Jump to content

Novinky Timex


AndyAaron

Recommended Posts

Nenasel jsem obecne vlakno o novinkach od Timexu, tak zakladam, protoze Timex se posledni dobou utrhl s novinkama a nektere nevypadaj vubec spatne.

Dnes mi do emailu prisla notifikace o chystanych chronech. Mohly by stat za to.

image.thumb.png.cb38b8e42d57924b6dc68df0a0c84814.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Docela jsem se těšil s čím se Timex vytasí. A vypadají velmi dobře, sympaticky. V reálu to asi bude "lacinější" dojem, ale je to Timex, nikam se necpe. Stylovka, panda, vintage nádech a to vše na běžné nošení... jo, umím si je představit, že bych si je pořídil. Takovej návrat do doby, kdy jsem si hodinky užíval a měl z nich radost.   

Link to comment
Share on other sites

Ty vypadají vážně dobře.  Trochu víc mi se mi líbí s tím světlým cifrem, ale chtělo by to vidět naživo.  Každopádně kandidát na zvýšení počtu Timexů ve sbírce 😉

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za upozornění. Další super počin. Pecka. Některé z těch nových timexů se mi vážně moc líbí (před časem jsem synovi koupil zelené Timex Q Reissue a občas mu je tajně nosím...).

Link to comment
Share on other sites

Timex to chrli jedno za druhym. Tenhle tyden mi prislo do emailu nekolik kusu, ktere byly spis damske, tak jsem je sem nedaval. Tohle ale postnu.

https://www.timex.com/expedition-north-field-mechanical-38mm-stainless-steel-bracelet-watch/TW2V41700JR.html?utm_source=klaviyo&utm_medium=email&utm_campaign=22.10.21_ ExpeditionNorthMech_US_Eng&_kx=PjSMF5hvXyfnIiCm2p2u_L5eJaBiLO1Mm5XS1PbhcyM70Ej-Yn0HElNgVWG31L9g.VM8xiK

38mm, mechanika. S tim rantlem vevnitr mi to dost pripomina stare Seiko 5 field (SNZG15 apod.)

image.thumb.png.de448c5ba33acfa3020411545ef00570.png

image.thumb.png.2d30eeab634014ade830563ba8aadfb2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pardon kluci, neměl jsem čas.

Fotky časem určitě nějaké lepší udělám, teď jenom ještě jedna  mobilovka na řemeni, kterej jsem na ně musel upravit, aby měl rozteč 18mm a pak hned skok na 22mm.

IMG-7287.thumb.jpg.fe689f7329d167d97e7793fd8d971207.jpg

 

K prvním dojmům,

Jsou FAJN... to je asi to slovo čím bych je na první dobrou vystihnul. Nic nechybí, nic nepřebejvá, krasně se nosí, krásně se na ně kouká, je z nich dobrý pocit.

Podrobněji:

Ciferník: Na tuhle třídu bych řekl, že je nadstandardní! Krásně zpracovaný, subcifry zapuštěné, indexy a ručičky krásně hrajou světlem, datumový okýnko úhledný, všechno sedí a lícuje. Velký Q žeru!

Pouzdro: zpracování asi na úrovni klasických Timex Q. Ale mám třeba taky Timex Q LCD a tam bych řekl, že je to zpracování pouzdra o třídu výš. Každopádně v týhle cenový relaci neurazí.

Mašina: Kalibr je jak známo nějaké Seiko, zdá se, že šlape moc pěkně, malá sekundovka lícuje na indexy, sekundovka chrona běží po cifru ala mechanika, což je naprosto super. Ručičky reagují na korunku dobře.

Ostatní postřehy:

Datumovka vůbec neruší.

Čitelnost horší, ale to vzhledem k bordelu na cifru naprosto normální

Sklo určitě není minerál, ale plast - což je za mě daleko lepší. Je krásně vystouplé ala Moony!

Luneta lesklá, tisk ostrý 

V recenzích zmiňované tlačítko chronografu nemá opravdu žádný odpor, jede prostě ala digitálky, spodní lehký odpor má. Za mě v tom není žádný problém.

Korunka a tlačítka jsou velikostně akorát. Korunka je menší tak jak no u quartzu bývá, ale nebije to do očí.

Lumi... Katastrofa:-) Lumi je asi opravdu nejslabším článkem hodinek. I když dneska v noci, po dlouhým nasvícení cca v jedenáct, jsem kolem čtvrté ráno po značnějším úsilí, čas odečet...

Tah: Je pohodlný! to je to hlavní, že jo... Chlupy netahá, ale jinak to teda žádná sláva není a spona je strašlivá, ale opět funkční:-) A celkově k nim vzor tahu sedí. 

 

To je asi tak v rychlosti vše na první dobrou. Píši to trochu v pressu tak omluvte případné chyby v korektuře:-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...