Přejít na obsah

Rolex a servis


David71

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 88
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Člověk začne být šťastný, až to přestane řešit. Já měřil ze začátku než se "zajely", zjistil jsem jak chodí na ruce a jak chodí když je odložím (neodkládám, většinou s nimi spím)  a teď je mi to buřt. kdybych je odkládal pravidelně, tak je zreguluji třeba na nulu, ale když já s nimi tak rád spím 🙂 Odkládám jen na sport, kvůli Garmin 

9E3740E1-3388-4747-B89E-1992F0C57AA0_1_201_a.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
V 1. 11. 2022 v 21:44, moco napsal:

Člověk začne být šťastný, až to přestane řešit. Já měřil ze začátku než se "zajely", zjistil jsem jak chodí na ruce a jak chodí když je odložím (neodkládám, většinou s nimi spím)  a teď je mi to buřt. kdybych je odkládal pravidelně, tak je zreguluji třeba na nulu, ale když já s nimi tak rád spím 🙂 Odkládám jen na sport, kvůli Garmin 

9E3740E1-3388-4747-B89E-1992F0C57AA0_1_201_a.jpeg

Rád spím 😄

Pravda, že já si šperky nesundavám, ale hodinky ano. Spím s rukou pod hlavou a trošku se bojím, že naušnice s brilianty by hodinkám daly na zadek 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravim. Nevim jestli je toto uplne to spravne vlanko, ale chtel jsem se podelit o zkusenost se servisem mych Daytona. Koupil jsem je v zime od mistniho clena a jelikoz hodinky maji presne 10 let, rozhodl jsem se je poslat na velky servis. Servis jsem resil u Bechyneho v Brne. Celkove to trvalo asi 5 tydnu. Kdyz jsem tam hodinky nechaval, byl jsem informovan ze by se cena mela pohybovat okolo 25k a ze po tom, co budou hodinky rozdelany me budou jeste kontaktovat v pripade, ze by bylo potreba menit nejake dily. Po cca 14 dnech se mi opravdu nekdo ozval. Na 13. hodine byl maly skrabanec na safiru, tak jsem se jeste ptal na moznosti vymeny. Cena noveho skla byla cca 2.5k, coz pro me bylo prijemnym prekvapenim a s vymenou jsem tedy souhlasil. Sakum prask to bylo za 27402 Kc s tim, ze si mi vratily hodinky, ktere vypadaji jako nove. Celkove prijemna zkusenost a Hodinarstvi Bechyne muzu jedine doporucit. 

IMG_8017.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, RiVal napsal:

Zdravim. Nevim jestli je toto uplne to spravne vlanko, ale chtel jsem se podelit o zkusenost se servisem mych Daytona. Koupil jsem je v zime od mistniho clena a jelikoz hodinky maji presne 10 let, rozhodl jsem se je poslat na velky servis. Servis jsem resil u Bechyneho v Brne. Celkove to trvalo asi 5 tydnu. Kdyz jsem tam hodinky nechaval, byl jsem informovan ze by se cena mela pohybovat okolo 25k a ze po tom, co budou hodinky rozdelany me budou jeste kontaktovat v pripade, ze by bylo potreba menit nejake dily. Po cca 14 dnech se mi opravdu nekdo ozval. Na 13. hodine byl maly skrabanec na safiru, tak jsem se jeste ptal na moznosti vymeny. Cena noveho skla byla cca 2.5k, coz pro me bylo prijemnym prekvapenim a s vymenou jsem tedy souhlasil. Sakum prask to bylo za 27402 Kc s tim, ze si mi vratily hodinky, ktere vypadaji jako nove. Celkove prijemna zkusenost a Hodinarstvi Bechyne muzu jedine doporucit. 

IMG_8017.jpeg

Takže je i leštili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já bych se rád zeptal,zda existuje v názoru na leštění nějaký posun směrem k tomu,že leštění nevadí tak jako dřív.Nedávno jsem se na toto téma bavil s prodejcem u Bechyněho a on sám leštění s klidem doporučuje,protože při správném provedení je prý rozdíl mezi leštěnými a novými hodinkami pouhým okem nerozpoznatelný.Sám zatím toto ještě řešit nemusím,svoje hodinky mám krásné,ale zajímá mi jestli co si o tom myslí ostatní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tomas Bohmann1 napsal:

Já bych se rád zeptal,zda existuje v názoru na leštění nějaký posun směrem k tomu,že leštění nevadí

Za mňa- pokiaľ som akékoľvek hodinky kúpil a následne  servisoval u oficiálneho predajcu tak vždy som dal povedzme raz za 10 rokov okrem poriadneho servisu aj preleštiť kovové plochy. Vždy som dostal hodinky po servise ako nové..... Nerozumiem prečo by som mal brať ohľad na nejaký Rolex a nosil na ruke dojebané hodinky z každej strany len preto, že sa niečo "nemá" ...... Pokiaĺ urobia odborný servis v Rolexe nevidím problém, samozrejme je aj veľa bežných hodinárov ktorí vedia robiť svoju prácu na vysokej úrovni a nebál by som sa im zveriť takú úlohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je, kdyz se to lesti az moc casto a nebo blbe. Rozhodne bych to nelestil kvuli dvoum vlasecnicim, ale jednou za X let kdyz jsou uz dojebany az moc proc ne. Co obecne nechces, tak jsou hodinky co 10x zmenili majitele a ital to vzal pokazdy hezky do kulata, aby z toho udelal "novy" hodinky. Taky hodne zalezi komu to das a ne nutne je Rolex vzdychy nejlepsi volba :)

Nehrajeme si na zadne vintage sberatelske kousky, kde chces mit vsecko origos atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam opačný názor. Menší opotřebení občas přeleštit. Ťukance a hlubší rýhy přiznat.  Ať zůstanou původní  geometrie a ostré hrany. Tím i váha. Ideální by bylo jeste udělat fotodokumentaci před a po, včetně zvážení. Ale je jasné, že každý má svou cestu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, vonmisses napsal:

Ja mam opačný názor. Menší opotřebení občas přeleštit. Ťukance a hlubší rýhy přiznat.  Ať zůstanou původní  geometrie a ostré hrany. Tím i váha. Ideální by bylo jeste udělat fotodokumentaci před a po, včetně zvážení. Ale je jasné, že každý má svou cestu.

Představa, že leštěním se váha hodinek sníží tak, aby to bylo na první dobrou poznat ? 🙈

Možná by bylo zajímavé zvážit několik zcela nových kusů stejného modelu ... zkusme to ! Tipuju, že to rozhodně nebude stejný výsledek a rozdíl v řádu setin či tisícin půjde za výrobou, kde se finální povrch dělá "růčo".

Ale zase na druhou stranu, uvádět v inzerci míry váhu, by mohla být docela zábava 🤣 Já upřednostňuju 55kg a míry 95-60-85 !

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvážit to opravdu není problém. Zkuste si najít na yutube leštění Yacht Masterů. Před leštěním 6. 775 oz po leštění 6, 745. to jsou 0,4%. A to bylo běžné, žádné hloubkové leštění. Je to tedy necelý gram zlata.  Kdo vi kolik to bude pokud to vezme do ruky "šikovný Ital" .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, vonmisses napsal:

Zvážit to opravdu není problém. Zkuste si najít na yutube leštění Yacht Masterů. Před leštěním 6. 775 oz po leštění 6, 745. to jsou 0,4%. A to bylo běžné, žádné hloubkové leštění. Je to tedy necelý gram zlata.  Kdo vi kolik to bude pokud to vezme do ruky "šikovný Ital" .

Jak jsem psal výše: Možná by bylo zajímavé zvážit několik zcela nových kusů stejného modelu ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on i ten Ital bude mít jinou váhu před leštěním a po leštění 😉 

Jinak mám za to, že na velkým servise po cca 10-ti letech hodinkám jen prospěje zbavit je kvant nahromaděných vlásečnic, silnější vrypy a ťukance jsou vždy na zvážení možných pro a proti.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tem hlukoejm vzrypum. Jsou sikovny lestici, co si tam doplni material a dokazou fakt zazraky. Na druhe strane "mene sikovny Ital" ti to dokaze dojebat tak, ze co ma byt lestne je brousene a co ma byt brousene je o 90 stupnu jinak a projistotu vezme trochu vic materialu, aby tam nebyl nejaky ten hlubsi vryp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...