Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Některé kusy které mají sraženou plošku a jiné ne. Co kus to originál. Nebral bych sražení jako dogma .... Tuto informaci mám od Libora Hovorky, hledal to ve výrobní dokumentaci a ne není tam o tom ani čárka, že by pouzdro na letecké Prim měly mít tyto hrany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ve výrobní dokumentaci o tom nebude nic. Není důvod tam dávat nějakou prapodivnou plošku. Toto vzniklo určitě velikostí polotovaru. Prostě jim přišla tyč, kde nebyl přídavek na obrábění a ten půl milimetr co chyběl na průměru zapříčinil zmiňovanou plošku. Jestli se toto dělo i u normálních pouzder nevím, ale není důvod si myslet že ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás pánové.

 

Právě jsem v rychlosti prohlédl zhruba 150 PSII ze 300set které vlastním a nalezl téměř 30 kusů se sraženýma hranama převážně u Humbert .

 

Pak mne to přestalo bavit .

 

Asi z nich nechám nadělat Pilotky.

A na dynku bude všude 000215 -)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost jsem hodil na svoje Humberta taky očko a co myslíte? To víte že jo, jsou tam:) Plošky po roce 1980 nejsou nic zvláštního. V rámci úspor se asi začala dodávat tyč s menším průměrem. Závěr: Ten kdo má letecké hodinky s ploškama, tak má vlastně zmetek:) Kdo má letecké bez plošek, tak je to opravdová rarita, páč soudruhům zázračně vyšel přídavek na obrábění:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj všem. Jsem tu úplně nový a rád bych se dozvěděl něco o PRIMkách. Nedávno jsem po dědovi dostal troje hodinky dvoje PRIMky a jednu Glasshutte. Chtěl bych bratrovi pořídit hodinky s rokem výroby 1988. Lze to zjistit rok výroby na PRIMKÁCH? Předem děkukuji. Cyrda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,máte někdo tyhle prim chronografy?nikdy jsem je neviděl a myslim,že tu není ani vlákno,pokud ano,tak se omlouvám.zajimalo by mě co o hodinkach vite-kalibr,..je otazka kolik jich asi bylo vyrobeno,podle mě asi docela málo.Máte fotky?děkuji

post-66830-0-50978700-1579459561_thumb.png

post-66830-0-12630700-1579459586_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...