove pouzdro uplne potreba, ale i vysokotlaka ci nizkotlaka kokila jsou technologie na desetitisice az statisice kusu odlitku a podle toho jsou taky nakladne. To neni nic pro par kusu toho domaciho bastleni...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...terminem ´domaci bastleni´ mam na mysli vyrobu par kusu pro sebe, kde budou spis k uzitku tzv. prototypove technologie, kde neni nutne rozpoustet nakladne naradi do mnoha kusu serie, aby cena jednoho kusu byla unosna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to by slo, ale stejne by musel byt pomerne slusny model k zaliti do toho silikonu...

 

Ja osobne bych sel touhle cestou, model z 3D tiskarny bych vobrousil a nakitoval a mam model jak vino. Na takhle malej kousek bych nebral asi lukopren, ale lici silikon od Ebalty nebo tak. Tohle know-how mame pomerne osvedceny, takze klidne SZ.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

psal jsem ti SZ, Sibiri, diky

jinak SLA tiskarnu uz ma vyzkousenou, tiskne paradne do detailu, temer neni potreba dodelavat a urcite tvoje metoda stoji za vyzkouseni, ackoliv mam o ni dost nastudovano, rad se necham jeste poucit nekym, kdo s tim ma osobni zkusenosti, hlavne co se tyce pouzitych materialu v jednotlivych krocich

 

dnes jsem si jenom malinko zarelaxoval, nejspis az do pristiho tydne se nic noveho neudeje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtel jsem puvodne takovej hrubej design, ale sam musim uznat, ze minutove indexy mam rad, tak jsem to zkusil, myslim, ze to ten cifr moc nerozhodilo, urcite vyzkousim, uvidise, jestli si s tim poradi laser, precejenom maj jenom 0,4mm prumer 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes nic, jenom par piv a jenom tak jsem mrknul na prvni prispevek, tak si to pro hodim k sobe

mesic a pul a v podstate zadny viditelny progres, ale plan mam a verim, ze v lednu to posvisti svetelnou rychlosti ;-)

 

 

 

post-41679-0-31209700-1573776237.png

 

post-41679-0-70944700-1577386241.png

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedalo mi to a pohral jsem si s cifrem, uz dlouho jsem mel v hlave, ze kdyz uz ma strojek datumovy venec, proc bych to ignoroval, jenom jsem nevedel, jak to navrhnout, vzdy jsem chtel, aby datumove okenko bylo identicke s indexama a myslim, ze se mi to docela povedlo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží na úhlu pohledu - původní krásný vzhled byl možná zabit - ale zase to získalo nový krásný vzhled, no ne?

Inspiraci stačí kolikrát naznačit.

Jako když dáma poodhalí libovolnou vnadu a nechá obdivovatele (čumila ;o) 

si to "dopředstavit" .... a nakonec to kolikrát bývá lepší než ta holá realita ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, záleží na úhlu pohledu a co se komu líbí. Hlavně musí být Beeman spokojen.

My se s Tengem asi shodneme, že méně je pro nás více. Asi to není úplně o výraznosti (barva, výška) římských číslic, ale zmenšením poměru ciferníku k lunetě, přidáním minutových indexů a zvětšením hodinových, už mají XIIVI spoustu konkurence, se kterou se musejí dělit o pozornost.

Každý má radši něco jiného a já designu nerozumím :) Jen nadhazuji ať je o čem diskutovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...