Přejít na obsah

Co říkáte na Nové Apple Watch Ultra?


Doporučené příspěvky

Osobně si na AW obecně nemůžu stěžovat. Střídám je s normálníma hodinkama, takže ty statistiky a trendy jsou samozřejmě dost zkreslený, ale měření okamžitých hodnot mi přijde OK - dokonce jsme v práci porovnávali přesnost AW s nějakým oxymetrem a naměřené hodnoty okysličení i tepu seděly perfektně. Navíc mám ještě další zajímavou zkušenost - mojí ženě detekovaly AW před cca 3/4 rokem nízkou tepovou frekvenci a EKG vyhazovalo varování před fibrilací - u doktora se jí nejdřív smáli, že to určitě měří kraviny, pak jí natočili EKG a smát se rychle přestali. Dneska má za sebou operaci srdce (ablaci) a je v pořádku, ale nebýt AW, tak by jí nejspíš nenapadlo, že se zadýchává kvůli srdci a ne proto, že prostě stárneme a fyzička už není, co bývala. 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to som prekvapeny a som rad, že vam to dobre dopadlo. My sme si s mojou dali AW tento rok pod stromcek, ale po tvojej skúsenosti ich teda asi zaradíme na castejsie používanie, ako boli povodne myslené..


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem nakonec vyměkl a se skřípěním zubů prachy za ten originální gumák vytlačil. Nebyla šance ho vyzkoušet předem, tak jsem to prostě riskl. A fakt je, že sedí dobře, je příjemnej na omak a vypadá líp, než ten hadrák. Bál jsem se tloušťky dole u spony, ale v pohodě, nijak nepřekáží. Kdyby byl za polovic, tak jednoznačně doporučuji, takhle si holt člověk musí obhájit tu cenu za kus gumy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamaráde naprosto rozumím Tvým pocitům, já teď koupil na Garminy dva pásky po 500 Kč z Amazonu a budu to prodávat po dvou stovkách, protože to není ono a nakonec me to stejně donutí si koupit originál 😬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, taky jsem nejdřív zkusil něco neorigo, i kvalitní řemínky co prodává normálně iWant a nosil jsem je na AW 5, ale s těmi Ultra mi to prostě nějak nesedí. Kožený řemen od Nomad jsem zkusil přehodit za jiný, ale ty stěžejky v adapterech jsou taková sračka, že jsem je vystěžejkovačem normálně roztrhl jako když otevřeš konzervu a musel je vyměnit za pořádný stěžejky. Ale zase, prostě ten řemen k tomu neseděl, tak jsem si řekl ....hovno! A šel a koupil ten originál. 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Víte, nad čím přemýšlím? Chytré hodinky stojí už kolem tisícovky. Mám pokusně jedny čínské za 1500, občas je dám doma hypochondricky na ruku, měří EKG, tlak, oxymetr, tep, kupodivu se to se skutečností moc nerozchází. Zvládnou notifikace, primitivní počasí z mobilní aplikace, nějaké ty ciferníky, v nastavení jen pár voleb, displej ale skvělý a výdrž vynikající. Za ty prachy dobrý. Druhé mám už dlouho Garmin D2 Charlie, leteckou mutaci F5X, stály 22 tisíc, letecké mapy, funkce a databáze, GPS, letecká i silniční navigace, kancelářské funkce nic moc, neumí platit ani telefonovat, displej nic moc. To, k čemu jsou určeny, dělají ale skvěle, byť mám výhrady. Předtím jsem měl Samsungy Galaxy Watch, na sport ne tak dokonalé jako Garminy, ale na normální nošení a do kanclu fantastické, perfektně fungovala synchronizace s Outlook, telefonovaly, psaly SMS, i přes hlasové zadávání, měly GPS, výborné počasí, spousta ciferníků, super displej, bohaté nastavení, byly opravdu skvělé a lituju, že jsem je ve stesku po mechanických hodinkách dal pryč. Stály 8 tisíc. No a ještě předtím jsem měl Suunto za 13 tisíc, neměly mapy, primitivní navigaci, jednoduché notifikace, záznam trasy, sportovní aktivity, to fungovalo dobře. Applewatch jsem neměl, ale je vidět, že lidi jsou ochotni za spotřební chytré hodinky, které za 10 let budou pravděpodobně někde ve šrotu, zaplatit klidně i cca 25 tisíc. Ale jsou i chytré hodinky za 50, 70, i přes 100 tisíc, Garmin Marq, Tag Heuer Connected, chytré hodinky dělá i Hublot a budou je dělat i další značky známé spíš mechanickými hodinkami. A mne zajímá, jaká je cílová skupina pro hodinky, které stojí 50-100 tisíc a vydrží maximálně desetiletí, natož aby se dědily z otců na syny, navíc morálně zastaralé začnou být už třeba za 5 let? Já bych chtěl třeba TH Connected, moc se mi líbí i když zatím nevím, jestli by mi stačily funkčně. Ale nějaké mé druhé já, mi říká "To ses fakt po.ral? Vždyť za pár let budou mít skoro nulovou hodnotu a za 15 let si je budeš moci vystavit jen jako mumii, mrtvou schránku..". Co si o tom myslíte, máte někdo drahé chytré hodinky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli do těch drahých hodinek řadíš ty AWU, ale jsem s nima spokojený. Díky esim a platební kartě v mobilu se nebojím jet na švih na kole nebo delší běh bez mobilu a všechno tak nějak samo funguje. Ale nosím je jen na sport a občas víkend. Nechci to srovnávat s nějakou Čínou, nikdy jsem to na ruce neměl a ani nebudu, je možné, že za skoro nic to ty základní věci umí taky. Co mě rozčiluje je měření tepu ze zápěstí u cvičení mimo kolo a běh, prostě kde se rychle střídají nízké a vysoké tepy - to je úplně k ničemu a je potřeba hrudní pás. V drahých chytrých hodinkách co vypadají jako normální smysl nevidím a ani si nemyslím, že to někdo moc kupuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
Hele neměl. Nechtěl jsem je kupovat, když tam byl starý chip. Měl jsem klasické. Nicméně i tak přemýšlím tyhle vrátit, protože žádnou extra přidanou hodnotu neregistruju. A to gesto, co to má umět.. neumí..

gesto prý bude funkční během října


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Apple Watch ultra 2 
Tak jsem si před 16dny poprvé zkusil a bezhlavě bez čtení recenzí koupil tyto nabíjecí hodinky a musim říct, ze kdybych nepropasl 14denní lhůtu na vracení z důvodu mimo CR, tak jsem je po týdnu vrátil. 
Vydrží nabité neco přes 2dny, ale už to mi přijde u hodinek obtěžující je takhle často nabíjet. 
Docela mě to u Apple zklamalo a už zvažuju prodej po tak krátké době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...