Jump to content

Jaké Hamiltony máte dnes na ruce?

OWG

Recommended Posts

před 9 hodinami, Lucky Lucaso napsal:

Mno, a o tom presne mluvim...a on to ma i obracene... To je sadismus 😀

To je tak, když se neumí jeden rozhodnout, tak vezme oboje😆

20211203_113551_remastered.jpg

• 2 weeks later...
před 2 hodinami, Piplík napsal:

60.-70.léta, Hamilton Pan Europ 702 Aqua Diver ve vzácné verzi s ciferníkem s dekompresní tabulkou

02720508-D031-41B1-843D-171238DF7630.png

No právě, myslel jsem si to ale všiml jsem si, že dole na ciferníku je "Swiss made". V té době ještě Hamilton nebyl myslím přestěhován do Švýcarska a hodinky se vyráběly v USA. Jaký tehdy Hamilton používal strojek? Nebo byl tehdy model "Pan Europ.." vyráběn ve Švýcarsku?

Tak tyto Pan Europ 702 jsou s kalibrem od Hamiltonu CAL. 64A,  ale je to přestavěná ETA 2452

Určitě se do těchto modelů dávaly švýcarské kalibry. Tak třeba v modelu Pan Europ 703 chrono-matic byl ikonický kalibr cal.11 známý taky z Heuer Autavia nebo Breitling Chrono-maticů.

19DA2797-F48B-450E-BB80-B15BDD09FC7D.jpeg

Edited by Piplík

před 28 minutami, calif.350 napsal:

Proč tam chybí ten malý nápis Swiss made pod šestou hodinou?

Je to starší verze s 40 hod rezervou a frekvenci 28800/hod. Tam to někdy napsané nebývalo.

Díval jsem se na WUS a prý starší verze s ETA 2834-2 neměly vždy tento nápis pod šestou hodinou. Nové s H-10 již nápis mají.  Vzadu na dýnku nápis je.

Edited by vlada35

před 4 hodinami, vlada35 napsal:

Je to starší verze s 40 hod rezervou a frekvenci 28800/hod. Tam to někdy napsané nebývalo.

Díval jsem se na WUS a prý starší verze s ETA 2834-2 neměly vždy tento nápis pod šestou hodinou. Nové s H-10 již nápis mají.  Vzadu na dýnku nápis je.

Oprava H-40