Přejít na obsah

Zeppelin letí na Molnie


bery

Doporučené příspěvky

Tak jsem šel dneska kolem hodináře a takto to dopadlo. Kalibr Molnia je docela hezky drobně dekorován, 18 kamenů, 18k kmitů, průměr bez korunky 43mm. Ciferník má velice hezky provedené číslice - jsou plastické lesklé, ale cifernik je mat (samet mat) - je to překvapivě výrazné. Vypouklé sklíčko je mineral, stejně jako průhled dýnkem. Poslouží mi na drobné experimenty o kterých doufám, že budou hodinkám ku prospěchu - první se bude měnit vteřinovka, úprava ruček (mají sice barvu tepelně opracovaného kovu, ale jsou takové "ploché"), jiná korunka ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně nad podobně provedenými hodinkami uvažuji. Zatím byly mým favoritem Stowa Marine Original (vyfocená někde v této kategorii níže), krásně dekorovaný Unitas a průměr 41 mm, ale cena 770 euro je už asi nad hranicí, kterou jsem ochoten (a manželka) po koupi bytu dát (zdravím odklízeče :-) ).

Tyhle by mohly být docela dobrou náhražkou (navíc je sekundová ručička na 9, což se mi zdá hezčí), na netu jsem je našel za 229 euro

 

http://www.makeandtrade.biz/assets/own/saf...d1439812675.htm

 

také bych se chtěl Beryho zeptat, za kolik a kde je koupil, šel bych se na ně naživo podívat. Když už jsem v tom psaní, pokud někdo ví o hodinkách s Unitasem ve stylu Stowy pod 42 mm a přitom levnějšími, ať dá prosím vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil a k vidění jsou u pana Moučky, Přemyslovská 13, Praha3. Je to "kamenný" obchod, takže ceny jsou trochu výše než na netu - na těchto byla cenovka 8500,-, ale je prostor k jednání (zákaznická sleva) který jsem využil. Pan Moučka zároveň drží náhradní díly skladem, což považuji za podstatné, protože se v nich chci vrtat :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil a k vidění jsou u pana Moučky, Přemyslovská 13, Praha3. Je to "kamenný" obchod, takže ceny jsou trochu výše než na netu - na těchto byla cenovka 8500,-, ale je prostor k jednání (zákaznická sleva) který jsem využil. Pan Moučka zároveň drží náhradní díly skladem, což považuji za podstatné, protože se v nich chci vrtat :) :)

To vypadá jako slušné pořízení, držím palce do dalších úprav :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jste mě teda dostali. Původní vteřinovka mi totiž přijde moc mohutná a je jediným stříbtným prvkem v ciferníku, no a to se mi na ní nejvíc nelíbí - stejně jako její lakování. Přikládám detail. Myslel jsem, že nová ručka to doladí, ale teď se viklam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, rozhodnuto, vteřinovka se mění :) Dobrá zpráva je, že jdou naprosto pravidelně svých +15s denně, což před prvním seřizováním považuji za velice slibné. Ještě posílám obrázek záručáku - já vím, že to nic neříká, ale mě se líbí, že někdo přemýšlel a dal si práci.

Mimochodem, nemáte někdo tip, kde oplývají výběrem kvalitních řemínků - tak aby se na ně dalo sáhnout? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bery: Krásné hodinky a ten záručák k nim je jako třešínka na dortu. Moc pěkný. Narazit na takový kousek, také bych ho musel koupit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak Zepelínky dostaly novou vteřinovou ručku! Posílám foto a jsem zvedav co na to řeknete. Volil jsem nakonec radši jemnější a s protiváhou, neb se mi výsledný dojem zdá vyváženější. Jsem zvědav, zda mě zdejší slovutné kolegium nezatratí :)

Jako šatičky dostaly nového voděodolného černého Hirsche, ale až ulovím nějakého hnědého tak půjde dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně se nelíbí (jako by na tom záleželo :) ). Původní ručky jsou od hřídelky jenom na jednu stranu a mají tvar. Nová vteřinovka je od hřídelky na obě strany (má ten druhý, vyvažovací konec - říkám to dobře?) a nemá tvar, je to jenom taková linka. Asi by byla lepší vteřinovka s původním tvarem, ale černá.

 

Jinak hodinky jsou to moc pěkné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zásadě s Vámi souhlasím a o tvarové podobnosti s velkými ručkami jsem uvažoval. Zdálo se mi ale, že použitý font u vteřinových indexů je poměrně mohutný a proto jsem po pokusech v Photoshopu nakonec zvolil subtilní ručku a aby se neztratila (v ciferníku :) ) tak s protiváhou. Na fotce to není vidět, ale ručka je ve stejném kovově modrém odstínu jako velké a jak se modře leskne tak zas tak úplně nenápadná není :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...