Přejít na obsah

Anketa Prim vs. Omega



Doporučené příspěvky

Pravda je, že i když Prim nechce dělat masovku, tak alespoň nějaká cílená reklama by asi nebyla od věci.

Kolik lidí třeba ví, že Primky má prezident? Nebo, a to ať si o tom myslí kdo chce co chce, že byly oficiálním darem předsedy vlády? A kde se o tom mohli dozvědět jinde, než na webu Primu? To je trochu škoda si myslím. To je přece reklama, která nejde proti soliternímu směru.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 702
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vyhoda CNC oproti lisu cloveku naozaj dotecie az ked hodinky uciti na vlastne prsty .... je to rozdiel na prvy dotyk.

 

Odporucam kazdemu Primobijcovi nech si najprv skusi nejake z novych Primiek na zivo ochmatat ..... garantujem ze jeho odpor k tej znacke a jejich cenam pri najmensom trochu ochladne.... u mna tomu nebolo inak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, teď jsem si vzpomněl, jak mě odklízeč sepsul a zesměšnil za to, že jsem srovnal prim se zeno watch basel (před dvěma roky asi). A dneska tu má prim 20% na omegu. Dá se tím vysvětlit zdražování, nebo se to dá vysvětlit zdražováním, vy rozumbradové? :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhoda CNC oproti lisu cloveku naozaj dotecie az ked hodinky uciti na vlastne prsty .... je to rozdiel na prvy dotyk.

 

Odporucam kazdemu Primobijcovi nech si najprv skusi nejake z novych Primiek na zivo ochmatat ..... garantujem ze jeho odpor k tej znacke a jejich cenam pri najmensom trochu ochladne.... u mna tomu nebolo inak.

Jaké pouzdro mají Steinhart nebo Archimede? Mi to připadá, jako frézované, ale třeba se pletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, teď jsem si vzpomněl, jak mě odklízeč sepsul a zesměšnil za to, že jsem srovnal prim se zeno watch basel (před dvěma roky asi). A dneska tu má prim 20% na omegu. Dá se tím vysvětlit zdražování, nebo se to dá vysvětlit zdražováním, vy rozumbradové? :D

Teda - nezlob se - ale za těch pár měsíců, co to tady sleduji, tak největší rozumbrada jseš určitě ty :sad01_anim:

 

Vyhoda CNC oproti lisu cloveku naozaj dotecie az ked hodinky uciti na vlastne prsty .... je to rozdiel na prvy dotyk.

 

Odporucam kazdemu Primobijcovi nech si najprv skusi nejake z novych Primiek na zivo ochmatat ..... garantujem ze jeho odpor k tej znacke a jejich cenam pri najmensom trochu ochladne.... u mna tomu nebolo inak.

Můžu potvrdit, málem jsem před nedávnem vyskočil při slovu Prim z kůže, ale co jsem měl pár kousků v ruce, začínám tomu fandit.

 

Jinak u mě, co se týče hlasování, Omega i Prim, poměr 67/33 :-)

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhoda CNC oproti lisu cloveku naozaj dotecie az ked hodinky uciti na vlastne prsty .... je to rozdiel na prvy dotyk.

 

Odporucam kazdemu Primobijcovi nech si najprv skusi nejake z novych Primiek na zivo ochmatat ..... garantujem ze jeho odpor k tej znacke a jejich cenam pri najmensom trochu ochladne.... u mna tomu nebolo inak.

 

:guiltysmiley: Nerozumím, jaký Primobijci a jaký odpor ? Srovnávání značek a cen hodinek je přece košer, nebo snad ne?

Dost lidí, kteří sem přispívají zná Prima i produkci Eltonu osobně, tak nemusíš mít o věcnost příspěvků obavy :) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Vyhoda CNC oproti lisu cloveku naozaj dotecie az ked hodinky uciti na vlastne prsty .... je to rozdiel na prvy dotyk.

 

Odporucam kazdemu Primobijcovi nech si najprv skusi nejake z novych Primiek na zivo ochmatat ..... garantujem ze jeho odpor k tej znacke a jejich cenam pri najmensom trochu ochladne.... u mna tomu nebolo inak.

Odpůrce Prim nejsem, ale nějaký markantní rozdíl jsem nezjistil. Srovnával jsem pouzdra Liney, Orlíků, Seamasterů a Samuraiů a všechny mi připadají stejně kvalitně zpracované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připusťte už konečně, že vyrábět hodinky po jednotlivých kusech (maximálně desítkách kusů), leckdy velmi odlišných od svého původního vzoru není to samé jako vyrábět tisícovky hodinek jednoho typu a distribuovat je do obchodů po celém světě.

 

Tyto srovnání prostě nejsou relevantní.

 

Už slyším ten argument, že kdybychom byli levnější, určitě bychom mohli také prodávat hodinek tisícovky.

 

Ne! Ne to je nesmysl. Jsme malá země a naše firma nemá prakticky žádnou exportní minulost. Snížení cen by nevedlo k větším objemům prodeje, ale naopak by nás připravilo o přízeň té klientely, které exkluzivita naší solitérní výroby vyhovuje.

 

Ač se mi v celé současné kolekci Primu nic nelíbí, resp. to, co by se mi líbilo, se vyrábí v pro mě malých pouzdrech, Primu obzvláště po v.u. jasném vyjádření rozhodně fandím. Jasná vize a koncepce a s tím konzistentní obchodní politika!

 

Ať se daří dosahovat co nejvyšších cen, které ještě dostatečný počet zákazníků bude ochotno zaplatit.

A to jsem opravdu myslel vážně, žádná ironie.

 

Jinak si ale myslím, že tím, že vyrábíte v podstatě jen na zakázku, se okrádáte o řadu "impulse buyers", ke kterým patřím i já a kteří, když se na první pohled do hodinek zamilují, musí je mít prostě hned! Kdyby měli čekat, začnou pochybovat.

 

Hodně štěstí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpůrce Prim nejsem, ale nějaký markantní rozdíl jsem nezjistil. Srovnával jsem pouzdra Liney, Orlíků, Seamasterů a Samuraiů a všechny mi připadají stejně kvalitně zpracované.

 

Netvrdim ze by ostatne hodinky neboli kvalitne opracovane iba ze na Primkach clovek uciti to nieco... ja neviem co mozno je to tymi ostrymi hranami alebo ja neviem cim ale proste sa mi zdaju na omak take fajnovejsie (mam Prim super sport a Igeny v nereze.... ochmataval som uz ale aj vacsinu ostatnych primiek)

 

Proste je z toho citit ze ich niekto naozaj "vystruhal" z kusu zeleza .... u inych hodiniek som zatial ten "feeling" nikdy nemal... (z takych znamejsich mam napr O&W, Hamilton, Sinn, Precista.... ale ochmataval som som uz aj vselico lepsie)...

 

Ak by som si mal navrhnut nejake zlepsenia co sa Prim tyka tak by to bol v prvej rade povodny sposob razby napisov (nie laser) a nejaky vlastny kovoy tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhoda CNC oproti lisu cloveku naozaj dotecie az ked hodinky uciti na vlastne prsty .... je to rozdiel na prvy dotyk.

 

Odporucam kazdemu Primobijcovi nech si najprv skusi nejake z novych Primiek na zivo ochmatat ..... garantujem ze jeho odpor k tej znacke a jejich cenam pri najmensom trochu ochladne.... u mna tomu nebolo inak.

Nevím proč, ale tahle pověra se tu opakuje už dva roky. To možná platí o hodinkách z tržnice. Jako by existovaly Primky za desetitisíce a šmejdy za 500 a nic mezi tím. Ale když porovnám hodinky v cenách od 3000 do 10000 s Primkami, nevidím v kvalitě zpracování pouzdra žádný rozdíl. Všechno perfektně lícuje, žádné ani mikroskopické vady povrchu, žádné zaoblené hrany a ocucané bonbony. Srovnával jsem Steinhart, Archimede, Adriatica, Atlantic, Orient, Festina, Tissot, Gruen, Vostok, Lanco, z těch dražších Omega, Panerai, IWC. Pokud jde o kvalitu povrchu a přesnost zpracování pouzdra, připadaly mi všechna pouzdra srovnatelná. Nesrovnávám hodnotu značky, ale jen dílenské zpracování pouzdra. A tady jsem prostě chybu nenašel.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč, ale tahle pověra se tu opakuje už dva roky. To možná platí o hodinkách z tržnice. Jako by existovaly Primky za desetitisíce a šmejdy za 500 a nic mezi tím. Ale když porovnám hodinky v cenách od 3000 do 10000 s Primkami, nevidím v kvalitě zpracování pouzdra žádný rozdíl. Všechno perfektně lícuje, žádné ani mikroskopické vady povrchu, žádné zaoblené hrany a ocucané bonbony. Srovnával jsem Steinhart, Archimede, Adriatica, Atlantic, Orient, Festina, Tissot, Gruen, Vostok, Lanco, z těch dražších Omega, Panerai, IWC. Pokud jde o kvalitu povrchu a přesnost zpracování pouzdra, připadaly mi všechna pouzdra srovnatelná. Nesrovnávám hodnotu značky, ale jen dílenské zpracování pouzdra. A tady jsem prostě chybu nenašel.

Ale ved ja som nikde nenapisal ze by boli lisovane hodinky zle nepresne opracovane alebo odflaknute pisal som len z toho ze z Prim mam na omak ovela lepsi pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ved ja som nikde nenapisal ze by boli lisovane hodinky zle nepresne opracovane alebo odflaknute pisal som len z toho ze z Prim mam na omak ovela lepsi pocit.

Co to je pocit? Ten může být jakýkoliv. Já měl u všech pocit perfektně obrobeného kousku oceli nebo titanu. Srovnávám strojírenský výrobek, pocity se srovnávat nedají, protože jsou jen v představách lidí. A ani nevím, která z těch pouzder byla lisovaná a která vznikla třískovým obráběním. Ale myslím, že lisované nebylo ani jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je pocit? Ten může být jakýkoliv. Já měl u všech pocit perfektně obrobeného kousku oceli nebo titanu. Srovnávám strojírenský výrobek, pocity se srovnávat nedají, protože jsou jen v představách lidí. A ani nevím, která z těch pouzder byla lisovaná a která vznikla třískovým obráběním. Ale myslím, že lisované nebylo ani jedno.

Ok na teba puzdra Prim doejm nerobia na mna ano ... ako pises je to pocit ja ti neberiem ten tvoj a naopak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to zní libě, ale slyšel jsi jasný komentář, že změna cenové politiky by byla nefér vůči zákazníkům, kteří si koupili hodinky dříve. Taky mě docela štve, že jsem si koupil nové auto a dnes je ten jistý model s cenou o 200 tis u nového vozu níž. Stejně tak by se asi cítili zákazníci, kteří by zjistili, že stejný model, možná i s lepším dekorem strojku, je k mání řádově za X peněz méně.

Tak za prvé, chtěl jsi říct přibližně, ne řádově. Věř mi, význam je u obou slov docela jiný.

 

A za druhé, takový cenový pohyb je v mnoha oborech - např. já bych se mohl cítit dotčen, ba uražen, že mi ASUS (via alfacomp) prodal router za 1978 Kč, zatímco dnes stojí rovných 1600 Kč. Na druhou stranu je nutno si uvědomit, že takové hodinky jsou především šperk a tam se to s cenama dělá jinak - je to luxusní zboží a je na něm tím pádem pořádnej vejvar :)

 

Pohyb cen u hodinek PRIM není daný žádným vylepšením (nebo jenom malým, aby se neřeklo), ale prostým faktem, že "zákazník je ochoten zaplatit více, tak ho prostě o víc skásnem". Nic proti tomu, u šperků se to snese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok na teba puzdra Prim doejm nerobia na mna ano ... ako pises je to pocit ja ti neberiem ten tvoj a naopak :)

Kdybys měl před sebou 10 perfektních pouzder a nevěděl, které vyrobil Prim, poznal bys ho podle pocitu? Já teda ne. Mi ani nejde o tvoje pocity, ale spíš o to, že tak nějak neplatí argument, že pouzdra obrobená v Eltonu jsou 10x lepší, jak vyplývá z ceny. :) A pokud jsou některá s uvedených pouzder vyrobena třískovým obráběním, tak asi ani neplatí, že ve velkém se to nevyplatí.

Ceny Primu v žádném případě neřeším. Je to jejich věc a naše zbytečná starost. Prostě se dali tou cestou, mají úspěch a to je hlavní. Mi to nevadí a přeju jim to. Proto ani nevidím důvod, proč by Prim měl své ceny nějak obhajovat. Jen se tím zbytečně zamotává. Vždycky ho někdo chytne za slovo a jsou z toho zbytečné nekonečné hádky o cenách Primek.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ved ja som nikde nenapisal ze by boli lisovane hodinky zle nepresne opracovane alebo odflaknute pisal som len z toho ze z Prim mam na omak ovela lepsi pocit.

Co to je ten pocit? To mi připomíná ten ftip o homeopatické kuřecí polévce: vezmeme kuře a pověsíme ho do okna tak, aby jeho stín dopadal do hrnce s vodou...

 

To, o čem tu je řeč, mi připadá spíš jako vědomí, že "když to bylo tak drahý, tak to přece musí být lepší... jo... určitě... jasně... je"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připusťte už konečně, že vyrábět hodinky po jednotlivých kusech (maximálně desítkách kusů), leckdy velmi odlišných od svého původního vzoru není to samé jako vyrábět tisícovky hodinek jednoho typu a distribuovat je do obchodů po celém světě.

 

Tyto srovnání prostě nejsou relevantní.

 

Už slyším ten argument, že kdybychom byli levnější, určitě bychom mohli také prodávat hodinek tisícovky.

 

Ne! Ne to je nesmysl. Jsme malá země a naše firma nemá prakticky žádnou exportní minulost. Snížení cen by nevedlo k větším objemům prodeje, ale naopak by nás připravilo o přízeň té klientely, které exkluzivita naší solitérní výroby vyhovuje.

 

A v ere pred Pavouky jste vyrabeli v tisicovkach kusu? Nevyrabeli... apak se "neco" stalo a vy jste bez zmeny techniky v cenach dohnali konkurenci o nekoliv levelůu vyse....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...