Přejít na obsah

IN-HOUSE strojky - přehled


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Ahoj, po čase si dovolím něco. 

Chci se vás zeptat, protože si myslím že zde se to hodí, jak je to u vás s vnímáním strojků v hodinkách? Někdo je hrdý na to že tam je ETA - jistota kvality, přesnosti, mnohokrát vyzkoušeno, proč ne? Ale druhá by si o ETU ani neopřela kolo - proboha, je všude, pomalu jako quartz. Kdo nemá in-house je idiot. A tak začíná nálepkování jednotlivých značek. Pomalu uvažují časem přejít na automaty a chci si třeba i připlatit za to, abych si mohl zodpovědně říct, že mám opravdu "dobré" hodinky. Když si řeknu že se mi líbí Planet Oceany, jiní řeknou, že když to nejsou Speedmastery, tak to je pomalu šitka. Tag Heuer - no slavný neslavný 1887 kalibr - jen kopie Seika, Dokonce i nový Kalibr 01 vychází z původních strojků. Dokonce jsem slyšel názory, že Hublot jsou jen šitky za moc peněz a koupí si je jen debil. 

Naopak někdo to vůběc neřeší, a je mu jedno jestli dá za ETU oněch 200 klacků a je pro smích jiným a platí vlastně jen za jiný obal. 

Můj postoj je asi takový - hodinky jsou emoce - především se mi musí líbit. Na druhé straně cítím in house jako jistou exkluzivitu. V\dí mi i zde na forku ty kategoricé výroky ty a ty jsou shit nekupovat pod.  

Můžete se kdyžtak k tomu povyjadřovat? Případně co u vás rozhoduje pro koupi - model, limitace, strojek, efekt značky apod....děkuji

 

Ono je to jako s auty - ETA je jako Škodovka - je všude, ne ale každý má verzi škody RS (to jsou ty lepší ETY) a pak tu máme jiné značky aut jako je Audi, BMW nebo třeba Ferrari, Bugatti a podobně - někdo řekne: "auto jako auto" ale pro někoho je to právě srdeční záležitost a vlastnit něco, co nemá každý druhý je je právě to za co je ochoten si připlatit. Samozřejmě vlastnit unikátní hodinky je stejně náročné jako vlastnit Ferrari a to jak na pořizovací cenu tak i na provoz a servis ;-) Takže je na každém z nás za co je ochoten zaplatit (někdo má i obyčejnou škodovku jako srdeční záležitost bez ohledu na to, že soused má Lamborghini ;-)).

Každopádně my češi chceme to co nemají jiní a nejlépe tak aby nám ostatní záviděli - vždyť drtivá většina čechů: Chodí do práce - kterou nemá rádo, pracují s lidmi kteří nejsou jejich kamarádi a berou za to mizerný peníze - za ty si pořizují věci, které nepotřebují aby udělali dojem na lidi v práci na kterých jim absolutně nezáleží :-) a to je náš smysl života ;-) - stejné je to i s hodinkami :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po měsících...

Takze u kalibrov Union Glashuete som sa asi unahlil. Automaticke kalibre su modifikacie ETA kalibrov. V pripade kalibru UNG-56.01 neviem presne povedat - je mozne, ze je to Inhouse, ale moze to byt kludne iba specialna uprava ETA kalibra (tu vsak neviem o aky kaliber by sa jednalo - mozno 7750-53). Je o tom velmi malo informacii - neviem sa k tomu na 100% dopatrat.

Vie niekto viac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • Bert odepnul téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...