Jump to content
timebrava

SLAVA

Recommended Posts

Zdravím,

Jsem majitelem takovýchto hodinek SLAVA

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0910

Zvažuji jejich prodej.Mohl by mi někdo ze zdejších znalců nahodit cenu jakou by mohli mít?

Hodiky jsou v pěkném originálním stavu(nikdy neotevřené) Koupeny v Moskvě v r.1986

Nošeny asi 2 roky.Jsem jejich první majitel

Jediným problémem je praské sklíčko(bohužel zvláštně tvarované - takže nemám představu jak by to

bylo s jeho výměnou)

Předem dík za odpověď

Hmm,tak to nemá význam se jich zbavovat.Oni ve skutečnoti vypadaj líp než na tom obrázku takže bych je občas i nosil, ale můžete mi dát někdo tip kde by se dalo sehnat to lomené sklíčko?

Využiju, s dovolením, tohoto v Pánu již zesnulého vlákna - dnes mi pošťák přivezl tyhle od zdejšího kolegy pořízené nádherné oblekovky: osmiboké velmi masivní 38mm pouzdro, jak se na klasickou ruskou školu sluší, krásný ač maličko hůř čitelný (což u tohoto typu hodinek zas tak moc neva) ciferník s minutovými indexy kopírujícími tvar pouzdra, všechny nápisy v azbuce včetně dnů v týdnu (černé, neděle je červeně!), klasický ruční nátah - prostě ruská vintážní bomba! Kameny (26) jsem nepřepočítával, jen trošku přeleštil sklíčko, vyměním tah za kožený řemen (prostě rád kůžičku) a budou hodinky jako fík! Dík! :notworthy:

post-53456-0-99020000-1506435973_thumb.jpg

post-53456-0-10016100-1506435983_thumb.jpg

Ty jsou moc pěkný, koukal jsem po nich, ale nakonec bych je asi nevyužil. Tak ať ti slouží ku spokojenosti.

Děkuju! Moje druhý klasický vintážní ruský hodinky a to jsem nikdy o žádných neuvažoval. Ale neudržel jsem se a jsem tomu rád... :blush02:

Guest LONGINES

Jo, já je taky těžce vočumoval, ale nekoupil, páč mám podobný ale ne v tomto supr stavu. Stačí přeleštit sklíčko a jsou to snad NOSky čoeče! Gratuluji a na tu kůži bych to taky viděl.

Děkuju! NOS asi úplně nee, ale in natura jsou hrozně bourácký a těším(e) se na kůžičku! :rolleyes:

Je to konstrukčně docela zajímavý strojek, který má dvě pera, a rezerva nátahu by měla být díky tomu okolo 50 hodin. Dál tam byla použita glucydur setrvačka. Tento materiál se vyskytoval i v COSC strojích, a na tu dobu to vůbec nebylo špatný. Měly by jít teoreticky slušně vyladit na přesnost.

Edited by ramon

Děkuju za poučnou informaci, ramone, shodou okolností mi ji dnes můj hodinář potvrdil, když jsem u něho vybíral kožený řemení namísto tahu. Už jsem dospěl k podezření, že rezerva nátahu bude dost velká, bo když mi je pošťák v úterý přivezl, natáhl jsem je doplna na cca dvacet pootočení korunky a od té doby každé ráno stačí jen sedmkrát, dvoupérový strojek by mě však nenapadl. Zkusím to pro zajímavost změřit. A na tvé poznámce o přesnosti bude taky dost pravdy - v úterý jsem je srovnal a od té doby nebylo potřeba seřizovat. Ještě jednou díky! :notworthy:

P.S. Měls pravdu, rezerva nátahu je 49 hodin. :smile_anim:

Ruský hodinky, Slava, 2.moskevský závod, :photo: ale jestli jseš z toho designu vodvázanej, nech ti to Brežněv žehná.... ale také jde o to, co máš ve strojovně, jako tady na obr. z Watch.ru.

:notworthy:

post-18915-0-88126900-1519389387_thumb.jpg

post-18915-0-04211700-1519389410_thumb.jpg

Edited by eloga

správně, to dokazují ukrajinci a bulhaři na e-bayi.  :photo:

Strojek 27 kamenů s vrtícím se rotorem jak má být, žádných 17 kamenů. Hodinky byly koupeny v minulém století v Čechách, soudě podle vyrytého věnování v češtině na spodním víku. Design těchto monster se mi nakonec zalíbil, jinak bych je přece nekupoval a hlavně vše funguje day-date se krásně překlopí o půlnoci, přesnost, samo nátah, ruční nastavení datumu při kratším měsíci a jsou celkem nenošené.

To je bastl jak sviňa na tom ruským webu.  Poljot má tlačítko na rychloposuv datumu vlevo dole, tak to není tak snadný, jen tak prohodit strojovnu. Krom toho je vidět, že i ten datum do ciferníku nepasuje, a měly by tam být tři písmena. A myslím i cifr má nožky jinak, tak i to bude nějak dobastlený. Ty Štrůdlovy budou OK.

Edited by ramon