Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Nalákán tímto tématem jsem si skusil uvařit něco jednoduchého - spaghetti al pomodoro. Musím říct že takhle jem si na špagetách ještě nepochutnal. Práce s tím je na chvilku a výsledek nemá chybu. Foto teda ale nemám, protože chuť byla silnější než dokumentární touha Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Nalákán tímto tématem jsem si skusil uvařit něco jednoduchého - spaghetti al pomodoro. Musím říct že takhle jem si na špagetách ještě nepochutnal. Práce s tím je na chvilku a výsledek nemá chybu. Foto teda ale nemám, protože chuť byla silnější než dokumentární touha Posted Image

 

Je to dobrý, co? :) Zrovna dneska jsem je taky vařil k obědu.

  • Hlasovat proti 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus.

Dnes večer - lososové filetky (bez kůže a kostí). Osmahl jsem je na pánvi na másle.

Příště to zkus bez másla, jen pohoď filety z lososa na vyhřátou pánev. Ono se to zatáhne a pustí tak akorát vlastního tuku . Má ho to cca 15%. :whistling:

 

Ráno letím za polární kruh na ryby (je to tradice). Bude rybí dieta s norskou majonézou, rybím pudinkem, rybími lívanci a sýrem s karamelem. To vše s plzeňským pivem a slováckou meruňkovicou.

 

PS: na konci září (26.9.-3.10.) jedeme na týden v 8mi lidech na pánskou jízdu ke Kristiansundu (Averoy). 2 místa zatím volná, cena bez jídla a dopravy cca 7 kCZK (bydlení a loď).

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě zase v Ano, šéfe! strašně zaujala hospoda U Štěpána, kde majitel vaří z vlastních ekologicky chovaných krav. A když jim v posledním díle dal tři hvězdy a označil za nejlepší hospodu pořau, rozhodl jsem se do toho praštit:) Mám s přítelkyní zamluveny dvě noci v hotelu v té jejich vísce a dvě večeře v Hospůdce u Štěpána :)

 

 

Právě jsem se vrátil z Petrovic.....

Ubytování u Luhanů je příjemné a zhruba 5 minut pěšky od farmy. U Štěpána jsem byl taky na 2 večeře. Rezervace sice je potřeba dělat minimálně měsíc dopředu (včetně hotelu u Luhanů), ale jídlo výborné. Místo klasického stejku doporučuji roládu z pupku s pečeným bramborem, nebo kdo má rád tučnější hovězí, tak žebra. Na pití Svijanské kvasnicové a na podpodru trávení Jäger......

Byl jsem tam jenom 3 dny, takže tam musím ještě jednou :whistling:, mám objednáno ubytování na velikonoce přímo u Štěpána, třeba můžeme udělat velikonoční Petrovický sraz s grilováním selátka......... :cheers:

 

Edit: cestou tam jsem se stavoval v Českých Budějovicích v Masných krámech, kde jsem byl jídlem naprosto zklamaný Guláš s křenem byl s krenexem, takže nakyslý a vepřové v knedlo-zelo-vepřu bylo zalito UHO stejně jako bramborové knedlíky plněné uzeným.....

 

Naopak můžu doporučit takový závěrečný příjemný oběd cestou na Brno v restauraci Holliday v Třebíči, kam už dlouho jezdím na těstoviny, které si tam přímo dělají (zatím jsem nikdy neměl jiné než Carbonnara, takže ty i doporučuji) a na jejich krémovou česnekovou polévku.

Upraveno uživatelem sect
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já byl včra s přítelkyní v Penzionu Bohemia v Dubí, který se taky objevil v Ano šéfe.

 

Jídlo jednoduché a vynikající, jídeláku dominují klasické české hotovky, takže je má člověk na stole téměř okamžitě od objednání a ceny tam jsou velice příjemné.

  • Dát hlas 1
  • Hlasovat proti 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem měl štěstí a v jednom mém oblíbeném krámku jsem natrefil na skvělé kalábrijské těstoviny Fileia a dnes jsem je použil při vaření. Suroviny odpovídají mé oblíbené sestavě + místo parmezánu jsem na závěrečné posypání použil starý kozí sýr Gran Pascolo Pezzeti. Fileia dodala jídlu osobitý vzhled a konzistenci. Jde o nekomplikované, ale výtečné jídlo.

post-1975-1281188785,54.jpg

post-1975-1281188810,67.jpg

post-1975-1281188839,85.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Včera jsem měl štěstí a v jednom mém oblíbeném krámku jsem natrefil na skvělé kalábrijské těstoviny Fileia...

Ty v tom poznáž rozdíl? Jsou ručně nebo strojově dělané a vaječné nebo semolina?

 

Jsi mně udělal chutě, tak jsem posbíral doma zbytky. Česnek a jarní cibulka na oleji, na závěr trochu vody z těstovin a Vegety (množství nekomentovat :), trochu se mi utrhla ruka).

post-147-128119691989.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty v tom poznáž rozdíl? Jsou ručně nebo strojově dělané a vaječné nebo semolina?

 

Určitě jsou strojový. Columbro je už příliš velká (i když rodinná) firma, takže ruční výroba nepřipadá v úvahu. Ale jistě to nevím. Ale pochybuju, že by se pak cena odehrávala kolem 80 korun za půl kila (což je stejně asi tak maximum co jsem ochotnej v našich sprostě předraženejch, italskejch krámech dát). A je to semolina - vaječné těstoviny nejím.

Problém je, že Fileia je specifická těstovina, která se dokonce jmenuje celým názvem Fileia di Tropea, takže tu pravou je možný koupit pouze v tomto městě a přilehlém okolí. U nás ji prodává jedinej obchod. Snažil jsem se to zjistit a ještě před cca měsícem to tak bylo. Ani v něm ji němeli. Naštěstí ji začali dovážet.

Jinak co se rozdílu v chuti týče... Dřív jsem tomu taky nevěřil, ale kupodivu v tom rozdíl je. Ale není to podle mě v samotný podstatě chuti jako takové, ale spíš tvar a kombinace surovin pro danný jídlo s tímto typem těstovin. Prostě to jídlo vnímáš jinak. To ale platí pro všechny typy těstovin. To je skutečný důvod jejich existence. Jejich tvar, profil a velikost konvenuje s určitým typem jídla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě jsou strojový. Columbro je už příliš velká (i když rodinná) firma, takže ruční výroba nepřipadá v úvahu. Ale jistě to nevím. Ale pochybuju, že by se pak cena odehrávala kolem 80 korun za půl kila (což je stejně asi tak maximum co jsem ochotnej v našich sprostě předraženejch, italskejch krámech dát). A je to semolina - vaječné těstoviny nejím.

Problém je, že Fileia je specifická těstovina, která se dokonce jmenuje celým názvem Fileia di Tropea, takže tu pravou je možný koupit pouze v tomto městě a přilehlém okolí. U nás ji prodává jedinej obchod. Snažil jsem se to zjistit a ještě před cca měsícem to tak bylo. Ani v něm ji němeli. Naštěstí ji začali dovážet.

Jinak co se rozdílu v chuti týče... Dřív jsem tomu taky nevěřil, ale kupodivu v tom rozdíl je. Ale není to podle mě v samotný podstatě chuti jako takové, ale spíš tvar a kombinace surovin pro danný jídlo s tímto typem těstovin. Prostě to jídlo vnímáš jinak. To ale platí pro všechny typy těstovin. To je skutečný důvod jejich existence. Jejich tvar, profil a velikost konvenuje s určitým typem jídla.

 

 

Strojový poznáš tak, že po nich přejedeš prstem, pokud jsou hladký, tak jsou strojový, a pokud drsný, tak ručně dělaný, mělo by to jít i vidět pouhým okem, pěkně to tady ale voní kluci Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojový poznáš tak, že po nich přejedeš prstem, pokud jsou hladký, tak jsou strojový, a pokud drsný, tak ručně dělaný, mělo by to jít i vidět pouhým okem, pěkně to tady ale voní kluci Posted Image

 

Tak pokud se tomu dá věřit, tak jsou to opravdu strojovky. :) Nic jinýho jsem nečekal. Nicméně jak říkám: pánbůh zaplať alespoň za tuhle Fileiu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojový poznáš tak, že po nich přejedeš prstem, pokud jsou hladký, tak jsou strojový, a pokud drsný, tak ručně dělaný, mělo by to jít i vidět pouhým okem, pěkně to tady ale voní kluci Posted Image

 

To není pravda, drsného povrchu se docílí pomalým sušením. Čím pomalejší, tím drsnější povrch se vytvoří.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych vyzkoušet nějaké pochutiny z japonské kuchyně. Nemáte někdo nějakej osvědčenej(nejlépe vámi vyzkoušenej) jednoduchej recepis?????

 

Jinak nabízím recept na CHANKO NABE (tradiční něcojakopolívku,kterou papají Sumotori (zápasníci Sumó)).

 

Já od doby co jsem asi přes šesti lety ochutnal sushi, tohhle jídlo naprosto zbožňuju.

Nejen že rád zajdu na sushi k odborníkům, ale dělám ho často i doma.

Většina lidí se do toho nepouští protože jim příprava připadá složítá, ale je to o cviku a surovinách.

(jak se říká... není nic staršího, než den stará ryba... nebo tak nějak :-) )

Zpočátku jsem začal jako totální amatér a běžná rýže se mi z vytvořeného zázraku při uchopení hůlkami vysypala, to je ale dávno. Člověk musí překonat počáteční nezdary a smířit se s tím, že příprava trvá delší dobu.

 

Z dalších jídel snad ty těstoviny. Mám je rád a jsem na ně pedant (konzistence, ochucení atd.)

Jinak snad nic jiného ani uvařit neumím.

 

Ujíždí tu někdo na sushi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...