Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

Ahoj! Sháním nový ciferník do těchto hodinek. Poradíte mi? Dík.

Dostal jsem poregistrační e-mail, jak psát na tomto fóru, takže ještě doplňuji.

Hodinky mám po dědovi a hodně dlouho jsem je nosil - pak zase dlouho nenosil - a potom zkoušel amatérsky zjišťovat proč nejdou, což byla velká chyba.. Teď je zase chci nosit. Hodinář v Brně už všechny mé šikovné zásahy odstranil. Provedl GO strojku, vyměnil sklíčko, ale číselník zůstal původní, jelikož prý není k sehnání. Doporučil mně optat se zde na fóru. Poradíte mně kde číselník sehnat? Děkuji za všechny nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Čau pánové. Obrátila se na mě manželka, abych jí zařídil renovaci těchto Primek, které jsme našli doma a jsou po jejím dědovi. Chce je tedy svátečně nosit a mít je jako památku. Nevypadají tak hrozně jako na fotce a jdou, i když asi žádná sláva. Dle mého názoru je potřeba poservisovat strojek, vyčistit, vyměnit sklíčko a dát nový řemínek. Pouzdro mě nijak neuráží, ale zvážil bych i variantu buď opravy nebo výměny. Cifr je OK. Je to na poslání do Eltonu nebo je to spíš práce na někoho z místních mistrů? Osobně o Primkách nevím nic. Díky. 

 

post-34461-0-70508600-1474875185_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 Kup na aukru stejně v lepším stavu a manželce nic neříkej. Ty staré vyhoď, aby se to neprovalilo. :smoke:

 

 

Další možnost je šoupnout je k hodináři na vyčištění a výměnu sklíčka, a koupit u něj i nový kožený řemínek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, tvl, dobrá rada nad zlato, vezmi ty primky a dojdi si za Frýdlem na Florenc nebo na Vyšehrad k hodinářce.

Solidních firem a hodinářů se najde dost, jak již bylo řečeno - jsou to přece Primky, tudiž mezi českými hodináři notoricky známá věc.  :notworthy:

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

heled a to sklicko je praskly tam kolem 3? pokud je jenom doskrabany, tak vymena neni potreba... jinak vypadaj slusne a tenhle konkretni tvar (rika se jim polstarky) mam rad :) takze bych to videl na generalni servis strojku + rozlesteni nebo vymena sklicka a zvazil bych novou zlacenou korunku

 

na elton kasli... stejne ted tusim ani nemaj na renovace kapacitu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Také v tom shora uvedeném katalogu je psáno o chromovaném pouzdře...

 

a taky je tam bikolor  :lol2:

to asi patří k tomu vedlejšímu kousku

sporty dvojky s myiotou mají být v nerezu a bylo jich tuším vyrobeno pouze 200 ks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, katalog je z r. 1998 a tato první verze Humberto automatic má vždy špičaté ručky se zeleným vykrytím a sekundovku s okýnkem. Verze r. 2000 má vždy oranžovočervenou sekundovku, ale různé typy ruček a vík.

post-21576-0-85015100-1477056939_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...