Přejít na obsah

Neco "trochu jineho" za malo penez :-)


Doporučené příspěvky

zdarec, nejsem stabilnim prispevatelem ale o to vice pravidelnym ctenarem tohoto fora ;-)

Dovoluji si proto oslovit zdejsi ctene publikum s dotazem, se kterym me doufam nevyhodite...

 

vybiram hodinky uz asi rok, nakup jsem odkladal k prilezitosti vyznacneho bodu v mem zivote, chtel jsem si poridit neco lepsiho... no bohuzel vzhledem k okolnostem nejsem schopen dat vic nez 6-7 tisic, coz me docela mrzi :-(

 

presto vsechno - myslite si, ze by bylo mozne za tuto cenu sehnat nejake "oblekovky", ktere by byly ale necim trosku zvlastni? Ja beru hodinky jako jeden z mala sperku, ktery muze chlap nosit a cim se muze trosku odlisit a rad bych toho vyuzil.

 

Bohuzel u me jsou limitujici faktory cena a subtilnejsi postava - obvod zapesti slabych 16 cm, proto nemuzu mit zadne velke budiky... :-(

 

Meli byste nejaky tip nebo tady sklidim jen vysmech a nasmerujete me s takovym dotazem do souhyzdi temneho? :crying_anim02:

 

Diky vsem za prispevky! :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co třeba toto?

 

Jednoručky Botta Design

 

 

Je to dostatečně zvláštní (jedna ručička :-), vejde se to do limitu, průměr cca 35mm na zápěstí 16cm a do obleku přijatelný... mají i větší - proklikni si to u Kubsona, další možné alternativy v dané ceně jsou u Autran & Viala (ale tam už to nebude nijak obzvláštněné)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chces nove, tak se pripojim k doporuceni Dantechna na Seiko Spirit. Je jich docela dost variaci, takze si to zkus zadat jako heslo do vyhledavani tady na foru a pak i na webu venku. Ceny jsou okolo 300-500 USD, takze by se mely vejit do rozpoctu. Na ruku 16 cm budou akorat a cim jsou zvlastni? Tim, ze za pomerne malou sumu penez dostanes kvalitni hodinky, ktere Ti muzou desetileti slouzit a diky decentnimu designu se neokoukaji. A diky pruhledu se muzes kochat pohledem na dekorovany in-house strojek.

 

A jestli chces zvucnejsi znacku, tak Ebay a nejake vintage kousky (viz gilius). U nich ale musis pocitat s dalsimi naklady na servis a vetsi riziko mozne poruchy. Ale nechci Te strasit, i stare hodinky dobre znacky Ti velmi pravdepodobne budou dobre slouzit a slapat jako svycarsky hodinky :).

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meli byste nejaky tip nebo tady sklidim jen vysmech a nasmerujete me s takovym dotazem do souhyzdi temneho? :crying_anim02:

No.. pokud máš takovou mluvu a výrazivo, je škoda, že tu nepřispíváš častěji!!

( obvykle se tu - bohužel- poslední dobou- pošlem rovnou do pr..le. Do souhýždí by se chodilo o poznání lépe!)

K Tvému požadavku:

Hned první typ od Dantechna je super, já bych to jen rozšířil na celo řadu mechanical/ spirit- třeba tu:

http://www.seiyajapan.com/category/2_seiko_mechanical/

Nebo moje oblíbená značka, a v téhle řadě baterky http://www.hibernia.cz/tissot/t-classic

Nebo trochu výš: http://www.hibernia.cz/tissot/t-classic/le...il/T41.1.423.33

Le Locle ty byly nedávno na prodej a to dokonce v Tvém cenovém limitu. Já je využívám a jsou parádní.

Takže moje horké tipy:

post-205-1265357438.jpg

post-205-1265357484.jpg

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove vsem vrele dekuji, doufam ze diskuze bude pokracovat, vstoupim sem jen drobnou poznamkou:

 

Seiko - nic proti teto znacce, ale me to nejak nejde pod nos... hodinky jsou vicemene emocni zalezitost a toto je mi takrikajic proti srsti... Jeste jednou opakuji - dekuji za tipy, ale me srdce bije spise pro stary svetadil a zejmena pro nase zapadni sousedy :worried_anim:

 

asi mam dost obtizne splnitelne pozadavky a moc si vazim vasi ochoty poradit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko - nic proti teto znacce, ale me to nejak nejde pod nos... hodinky jsou vicemene emocni zalezitost a toto je mi takrikajic proti srsti... Jeste jednou opakuji - dekuji za tipy, ale me srdce bije spise pro stary svetadil a zejmena pro nase zapadni sousedy :worried_anim:

Jestli mas moznost dorazit na nejaky sraz nebo se sejit s jinym chronomagorem, ktery nejake Seiko vlastni, ve svem okoli, tak to urcite udelej. Ke znacce Seiko ma dost lidi podobny postoj, treba by Te na zivo presvedcily. Precijen to neni zadny orezavatko, ale hodinarska spolecnost s tradici od roku 1881. A je skoda ty hodinky zatracovat jenom kvuli geografickym dispozicim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, souhlas, zatracovat neco kvuli tomu ze lezi na druhe polokouli nebudu

reknu to jinak - zatim jsem nenasel zadne seika, ktere by me vylozene chytli za srdce. Je taky fakt, ze vybiram pouze ocima z fotek na webu, ve skutecnosti to vse muze vypadat odlisne

 

co me rano zaujalo bylo toto:

 

zeppelin_7590-1_large.jpg

 

a jeste

 

zeppelin_7360-1_large.jpg

 

ale to asi nejsou vylozene oblekovky, navic maji 40 mm a jsou vysoke, to by na moji malou koncetinu bylo asi priveĺa :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
co me rano zaujalo bylo toto:

 

a jeste

 

ale to asi nejsou vylozene oblekovky, navic maji 40 mm a jsou vysoke, to by na moji malou koncetinu bylo asi priveĺa :-(

To bych nekupoval. Je tam sice Made in Germany, ale podíl německé práce bych tipoval tak na 10%, zbytek bude Čína. Ty první jsou obšlehnuté Blancpain Leman Tourbillon, u druhých mě vzor nenapadá, ale jsou tak divné, že je snad v Číně vymysleli sami. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych nekupoval. Je tam sice Made in Germany, ale podíl německé práce bych tipoval tak na 10%, zbytek bude Čína. Ty první jsou obšlehnuté Blancpain Leman Tourbillon, u druhých mě vzor nenapadá, ale jsou tak divné, že je snad v Číně vymysleli sami. :)

Ty druhe se podobaji Glashuette Original Senator Sixties. Ale ani jedny z nich nejsou moc povedene. Radeji se poohledni jinde a jeste sleduj mistni prodejni sekci. Tam se taky objevuji zajimave kousky za dobre ceny.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš menšiu ruku tak si v podstate vo výhode - dnes letia 40mm+, pod túto mieru /čiže 35-38mm/ nájdeš aj hodinky zvučnej značky s peknou zľavou. Ak ti nesedia japonci, skús nejaký swiss vintage kúsok, hoci aj v zlate, niečo ako toto: Link ,ebay toho ponúka relatívne dosť. A porozmýšľaj nad tým japonskom, Seiko rozhodne nie je zlá voľba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, souhlas, zatracovat neco kvuli tomu ze lezi na druhe polokouli nebudu

reknu to jinak - zatim jsem nenasel zadne seika, ktere by me vylozene chytli za srdce. Je taky fakt, ze vybiram pouze ocima z fotek na webu, ve skutecnosti to vse muze vypadat odlisne

Jestli tě drásá nápis seiko, čemuž lze v pohodě rozumět, mrkni se na seika bez seika. Riki Watanabe je japonský designer, který si čas od času vystřihne pro seiko nějakou hodinkovou záležitost. Z vlastní zkušenosti vím, že za 200 dolců neseženeš lepší a úroveň zpracování švihne ty hodinky ještě o kus výš než tebou avizovaná sedmička.

 

post-1551-1265364577.jpg

 

post-1551-1265364585.jpg

 

post-1551-1265364593.jpg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych doporučoval tohle:

http://www.profihodinky.cz/Hodinky/JUNKERS/JUNKERS-6568-2

Viděl jsem je u jednoho německého kameramana a moc je chválil. Já si pak koupil quarty chronometry téže značky a věrně mi sloužily a dnes slouží kamarádovi, který je ze mně vydyndal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych doporučoval tohle:

http://www.profihodinky.cz/Hodinky/JUNKERS/JUNKERS-6568-2

Viděl jsem je u jednoho německého kameramana a moc je chválil. Já si pak koupil quarty chronometry téže značky a věrně mi sloužily a dnes slouží kamarádovi, který je ze mně vydyndal.

 

42mm k obleku, ty budou velký! :thumbsdown_anim:

 

Jestli tě drásá nápis seiko, čemuž lze v pohodě rozumět, mrkni se na seika bez seika. Riki Watanabe je japonský designer, který si čas od času vystřihne pro seiko nějakou hodinkovou záležitost. Z vlastní zkušenosti vím, že za 200 dolců neseženeš lepší a úroveň zpracování švihne ty hodinky ještě o kus výš než tebou avizovaná sedmička.

 

[

 

máš pravdu, mají perfektní zpracování, ale k obleku jsou na mě dost vysoký.

no, zabavila mi je manželka, takže je stejně nenosím, ale rád si s¨nima doma hraju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...