Přejít na obsah

prvni Rolex - Oyster Precsion, hand wound, 34 mm


kofolik

Doporučené příspěvky

máte nějakou zkušenost s 34mm modely Oyster Precision / Oyster Date ? 6694, 6426

zvažuji je jako entry to Rolex hodinky, mám malé zápěstí.

není to blbost? nejsou "nepřesné" ? chci je nosit jako každodenní hodinky

děkuji za Vaše názory

Screen Shot 2021-05-24 at 8.19.29 PM.png

Screen Shot 2021-05-24 at 8.20.17 PM.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak otázka je, jestli je fakt chceš, nebo jestli jsou to Rolex, na který aktuálně máš :) V prvním případě proč ne, akorát budou asi docela malý, mám ruku 15.5 a 36mm Expy mi sice objektivně byly dobře, ale subjektivně nosím mnohem radši 39mm... V druhým případě z nich budeš mít radost tak tejden a budeš se jich zbavovat dost těžko.

taky samozřejmě záleží, odkud je bereš. Po servisu na každodenní nošení proč ne, ale chce to ověřenej zdroj nebo se v tom orientovat, ať nekoupíš bastl nebo nedáš 20+ za servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

34mm je fakt málo, jsou to vpodstatě staré mrdky které stojí kilo, ofiko servis je tak za 20ku, hromada je zbastlená. Jsou to dneska už hodně staré hodinky u kterých já osobně nemám pocit historie jako u řady GMT-Exp-Sub-Daytona takže nevidím důvod kupovat vintage model kromě toho že nemám prachy na nic lepšího od Rolexu a jestli todle je ten důvod tak je to stejně blbost kupovat. Osobně bych raději došetřil na něco z modernější produkce než todle...

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna bych jen doplnil, ze taky jde mozna o to, v jakym stavu bude ocelovy tah a na cem je chces nosit.
Prijde mi, ze na starsi modely se daji nasadit kuze a vypada to docela pekne. Novejsi rlx jsou imho lepsi na oceli a tah je podstatne lepe udelany a pevnejsi nez na techto starsich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste docela drsni na nej. Jako dlouholety majitel 6694, co je nosi denne prihodim svoje realny zkusenosti:

Negativa

  • Neni trivialne sehnat pekny nezbastleny kousek za rozumnou cenu - kdyz vis, na co si dat pozor, muze to vzit par mesicu
  • Jsou fakt celkem maly, i kdyz nosit se daji - je to naopak lepsi na Oyster naramku nez na kuzi, naramek jim prida pocitove i vizualne - ja mam ruku 17.5 cm
  • Naramek samotny stoji ranec, pocitej 15+k za pouzity - blbe se shani s neznicenou sponou
  • Autorizovany servis stoji stejne penize jako na novy Rolex

Pozitiva

  • Jsou presny, kdyz se oservisuji a poladi
  • Daji se nosit v pohode denne, jsou neskutecne pohodlny
  • Kazdodenni natahovani neni problem pro vodotesnost - sice je neberu do vody, ale ruce s nima macham, umyvam je v umyvadle atd.
  • Jsou fakt pekny, pokud nekoupis nejaky zniceny mrdky s zoxidovanym ciselnikem
  • Jsou sice "levny", ale trend resale value kopiruje drazsi modely
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti nevím, když kouknu na ch24 tak pěkný kusy co nemají olezlé ručičky, tah úplně v prdeli tak začínají v EU tak kolem 80-90 to mi přijde jako nesmysl, budou v bůhví jakém stavua případný origo servis je podle toho jak moc jsou za ty léta špatný něco mezi 20-30k, jestli se v tom hrabal idiot a jsou poškrábaný můstky atd tak se to může prodražit...

Když si můžeš koupit funglové za 134k:

https://www.rolex.com/watches/configure.html#/oyster-perpetual/m126000-0001/discover

Které mají záruku, nevytopíš je, tah s plnými články a mikroregulací a 72h natáh a jsou to automaty...

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím sice kdy si je kupoval ale jestli když koukám do historie inzerátů na Chronomag je trend takovýto:

6694 inzerat z 9/2018 - 50k

6694 inzerat z 8/2019 - 69.9k

6694 inzerat z 11/2020 - 55k, sice po servisu ale s redial cifrem a bez tahu (dohromady tak 30k aby to bylo v nejakem stavu rekl bych)

V prodeji jsou tedka 15210 za cenu novejch OP což jasný je jinej model ale taky staré a malé tak pro mě osobně je furt nejlepší volba zkusit štěstí u ADčka :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni kus jsem kupoval 2009 nebo 2010 za 20k vcetne Oysteru 7835, dokupoval jsem u AD novej Oyster 78350 za 9.5k. Prodaval jsem je, tusim 2011 za 35k. Jsem presvedcenej, ze se aktualne prodavaji na webu Hodinarstvi Bechyne s nabidkovou cenou 80k (ten muj konkretni kus).

Druhy jsem koupil 2013 za 35k head only a dokupoval second hand Oyster 78350 za 11k. Komplet servis u AD stal 21k. Oboje jsem kupoval v zahranici, ty druhe jsem shanel nekolik mesicu, abych dostal pozadovany stav a smyslupnou cenu.

Ceny se vysplhaly do nesmyslu stejne jako u ostatnich Rolex. Ono dat za Pepsi 350k je taky z myho pohledu ujety. 6694 je entry level, byly i v dobe, kdy se prodavaly. Ale maji charakter. Nicmene pri dnesnich cenach je fakt lepsi poohlidnout se po 115200 atd., pokud clovek netrva na vintage.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ty skalisovy 6694 jsou krásný hodinky s duší, měl jsem je na ruce a dokážu si představit, že bych je měl jako jediné hodinky. Každopádně jak tu bylo řečeno, najít zachovalý kousek ve stavu, kde Tě nebude štvát, že jsou vocucaný, bude hodně těžké. 

Pokud máš tenké zápěstí a zvažuješ přiměřeně velké Rolexy, určitě se podívej na 115200. Daty jsou skvělý, sice s malým průměrem (34mm), ale ten oyster tah je dělá celkem robustní.  Takový hipsterský hodinky. Mrkni na foto-vlákno filo-boxera :  

 Za mě určitě jedno z nejinspirativnějších vláken na fóru. 

A propos, z nové produkce určitě vyzkoušej Rolex Explorer 1 (36mm), ty by Tě také mohly vstupně bavit....😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...