Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

Jasně. Já jsem spíše pro čisté a maximálně čitelné pojetí. 

(Tak tady do toho skoro nemám co pindat ;o)

 

Nicméně - napadlo mne (jen pro tu představu, ne kvůli realizaci, tak si brainstormuju a šťourám do  cizí práce)

to XIIVI ne na ciferník,ale jako vnitřní lept do sklíčka

(ne že bych v tom byl dobrý, ale dcerce k narozeninám už pár let leptám koňské motivy do skleniček) - no, trochu by to šlo proti čitelnosti.....

Anebo (bojím se to napsat..... ale co už) vitráž.... ne doopravdová, ale třeba potiskem zevnitř

 

Připomínám, že jsem téměř abstinent a dnešek není výjimkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

diky panove, jsem potesen kazdou pripominokou a komentarem, to je to co potrebuju, abych hodinky vyrobil co nejlepe to jde, samozrejme si ponechavam pravo veta ;-)

diky svatkum a nachcipany dcerce mam jeste pres tejden casu veci poladit, takze si hraju a zkousim a vymejslim, finalni vysledek je jeste ve hvezdach

taky jsem zastancem jednoduchosti, ale i ta jednoduchost musi davat nejaky smysl a obsahovat detaily, ktere ji obzvlastni, no a to fakt neni jednoduche, na to musi mit clovek bunky a zkusenosti, cimz ja az tak uplne zjevne neoplyvam :-D

 

jo a k tomu, ze se vzdaluju od RJ, je to spis tak, ze jsem se nikdy k RJ nepokousel priblizit, jedu si svoje a na fotky RJ nekoukam zcela zamerne, abych nebyl ovlyvnen ;-)

 

a co se tyce silenych napadu Datla, tak urcite diky, ale to mozna nekdy casem, zejmena to leptani urcite proberem, leptanim budu urcite upravovat bronzovou lunetu, sklicko mozna tak spodni

 

tak alespon par ukazek planovanych nadstaveb na pouzdro z 3D tiskarny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak co dneska do toho noveho roku? no opet jsem si hral

 

- zkratil jsem korunku na 4mm

- udelal na ni gravirovany logo

- totalne zmenil dynko, zjistil jsem totiz, ze rezani velkeho zavitu neni zadny problem, staci koupit zavitorez

  -- dynko je sroubovaci, hodne mi to zjednodusi vyrobu => nebudu muset vrtat ses direk a rezat sest prtavejch zavitu

- to mi umoznilo cele hodinky snizit a ted tak maji necelych 12mm, to uz je fakt absolutni minimum, niz se uz jit neda (kdyztak pouze zmenou vrchniho sklicka z 2mm na 1mm, ale to nechci)

- to vsechno vyzadovalo zmenu pouzdra, uz neni vespod tak bachrate a nesoumerne s vrskem, stejne tak redesign uchytek, ktere jsou ale ted taky o hodne soumernejsi a zajizdi i vespod do pouzdra, cimz bude zabezpecena lepsi stabilita uchyceni

 

malem jsem dnes koupil rezacku zavitu vertikalni, hodinarskou, svycarskou, za bratru 20K, ale ted to vypada, ze jdu shanet klasickou horizontalni, pouze na zavitovani pouzdra a dynka klasicky

 

a tady je vysledek, posudte sami, zmeny nejspis nejsou moc okem viditelne, ale je na tom den prace :-D

 

ad1 - uz ted vidim, ze ta aplikace loga na korunce je takova nejaka humpolacka, jeste upravim

ad2 - samozrejme jeste chyby vyrezy v pouzdre, nohach a lunete, uz se s tim nezdrzuji, pac je to vopruz a dokud to nemam tiptop final total super, tak na to kaslu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zacinam mit pocit, ze se finalniho vzhledu nikdy nedoberu ;-)

 

upravil jsem X na cifru a ackoliv jsem na puvodnich ruckach trval, k tomuto cifru se mi moc nehodily, tak jsem dnes jeste vymodeloval nove

je to lepsi, horsi, pruser?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nad tim jsem taky premyslel, ale myslim, ze dve loga (na cifru a korunce) bohate staci, aby toho nebylo moc

 

mam pocit, ze s timto bych dokazal zit :-)

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rimske cislice na datovem vencu jsou supr napad, zelbohu se do okenka nijak nevejdou :-)

 

tak jeste bambule ve velikosti hodinovych indexu, nevim, jestli to neni uz prilis vulgarni a hlavne, jestli jde na takovou plochu nanest/napnout lumi matros

 

a celolumi vterinovka

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je temer rozhodnuto (ale to uz jsem si rikal hodne krat), no, ale budu rad, kdyz mi to bud schvalite, nebo opripominkujete ;-)

 

- pouzdro bude z nerezu 316L, kulatinu mam uz na ceste, snad to dokazu obrobit (bohuzel na titan si netroufam)

- dynko dtto

- cifr bude z patinovaneho stribra (mozna piskovaneho) a XIIVI z patinovaneho bronzu

- rucky jeste uplne nevim, nejspis z medi, ta hezky patinuje do cerna

- luneta z patinovaneho bronzu

- nozky stribro, mozna s primesi bronzu, netusim, co by to udelalo

- lumi shanim, sehnat kvalitni vintazku je docela problem

- na ceste mam zvysena ruciste pro ETA 2824, protoze se standardem, kvuli zvysenemu cifru o 0,5mm, se s ruckama nevejdu, je to kratky

 

povedlo se mi navrhnout a nakreslit podklady pro vyrobu odlevacich forem, konecne i pro nozky, to byl orisek, nad kterym jsem stravil snad mesic, ted uz jenom, aby mi to nekdo vyrobil, nejspis ten kamos, ktery o tom jeste nevi a ktery mi nejdrive slibil vyrobit pouzdro, to jsem zastavil, pak nozky, to zastavim ted a budu chtit odlevaci formu :-)

no, jestli to neklapne, priplazim se s prosikem k Sibirovi o jeho knowhow :-D

 

shanim zavitorez, kdybyste o nejakem slusnem za dobrou cenu vedeli

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...