Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jo a kdyz te vidim, ty mas urcite doma nejakej kousek krasnyho briaru, vid ;-) neco jako do tmave syto cervena az bordo, az se budes nudit, mohl bys mi krouzit lunetu :-D

urcite budu mit i gumovou, zkousim sehnat prirodni kaucu, ale z briaru by mohla byt taky paradni

 

Ty jedeš. :notworthy:

Baví mě, jak se to mění a vyvíjí, jsem zvědavý, co z toho nakonec bude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super, vykrouzit si to vykrouzim, coz voto, aaaale, ty delas paradnej finish na tech drevech, takze bych to videl takto - vezmu si od tebe kousek briaru, vykrouzim lunetu, ty mi na ni udelas finish a ze stejneho briaru mi k tomu udelas paradni dymku se stejnym finishem. a dusatko samozrejme ;-)

jestli souhlasis, tak se pak domluvime na detailech, az budu mit konecnou verzi lunety, coz bude ale verim zanedlouho

 

Zajímavá úvaha, ale můj soustruh na tuhle přesnost hází, takže pokud dáš rozměr, tak bych ti nějaký hrubý kus připravil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude obtizneji proveditelne, ale docela by se mi libil luminescencni datovy venec, kdyz uz ma okenko tvar indexu.

 

Jinak ty rimske cislice na poslednim vizualu mi prijdou uz dost kontrastni vuci ciferniku, mozna bych volil neco bliz barve cifru, aby to jen mirne vystupovalo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, to me napadlo hned, ale zatim jsem to ulozil do uzadi, je to docela slozite, musi se vycistit/seskrabat puvodni datovy venec, nanest lumi a nejslozitejsi je natisknout nove cislice, no a obavam se, ze i tak ta vrstva lumi nebude moct byt stejne tlusta, jako na indexech, takze by to svitilo o dost mene

no kazdopadne to mam v kolonce nicetohave :-)

 

cislice na cifru jsou porad otevrene, az budu mit cifry z ruznych materialu, tak budu laborovat s patinaci a kombinovat a kombinovat, nazivo to bude uplne jine nez tady na renderech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je, že o půlnoci se ti tam nasune nové datum ze zastíněné části věnce a uvidíš víšco ;o)

 

I když

já mám reflex že v noci sice čas odečtu, ale stejně našmátrám UV svítilnu a bliknu na cifr, aby to bylo pěknější.

 (a čerstvě i na ty tvé Seika, když už to mám v ruce, taky se pokochám a zpět do náruče Morfeovy

 

- Takže my, světlonošové (Luciferové) takovou fičuru oceníme....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes jenom ve skratce zaver ze vcerejsiho jednani s vyrobcem odlevacich forem:

je to mnohem slozitejsi nez formy pro odlevani gum ci umelych hmot to co chci ja, vyjde na 300K cakum prdum, takze vracim se zpatky na zem a jdu studovat materialy a mtody pro odlevani ztracenym voskem a volat na Sibir :-)

 

mozna v Cine bych to poridil levneji, ale zaprve, Cine se chci uplne vyhnout a za druhe, mam cerstve info, ze i v Cinevysla odlevaci forma pro prirodni kaucuk (reminek) nedavno jednoho znameho na 2K dolaru, takze taky zadna lace, jiste, pri vetsim mnozstvi se to v pohode rozpusti, ale tam ja nejsem

 

muj model vypadal viz. nize, je to jenom hrubej nastrel, samozrejme by to melo vic dilu, ale toto je zaklad opakovane pouzitelne odlevaci formy, nevypadl y z toho ale vysledni tvar, jste by se musely zespoda ofrezovat nozky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, trochu toho mozkotřesení

 

kdysi jsem četl detektivku - a už tehdy kdysi byla docela stará - a tak kdesi v USA podváděli s

padělky vzácných mincí, které dělali s pomocí zubařské technologie původně určené pro odlitky korunek.

 

Tak mne napadlo, jestli by šlo podobně udělat i něco takového zde. Nemám potuchy, s jakým vybavením pracují

a jestli pouzdro hodinek není až moc masivní záležitost.

Jsou různí slitiny, třeba vysokopevnostní stříbro-palladiová (no, pětikilo za gram...)

každopádně to bude docela otěru a korozivzdorná záležitost.

 

Opakuji, toto není návrh, jen mi to tak blesklo hlavou. Takže

 

není mezi přítomnými zubař?

 

;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, uz patram :-)

 

nejpis se vykaslu na pruhled, k tomuto typu hodinek ani neni moc potreba, na ete stejne neni na co koukat, zitra si jdu vyzvednout Prazsky gros 2 dukat z Ag a uvidim, jaka bude tloustka, podle toho jej bud nalisuju s tesnenim jako bych to udelal se sklem, nebo mu udelam v dynku jenom prostor/vyhloubeni a prilipnu

 

mno, mozna by se mi i libilo, kdyby byl pod sklem/safirem, ale to se mi tam mozna ani nevejde

 

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, pod sklem by grošovi bylo určitě líp. ale boj o milimetry je neúprosný.

Na hodinky mince podle všeho patří. Jako smartvoče mají často integrovanou platební kartičku,

tak i moderní mechanický strojek by mohl nabídnout tento ekvivalent.

MMCH - ty groše jsou rhodiované nebo tak něco?

(zaleží na nositeli hodinek, ale kupř. pan tchán má vůči hodinkám agresivní pot,

v řádu jednotek týdnů by se prožral ke strojku ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, lamal jsem s tim taky hlavu, tedy hlavne kvuli opotrebeni mince nosenim, proto jsem i premejslel, ze to zkusim schovat pod sklo, ale rhodiovani je perfektni reseni a neni to nakladna ani slozita zalezitost, takze problem solved :-)

 

drzet to tam snad nejak bude, pokud vim, existuji dobra lepidla a ja tu minci, bude-li tlustci nez 1 mm, zbrousim na 1mm, tedy v nerezeovem dynku nebude dira, ale prohluben, do ktere bude mince vlepena a to musi drzet jako sfina

 

jeste tedy doufam, nema zjisteno, ze pujde rhodiovat i patinovane stribro se zachovanim patinace, to by ale myslim nemel byt problem

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lezim si tak v detsky posteli, pac mala chtela spat s mamou a mama ma stejne svoje dny, koukam na bednu, Brooklyn99, zacne to kostickovat, tak mi to najednou zacne v hlave srotovat, mama porad pinda, ze ty nove rucicky se ji nelibej, prej ty stary byly lepsi, uz pomalu usinam a najednou jsem to uvidel...

 

no padim k notasu a maluju, domaluju, koukam na to a ted mi to uz nejak az takovej super napad neprijde

 

co myslite? ja si jdu pustit neco uspavaciho a mrknu na to rano

 

 

 

 

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a nez jsem zaklapl viko, zrodila se dalsi myslenka, tak do ni, jeste by to asi chtelo dodat lumi, ne do tech krouzku, ale jenom tenky linky od stredu 

 

a uz du vazne chrapat

 

 

 

 

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předposlední je super. Vidím město veliké atd... Hodinovka ve tvaru zdvojeného lvího ocasu a minutová ručka jako palcát... Nebo ručka s lupou na konci zvětšující v indexech svaté ze SM orloje ;o)

 

Na tři krále stejně přijde vlna inspirace, určitě jsi neřekl poslední slovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...