Přejít na obsah

Citizen Eco-Drive


enicar2

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Dobíjecí "akumulátor" právě proto, že je to kapacitor pracuje na podobném  principu jako kondenzátor s velkou kapacitou - několik Farrad) není jeho nepravidelné nabíjení a cykly nijak škodlivé a "opotřebovávání"

je prakticky jen stárnutím (nikoli tedy způsobem nabíjení). A ponechání na přímém slunci by taky nemělo vadit , o zákazu nabíjet na přímém slunci  v návodu nic není , naopak je to doporučeno v zimních měsících "(It is therefore recommended to charge the watch at least once a month by exposing to direct sunlight.)". V návodu je pouze upozorněno na nabíjení v blízkosti halogenových žárovek, které extrémně topí. Ostatně hodinky mají dostatek rezervy chodu, takže v létě není nutné hodinky cíleně vystavovat slunci za účelem dobíjení (dobijí se i při běžném nošení) a v zimně není slunce natolik silné, aby jim to uškodilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ggrand: spoj se s odborníkem sám, možná ti pomůže pochopit některé techické principy a chápání psaného textu. Zřejmě si nečetl tohle vlákno, mimochodem, řeší se tu životnost eco-drive a způsoby nabíjení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joejogu možná by to stačilo napsat normálně a po lopatě než naházet několik odborných výrazů za sebe.  :) 

 

Taky jsem si to musel přečíst vícekrát než jsem pochopil o co jde. 

 

 

Pro mě znamená Eco-drive naprostou bezúdržbovost hodinek. Takto napájené hodinky vlastním už 5. rokem (+nějaký ten rok co ležely ve skladu) a nikdy se mi nestalo, že bych je musel vystavovat světlu a dobíjet je. A tyto hodinky nenosím denně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mam Promaster Sky priblizne 4 roky a zatim 100%, nikdy se mi nestalo, ze by se baterie vybila. Dle mych zkusenosti je to snad nemozne. Ikdyz hodinky nepouzivam a jsou v supliku, bez sebemensiho pristupu jakehokoliv svetelneho zdroje, nikdy se mi nezastavili (vyjma vterinovky, ktera se zasavuje kvuli uspore energie). Bezne vyuzivam i budik, stopky atd. Bezne se uvadi vydrz baterie 10 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Skyhawky (vid. popis) 9 rokov a vsetko funguje bezudrzbovo ako ma. Ak ich dam do tmy, sekundovka skace po 2s, po dlhsom case sekundovka stoji. Ak su ulozene v tme este dlhsie, tak sa tvaria uplne vypnute vratane displayov a rucicky su na dvanastke. Ale akonahle ich vystavim na svetlo, tak sa rucicky nastavia do spravnej polohy a aj displaye vsetko zobrazia. Takze cely cas v tme su len v "sleep" mode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K akumulátorům - je lepší je udržovat nabité. Popř. co nejméně vybít než se nabijí. Paměťový efekt měly jen NiCd. Nabíjení a vybíjení je to, co akumulátor ničí, opotřebovává. Čím více se vybije, tím se více musí nabít a čím je hlubší cyklus, tím více se akumulátor opotřebovává. Pak i stárne věkem, ovšem s tím se nedá nic dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To by mě také zajímalo, 400 je absolutní nesmysl za akumulátor Citizen, který NENÍ možné nahradit jiným. Do 5 let je mezinárodní záruka, rozpoznána podle výrobního čísla a věřte, že hodinky min. 10 let vydrží bez výměny baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...