Přejít na obsah

Anketa Prim vs. Omega



Doporučené příspěvky

cali, nenech se znervóznit cizíma cintama, dej na svoje pocity a zkušenosti :).

 

hele, babaqu, víš, že mně ta polívka ze stínu kuřete nechutnala tak zle a slezla mi po ní bradavice na nose? Taky se po ní netloustne a žížeň zažene.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 702
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

cali, nenech se znervóznit cizíma cintama, dej na svoje pocity a zkušenosti :).

 

hele, babaqu, víš, že mně ta polívka ze stínu kočky nechutnala tak zle a slezla mi po ní bradavice na nose?

Tož to ja. Jestli jde jen o pocit, pak chápu, že cena může být libovolná a není podstatná :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bylo řečeno sranda musí být..........

Jako dítě jsem vnímal Prim jako něco nezajímavého (digitálky od vietnamců z burzy přece jenom více frčely)

Ačkoli se mi některé modely líbí velice, a některé si i pořídím (z nostalgie dojde na Sporty z druhé ruky) nelíbí se mi cenová politika.

To třeba ruská produkce se stále drží pěkně cenově při zemi s již zajímavými modely za které se člověk opravdu nemusí stydět pokud je fanda.

(dobrý poměr cena/vzhled/kvalita)

Takže k tématu.

Za mě jasně Omega

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, teď jsem si vzpomněl, jak mě odklízeč sepsul a zesměšnil za to, že jsem srovnal prim se zeno watch basel (před dvěma roky asi). A dneska tu má prim 20% na omegu. Dá se tím vysvětlit zdražování, nebo se to dá vysvětlit zdražováním, vy rozumbradové? :D

Nedalo by se v zájmu objektivity uvažovat taky o nevědomosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem se vměšovat, ale přece jen, asi 10 let jsem působil ve strojírenství a např. speciálně luneta Diplomatů i.e. na mě působí jako ne moc přesný výlisek, který se někdo snažil vylepšit pilníkem. O tzv. "brusu" na strojku nemluvě, zlacení stopy šmirglu moc neschovalo. Ale soudím dle fotky, třeba je to naživo lepší. Pokud je to výsledek třískového obrábění, někde se stala chyba - buď byl odrbanej materiál, nebo technologie.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj hlas ma Omega.

Prim nie je pre mna nicim vynimocny a tiez ma odradza nevyjasnene vlastnictvo znacky. Tazko sa spaja znacka Prim s niecim vynimocnym, ked su obchody plne lacnych Primiek z ciny...

Upraveno uživatelem Jaem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U vetsiny hoby, tech sberatelskych zvlaste, je sama podstata na pocitu... ale uvnitr segmentu se vetsinou pouziva rozum. proto chce mit filatelista znamku te spravne kvality, modelar, numismatik, sberatel sportovnich vozu... popud jejich sbirani je iracionalni, delaji kolekci veci ktere nepotrebuji... ale pri vlastnim sbirani uz rozum pouzivaji... proto treba Ferdinand´d Este nebyl dobry sberatel, protoze sbiral bez rozumu..... :)

 

Pokud tvoris sbirku, nebo mas jinou vasen a rozum absentuje uplne, tak jsi namisto sberatele vetesnikem :D

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U vetsiny hoby, tech sberatelskych zvlaste, je sama podstata na pocitu... ale uvnitr segmentu se vetsinou pouziva rozum. proto chce mit filatelista znamku te spravne kvality, modelar, numismatik, sberatel sportovnich vozu... popud jejich sbirani je iracionalni, delaji kolekci veci ktere nepotrebuji... ale pri vlastnim sbirani uz rozum pouzivaji... proto treba Ferdinand´d Este nebyl dobry sberatel, protoze sbiral bez rozumu..... :)

 

Pokud tvoris sbirku, nebo mas jinou vasen a rozum absentuje uplne, tak jsi namisto sberatele vetesnikem :D

To jistě ano, ale přeci jen bych předpokládal, že pocit je daleko výraznějším hnacím motorem než rozum a neumím si představit, že bych byť i u sběratelství (a o tom samém jsem zrovna nemluvil) upřednostnil rozum před pocitem z věci :)

I když - znám člověka, kteří tvoří sbírku rozumem, ale to je spíš kšeftař, ne hobík ;)

 

Edit: a nakonec - když je někdo vetešník a je šťastný, proč ne? :D

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasoval jsem pro Omegu, ačkoliv mě u Omegy zajímá jen Speedmaster Professional.

Prim pro mě není hodinář, ale značka vezoucí se na módní retro vlně.

Mé sympatie ztratila přesně ve stejné době, jako tomu bylo u Oniona, tedy při uvedení Pavouků a při skokovém zdražení Supersportů atd.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud jsi jenom "hromadič" věcí, tak fajn... jinak sbírka musí mít vždy nějakou myšlenku, k té se potom vážou i další věci... když bude sbírat sportovní auta, pořebuješ rozum, když budeš sbírat sbraně, i přestože je budeš sbírat na základě svého iracionálna, budeš chtít mít svojí P-08 v perfektním stavu... když budeš sbírat klony, tak asi za klon Coltu 1911 v kvalitě C- nebudeš chtít dát cenu jako za jiný klon v kvalitě A... a tomuto nechtění se pak říká ROZUM :)

 

Jinými slovy.... prakticky na každém tvém rozhodnutí se podíli jak složka rozumová, tak i složka pocitova (iracionální) ... poměr těchto dvou složek pak určuje výsledky tvého chování.... absentuje-li jedna z těchto složek, není to v pořádku a nejsi zdravým člověkem... Jsi buď "zvířátko" a nebo "computer"...

Pokud by někdo zaštitoval sběratelství absencí racio tak takový "sběratel" by zřejmě nikdy nekoupil (a tím ani nepodpořil) opravdové umělce, kvalitu.... jako byly třeba Petrus Paulus Rubenns a podobní... takový blb by pravděpodobně (dle výše vstupního kapitálu) vypálil všechny prachy prvnímu trhovci s haraburdím... protože dobrý trhovec umí při osobním setkání přesvědčit :) "Koukaj, Roubíček, koupěj to... takovej tépich už jinde neseženou, to je tutovka!!!" :)

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione...trochu bych tě rád poopravil. Tvé rozdělení na racio a iracio je velmi zjednodušený Descartuv dualismus(Res Extensa a Res Cogitans), ale i on k nim připojuje ještě třetí substanci, tak jako princip trigonu probíhá dějinami východní i západní filosofie.

Pokud to budeme pitvat dál, tak ona iracionální část lidského vnímání může být ještě např. rozdělena na podvědomou a nevědomou část (Jung)

 

A k sběratelství... (myslím hlavě výtvarné umění) když už jsem mluvil o Descartovi tak bych na toto téma volně použil jeho úvahu o poznání. Takže sběratelství není pouhým stykem vědomí s předměty, ale uvědoměním si jejich vlastních obsahů. Tudíž skrze hmotné věci poznáváme více o lidském duchu.

 

Dále... Peter Paul Rubens špatný příklad. Byl z rodiny úspěšnýho advokáta, měl v Antverpách vlastní dílnu a byl činný v diplomatických jednáních mezi Španělskem a Anglií. Ten nepotřeboval být podporován. O veškeré své jmění přišel až při spekulacích na tehdejší ?obchodní burze?. Raději bych, když zůstaneme v baroku použil spojení Františka Antonína Šporka a Matiáše Bernarda Brauna.. Kuks je fajn.. nebo dalšího velikána českého baroka Petra Jana Brandla (zemřel v Kutné Hoře pár metrů od hospody na hnoji)

 

No a závěr..pokud by minimálně na středních školách byla zařazena do rozvrhu výuka obecné estetiky a filosofie nevznikne možná takovéto vlákno, kde porovnáváte neporovnatelné (sry Milis jinak naprosto rozumím tomu proč jsi to založil.)a veškerá diskuse o současné produkci primu bude odsunuta jako maximálně parciální část čehosi s výrazným očekáváním dalšího.

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestačím se divit, jak tady někteří ospravedlňují svoji iracionalitu :)

 

Podle mě každý bere koupi hodinek jako pořízení něčeho hezkého, cenného, zajímavého. Pokud to pořizuje do sbírky tak to většinou má nějakou sběratelskou hodnotu, částečně vyčíslitelnou i penězi. Sbírku starých smradlavých fusaklí zřejmě nebude nikdo provozovat. Tím pádem je pro mě pořízení nových Primek naprosto iracionální, viz. cena. (např. Diplomat 40 50k tzv. jakási nedosažitelná i.e. a skoro 100k běžná cena - toto je jeden z nejlepších vtipů) Pořízení Primek do sbírky taky moc nechápu, pár jsem jich měl, ale prakticky až na Sport I a II jsem se jich zbavil. Vedle jakýchkoliv starých Omeg nemají v ničem šanci.

 

Tato anketa v našem šíleném klubu nemá přílišnou obecnou vypovídající hodnotu, neb je dosti zkreslená. Otázkou je jestli místní napsali svůj reálný názor, když přijde na věc, často vezmou silné řeči za své. Mezi běžnými spotřebiteli by pak Prim jistě dosáhl daleko vyšších met, ovšem "Prim" v ceně do 1200,-Kč :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione...trochu bych tě rád poopravil. Tvé rozdělení na racio a iracio je velmi zjednodušený Descartuv dualismus(Res Extensa a Res Cogitans), ale i on k nim připojuje ještě třetí substanci, tak jako princip trigonu probíhá dějinami východní i západní filosofie.

Pokud to budeme pitvat dál, tak ona iracionální část lidského vnímání může být ještě např. rozdělena na podvědomou a nevědomou část (Jung)

 

A k sběratelství... (myslím hlavě výtvarné umění) když už jsem mluvil o Descartovi tak bych na toto téma volně použil jeho úvahu o poznání. Takže sběratelství není pouhým stykem vědomí s předměty, ale uvědoměním si jejich vlastních obsahů. Tudíž skrze hmotné věci poznáváme více o lidském duchu.

 

Dále... Peter Paul Rubens špatný příklad. Byl z rodiny úspěšnýho advokáta, měl v Antverpách vlastní dílnu a byl činný v diplomatických jednáních mezi Španělskem a Anglií. Ten nepotřeboval být podporován. O veškeré své jmění přišel až při spekulacích na tehdejší ?obchodní burze?. Raději bych, když zůstaneme v baroku použil spojení Františka Antonína Šporka a Matiáše Bernarda Brauna.. Kuks je fajn.. nebo dalšího velikána českého baroka Petra Jana Brandla (zemřel v Kutné Hoře pár metrů od hospody na hnoji)

 

No a závěr..pokud by minimálně na středních školách byla zařazena do rozvrhu výuka obecné estetiky a filosofie nevznikne možná takovéto vlákno, kde porovnáváte neporovnatelné (sry Milis jinak naprosto rozumím tomu proč jsi to založil.)a veškerá diskuse o současné produkci primu bude odsunuta jako maximálně parciální část čehosi s výrazným očekáváním dalšího.

 

při debatach o filosofii na netu vzdycky zjednodušuju... jsem línej :D

 

co se týče sběratelství, tak souhlasím s tím, že by mělo být předmětem poznání... každý předmět by měl sloužit k mnoha úvahám co je za nima... bráno z mnoha úhlů pohledu...

 

Petrus Paulus Rubens mně napadl jako prvnní... asi mi uvízla v hlavě jeho smrt :) Ale myslel jsem to možná trošku jinak, než si to ty pochopil... to je právě ta nevhoda psané diskuse :)

 

Tahle diskuse se mi líbí především proto, že vytahuje z lidí spooooouuuustu "pěkný" momentů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...