Přejít na obsah

ORIS Calibre 400 automatic - 5 Days Power Reserve


Radek Cigi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 228
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podepisuju se pod to, co říká Peťa, prakticky všechny Béčka mimo COSC a prakticky všechny Tudory (včetně SOH s jejich strojkem) maximálně okolo jedné sekundy za den. A moje zkušenost s dvěma novými 32xx strojky od Rolexu, když je nechám ležet, tak první den -4 a druhý den už -7, oba skoro stejně, liší se max do 0,2. Takže super, že to má 70h rezervu, když je to přesné jako SKX. Omegy jsou ohledně přesnosti s ubývající rezervou nátahu lepší, ale zase mají dost rozptyl, co se týče polohy odložení přes noc (jak které, kus od kusu se taky dost liší). Z toho, co jsem zkoušel jasně nejlepší Tudor strojky, pak Rolex 31xx a pak už je to o tom, jak se to seřídí a jaké máš štěstí (ETA a její odvozeniny). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tichus napsal:

Podepisuju se pod to, co říká Peťa, prakticky všechny Béčka mimo COSC a prakticky všechny Tudory (včetně SOH s jejich strojkem) maximálně okolo jedné sekundy za den. A moje zkušenost s dvěma novými 32xx strojky od Rolexu, když je nechám ležet, tak první den -4 a druhý den už -7, oba skoro stejně, liší se max do 0,2. Takže super, že to má 70h rezervu, když je to přesné jako SKX. Omegy jsou ohledně přesnosti s ubývající rezervou nátahu lepší, ale zase mají dost rozptyl, co se týče polohy odložení přes noc (jak které, kus od kusu se taky dost liší). Z toho, co jsem zkoušel jasně nejlepší Tudor strojky, pak Rolex 31xx a pak už je to o tom, jak se to seřídí a jaké máš štěstí (ETA a její odvozeniny). 

Asi před měsícem jsem řešil nový Suby s Kováčikem z Carollina a říkal, že u toho nového 70h strojku jim jdou na servis snad veškerý co se tu prodaj, přesně jak píšeš. Že je třeba ho poladit a pak je super. Ale že jim jdou na servis snad všechny prodaný a hoši u stolků vzadu s kyklopem na voku všichni přestali makat a kejvali na mě hlavama :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám taky zápěstí 17,5 cca a 43,5 uplně super! S tou gumou je to individuální... někdo ji vyloženě nemusí, ten tah je perfektní.. ale musím za sebe říct, že ta guma se ještě vytvaruje. Měl jsem je na černé gumě od původního majitele..dokonale uhlá na ruku..sedělo to jak ulitý! Teď je mám na uplně nové oranžové, od počátku nevytvarované a samozřejmě se to nosilo hůř...ale je to pár měsíců a už je zase super. Takže jen info, že ta guma není ten tvrdý typ co takový bude napořád.

Díky hoši za potvrzení
Já mám zápěstí 18cm.
Tak kdybych v budoucnu do toho šel tak taky myslím, že ještě těch 43.5 je OK


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 9. 2021 v 16:16, Radius napsal:

Asi před měsícem jsem řešil nový Suby s Kováčikem z Carollina a říkal, že u toho nového 70h strojku jim jdou na servis snad veškerý co se tu prodaj, přesně jak píšeš. Že je třeba ho poladit a pak je super. Ale že jim jdou na servis snad všechny prodaný a hoši u stolků vzadu s kyklopem na voku všichni přestali makat a kejvali na mě hlavama :D

O tom, že se to dá poladit, nepochybuju. Sice teda Rolex nechápu, 31xx mi prošlo rukama víc a všechny max okolo 1s, tak když vydám nový strojek asi bych si dal víc záležet, aby to byl "superlative chronometer after casing", ať zbytečně nezíská špatnou pověst. A to nemluvím o jakémsi problému s mazáním kolečka na sekundovou ručičku (jestli jsem si to správně přeložil), co docela řeší na TRF (do určité doby to mělo dost kousků, teď už je to asi ok). Co mě na tom strojku štve hlavně, je právě ta výrazně klesající přesnost s ubývající rezervou nátahu. K čemu ti pak ta rezerva je, když si to drží přesnost jenom plně natažené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

diky kluci za info. timpadem vyreseno a cal 400 se vyhnu obloukem :D 

uprimne nechapu, ze si tohle vubec dovoli pustit mezi lidi. na to jsem extremne haklivy. 

novy kaliber, ktery je ve vsech ohledech super a oni udelaji to, ze poskoci minutovka jak u strojku za par eur?

pak musim delat harakiri abych si nastavil presny cas? to je proste neskutecny 😠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...