Přejít na obsah

ORIS Calibre 400 automatic - 5 Days Power Reserve


Radek Cigi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 228
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

"When I was “fidget spinning” with the quick-release flap, the watch tumbled from my hands about 20cm onto my desk.

The movement, however, had completely stopped. I tried winding it manually, but the seconds hand wouldn’t budge."

Hm, shock resistance mechanizmus teda moc nezafungoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 1. 2023 v 22:20, Polo21 napsal:

jenze u toho Bicoloru je trapny to, ze z 18k je jenom ta luneta, rucicky a indexy jsou jenom pozluceny coz me opravdu odradilo od koupe. Navic to zlato ma jinou barvu nez ta zluta indexu a rucek a to proste neni ono. uprimne meli udelat poctivy bicolory vcetne indexu, rucek a korunky jako to maji jine znacky (omega, rolex,) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zkouším vydolovat tohle info z Koscomu, ale komunikace s nimi vázne, tak to zkusím tady. 

Podle Koscomu existuje na Aquis caliber 400 ta guma s mikroregulací jen na velikost 43mm. Takže na 41,5 ji fakt Oris nenabízí ? Je tam normální trvnovka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, kybacz napsal:

Na calibre 400 ve velikosti 41.5mm je v nabidce kaucuk cerny, svetle modry a zeleny. Vsechny se daji koupit samostatne a nebo s preklapeci sponou, ktera ma jen 3 polohy mikroregulace a to pomoci klasicke osicky-stezejky. Neni tam ta 5 polohova mikroregulace jako na vetsi Aquis.

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1643293876130_6892474077829550047.jpeg

Díky za reakci 👍. Takže pouze 3 dírky , takže stejně jako u tahu. To je blbý, že ta lepší je jen na 43mm.

A s trnovou sponou se ty gumy koupit nedají ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, kybacz napsal:

4000 kaucuk

7000 kaucuk se sponou

Nezapominat, ze na C400 je ten kaucuk vzdy s uchycenim quickchange, proto je o dost drazsi, nez na bezne modely.

Díky 👍 Ještě se zeptám, jakou šířku má kaučuk v místě spony ,16 nebo 18? Takže se tam dá použit nejen origo preklapecka ale i jakákoli jiná ve stejném rozměru ?

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
před 14 minutami, kybacz napsal:

Ahoj, do dnešního dne jsem nezaregistroval, že by někdo nějakou náhradu - aftermarket, prodával. Já bych doporučil jedině originál a i kdyby jsi měl kupovat nový řemen i sponu, pořád jsme na ceně úplně nového cca 7500,- což není zas tak strašný, ale levný to rozhodně není. Výhoda je, že spona je pro C400 i pro klasickou referenci shodná. Jen uchycení kaučuku do pouzdra hodinek. Máš na mysli velikost hodinek 43,5mm ?  Já mám jeden řemen se sponou na prodej, ale na velikost 41,5mm.

Ahoj Martine,

je to 41,5 (Tvoje bejvalky 🙂 ).

Zatím nad tím přemýšlím spíše výhledově (na léto). Mám v hlavě na ně dát ten světle modrý kaučuk, co se je na té  pozlacenoé edici...

 

ORIS AQUIS CALIBRE 400 BICO | 41.5mm | BLUE DIAL | BLUE RUBBER STRAP

 

 

Ale jestli máš na prodej ten klasickej černej, tak bych nad tím taky zapřemýšlel... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Poprosím majitele těchto hodinek o vyjádření. Řeším teď následující problém. Hodinky mám asi 10 dnů. Dnes v noci se mi zastavily v jednu hodinu v noci, přitom je vlastně nosím na ruce pořád, vůbec je nesundávám, ani na noc. Vlastně jsem myslel, že po několika denním nošení už se natáhnou dostatečně. No nic dotáhl jsem je ručně, asi 100 x jsem natáhl korunku a uvidím. Překvapilo mne, že korunka se točila hodně lehce a necítil jsem žádný odpor. Na druhou stranu si říkám, že přeci jenom nepracuji na stavbě, ale v kanclu a tak toho pohybu moc nemám. Ale zdá se mi to divné, tohle mi jiné hodinky nedělaly, ať už šlo o Omegy, nebo Zenity, ale ani Borealis a Doxa. Samozřejmě nevím, na kolik byly nataženy když jsem je dostal, ale vzhledem k tomu, že jsem je nesundal z ruky, dost mne to překvapilo. 

Stalo se to někomu z Vás? A pokud by se to opakovalo, poslali by jste je do servisu? Myslím, že winder nemá pro hodinky s takovou rezervou ani smysl? Díky za případné rady, nebo poznatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kybacz napsal:

Calibre 400 mají jednostranný nátah, stejnětak jako některé jiné kalibry, pokud vím, tak například El Primero od Zenithu.
Winder je třeba nastavit na jednostranný nátah. Pokud by ti problémy přetrvávaly, není nic jednoduššího, než dát hodinky do záruční opravny, ve většině případech v zahraničí automaticky v záruce mění strojek, speciálně v případě, že je v hodinkách ještě první edice, tu pak mění za druhou revizi, tzv. "C400-2".

Já ho nedával do winderu a myslím, že pokud hodinky nesundávám, měly by si na ruce utvořit dostatečnou rezervu nátahu. Takto jsem to myslel z dotazem. Že se mi po 10 dnech nošení na ruce uprostřed noci zastavily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, kybacz napsal:

může být, pokud se dostatečně nenatáhnou nošením, když mají jednostranný nátah. Těžko říct. Zkusil bych je nechat zastavit, poté je nařídit, 220x otočit korunkou a nechat ležet doma, jak dlouho udrží rezervu. To je asi nejjednodušší test. Zkrátka může být něco špatně a nebo také ne, podle mě to nelze takto říct - paušalizovat, je třeba to otestovat.

Už jsem přečetl manual, je to přesně naopak, ve směru hodinových ručiček natahuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se zatím nic takového nestalo - jen jednou mi umřely, když jsem je měl krátce po víkendu na natahovači a to právě proto, že se točil na druhou stranu...

A nevím jestli to dělá všem, ale když byli mrtvé, tak se po natažení přes korunku hned nerozběhly - musel jsem napřed posunout ručičky a pak až se myslím nějak chytli... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U automatických strojků, tedy pravděpodobně i zde, lze často poznat plný nátah tak, že začne při manuálním natahování jemně "cvakat" uložení péra v pérovníku. To není pevně spojeno s pérovníkem právě proto, aby mohlo "prokluzovat" při plném natažení.

Upraveno uživatelem 323GT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...