Přejít na obsah

Hodinky PROVOKE


Doporučené příspěvky

Přesně kvůli tomuhle mě baví custom hodinky. V tomhle případě bych vynechal debatu jestli je to moc nebo ne. jediný komu se musí líbit je zákazník protože je to jeho jedinečný kousek. Právě pracujeme na návrhu který se bude příští týden vyrábět. X na desítce bude svítit , stejně tak fakáč na jedničce a šest teček na šestce. Pokud máte nějaké návrhy jak celý design posunout sem s nimi 🙂 Přidám i pár náhledů jak celý design vzniká.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

10.JPG

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O prázdninách jsem řešil rekonstrukci bytu a stěhování (co se mohlo pokazit se pokazilo...), a teď kvůli tomu mám trochu zpoždění v práci takže pracuji i o víkendech. Proto jsem teď přidával i málo příspěvků a i to se postupně pokusím napravit. 

Dnes vás na videu vezmu na krátkou prohlídku mé dílny a taky ukážu starý projekt který odstartoval tohle vše. 

 

Video zde.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deštivý pátek je ideální čas na pokračování nepravidelného "blogu" jak jsem se rozhodl stát hodinářem.

Poslední dva měsíce byla moje práce hodně ovlivněná soukromým životem. Nejen že jsem řešil stěhování dílny ale hlavní akce byla rekonstrukce nového bytu a následní stěhování. Bylo to peklo co se mohlo pokazit se posralo a samotné stěhování bylo taky náročné. Máme dva malé kluky takže těch věcí bylo fakt dost. Ještě teď každý den musím minimálně hodinu věnovat dodělávkám na bytě protože něco mělo zpoždění, nábytek přišel rozbitý atd... Z toho důvodu jsem se nemohl věnovat práci tak jak by bylo potřeba a teď doháním skluz i o víkendech. Do toho jsem tenhle týden chytil nějaký bacil takže jsem přes dva dny ležel. Dnes už to zvládám v dílně nadopovaný paralenem 🙂 Takže prosím o trochu trpělivosti na hodinkách pracuji na 150% ale už mě dohnalo to že za poslední dva měsíce nebylo skoro vůbec čas na odpočinek. 

S hodinkami jde vše dobře a nebýt problémů s bytem byl bych asi i v předstihu. Opět se ukázalo že byla dobrá volba na prvních hodinkách udělat vše tak jak se pak vyráběla první série. Vlastně nebylo nic co by mě překvapilo.  

U zakázkových hodinek jsem šel trochu do neznáma a i tam to vypadá dobře. Už vím kolik času zhruba zabere návrh hodinek, jak vysvětlit možnosti customizace a celkově jak řešit celý proces. Úplně nejlepší je když zákazník přijede ke mě do dílny a prohlédne si jednotlivé díly, osahá si je a hned má lepší představu. Taky můžeme na místě upravit návrh. Takhle to funguje nejlépe.

Protože jsem před finále hodinek z Hithit už dovedu velmi dobře odhadnout kdy budu moct předat hodinky z eshopu. A i tady se osvědčilo když si zákazník přijede hodinky prohlédnout. I v rámci klasických hodinek v ceně nabízím různé možnosti povrchových úprav a zrovna dnes tu byl pán a nakonec bylo vše jinak než v objednávce. Budeme dělat hodinky kdy bude ciferník i luneta v "raw" úpravě. To znamená že po laseru dojde jen k přeleštění indexů. Je to odvážný nápad a mě se to vlastně dost líbí protože to má koule. Zařadím to pak do nabídky. Návštěva zákazníka na dílně je inspirací i pro mě takže kdo chcete stavte se. 

Zítra to je 14.9. budu vystavovat s mým druhým projektem eXtreme EDC na výstavě nožů v Příbrami. Protože mám s hodinkami skluz nestihl jsem si připravit prezentaci na hodinky ale budu je mít na sobě takže pokud plánujete výstavu navštívit stavte se k mému stolu. Nabídku eXtreme EDC už budu mít hodně omezenou protože postupně vše doprodávám. Vlastně je to první výstava kde budu mít jen jeden stůl. 

Začátkem týdne budu rozesílat hromadný email kvůli ručičkám a pak ještě jeden kvůli dopravě hodinek. 

Na závěr přidám fotku jak pokračuje návrh hodinek které jsem přidával nedávno. Už máme finální podobu hodinek, ciferník je připravený na povrchovou úpravu. Je to odvážný návrh a pro mě je to celkem výzva protože budu dělat věci které jsem nedělal. |Tyhle hodinky mě rozhodně posunou dál. Zde bych asi neřešil jestli je to kýč , přehnané nebo podobně. Jsou to jedinečné hodinky pro konkrétního zákazníka a o tom by měly custom hodinky přesně být. Mají dělat radost jednomu konkrétnímu člověku a já jsem rád že je můžu vyrobit. 

Všem členům fora přeji klidný víkend. 

459183711_848198957288071_1551984791368423144_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě pro zajímavost přidám jak vypadají hodinky v "raw" provedení. Tohle jsou jedny se zakázkových hodinek s upravenou lunetou a datumovkou mezi 4 a 5. Ještě také budou mít upravenou korunku. 

20240913_124117.jpg

  • Like 2
  • Dát hlas 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako každý večer jsem před spaním řešil co mě čeká v dílně a už delší dobu mám v plánu se při práci zaměřit na tvorbu videí z výroby a celkově o celém projektu a už kdysi jsem uvažoval nad založením profilu na Patreonu. Jenže neměl jsem ten správný obsah. A včera mi to všechno zapadlo do sebe. Rozhodl jsem se založit profil na Herohero. 

Proč to dělám: Chci ukázat co obnáší rozhodnutí začít s něčím od nuly a něco podobného mě lákalo už dlouho. A zároveň tím chci i inspirovat. Moc dobře vím jak je těžké začít s něčím od nuly a když bych mohl něco podobného někde sledovat tak bych mi to pomohlo a třeba bych se rozhodl začít dříve než jsem začal.  Také si myslím že v dnešní době má smysl něco takového udělat. Internet je plný nesmyslných podcastů, na onlyfans už je snad polovina holek ale nikde nevidím podobný formát kde bych mohl opravdu sledovat něčí cestu za jeho podnikatelským snem. 

Co od toho čekám: samozřejmě budu mít tísíce předplatitelů a budu jen točit videa 😄 Upřímně nevím co to přinese ale když mám nějaký nápad musím do toho jít hned. Takže se nechám překvapit. 

Jak to bude vypadat: mám v plánu natáčet delší videa kde ukážu výrobu všech částí a k tomu vše vysvětlím. Já osobně se rád dívám na různé opravy hodinek a taky jsem toho tam dost odkoukal. Nemám v lánu ukazovat jen  úspěchy ale ukážu vše narovinu a to jak tu výrobní část tak tu podnikatelskou. Asi to bude i trochu osobní protože osobní život má na práci vždy nějaký vliv. Každý měsíc udělám losování o výrobek z produkce eXtreme EDC nebo o hodinky. Tohle bude ovlivněné počtem předplatitelů. 

Proč mě začít sledovat: za cenu dvou kapučín se stanete součástí mého projektu a já vás vezmu na zajímavou cestu začínajícího "hodináře". Každý měsíc budete mít možnost vyhrát zajímavé věci. A samozřejmě mi to pomůže v další tvorbě. A to nejen mě ale i dalším českým firmám se kterými spolupracuji. Případný zisk z Herohero mám v plánu dát do postupného zlepšení video tvorby a do dalších projektů. 

Můj profil najdete zde https://herohero.co/provokewatch

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes přidám fotku jak pokračuje výroba "ujetých" hodinek. Za mě jsou fakt super . 

Ještě doplním že tohle jsou první hodinky kdy jsem sám navrhl změnu mého loga. Zákazník logo na hodinkách chtěl ale tady se vůbec nehodilo takže nakonec je udělané fontem který bude použitý i na datumovce

460300261_852515926856374_7157807816108564338_n.jpg

Upraveno uživatelem Czechgun
  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pac-Man luneta je vynikající (i když mě trochu ruší, že se tečky nepotkávají nejen s minutovými ale ani s hodinovými indexy)... ale není náhodou Pac-Man chráněn copyrightem/trademarkem?

  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Naving napsal:

Pac-Man luneta je vynikající (i když mě trochu ruší, že se tečky nepotkávají nejen s minutovými ale ani s hodinovými indexy)... ale není náhodou Pac-Man chráněn copyrightem/trademarkem?

Tečky se nepotkávají schválně. S tou ochranou je to vlastně dobrá připomínka a doufám že už ne. Upřímně vůbec mě to nenapadlo protože jsem si vektory normálně koupil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, to, že ti to někdo prodal neznamená, že na to má právo.

Podle vyhledávače trademarku má na tento symbol v EÚ aktivní trademark Bandai Namco Entertainment (viz https://www.tmdn.org/tmview/#/tmview/detail/EM500000012308573), a to i v kategorii 14, tj. "Precious metals and their alloys and goods in precious metals or coated therewith, not included in other classes; jewellery, precious stones; bracelets, brooches, charms, trinkets, cuff links, earrings, key rings, lockets, medals, necklaces, ornamental pins, rings, anklets; horological and chronometric instruments".

Jinou otázkou samozřejmě je, jestli to u tvého jednoho kusu pro zákazníka bude někdo reálně vymáhat.

  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Naving napsal:

Bohužel, to, že ti to někdo prodal neznamená, že na to má právo.

Podle vyhledávače trademarku má na tento symbol v EÚ aktivní trademark Bandai Namco Entertainment (viz https://www.tmdn.org/tmview/#/tmview/detail/EM500000012308573), a to i v kategorii 14, tj. "Precious metals and their alloys and goods in precious metals or coated therewith, not included in other classes; jewellery, precious stones; bracelets, brooches, charms, trinkets, cuff links, earrings, key rings, lockets, medals, necklaces, ornamental pins, rings, anklets; horological and chronometric instruments".

Jinou otázkou samozřejmě je, jestli to u tvého jednoho kusu pro zákazníka bude někdo reálně vymáhat.

Příště si tohle rozhodně pohlídám. Zrovna u pacmana mě to fakt nenapadlo.  Trochu mi to zkazilo radost z povedeného projektu.  Vždy se snažím nic nekopírovat nebo prostě krást protože tohle vidím z pohledu tvůrce a když by někdo používal moje logo nebo mě kopíroval dost by mě to štvalo. I to je důvod proč si na vectorstock grafiku kupuji. 

před 8 minutami, Spongebob napsal:

Je to náhodou super! :D moc se mi to líbí a font je rozhodně dobře zvolen ;)

Uplně vidim svoji Spogebob edici 🥰😅

Třeba někdy.. :)

 

Spogebob by byl určitě super ale pouze pokud by to šlo viz odpověď nahoře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, shewcza napsal:

Já myslím, že s trochou dobré vůle a slušného jednání, by nemusel být problém od držitele práva značky dostat pro jednokusovou limitku svolení.

Pokud to bude někdy třeba zkusím to a pro zajímavost sem pak přidám jak to dopadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem fakt nadšený! Vyplatilo se věnovat čas vyladění technologie ciferníku. Dnes jsem si vyzvedl první část z černění a má to prostě koule! Sám nevím jakou variantu bych si jako zákazník vybral. Jaká se líbí vám? Leštěné nebo "all black"? 

černé.jpg

stříbrné.jpg

  • Like 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...