prochaska Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Je rozumné se snažit koupit jeden samotný "strojek" (omlouvám se, jestli používám laický termín) do hodinek nebo je to pro jeden kus příliš komplikovaný postup a je lepší koupit vhodné hodinky a pouzdro vyhodit (resp. schovat kdyby se hodilo :-) )? Dík za případné odpovědi.
31682 Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Velkou roli bude určitě hrát jaký strojek myslíš. Pokud půjde o staré Prim, tak klidně kup celé hodinky. Kdysi tu byl odkaz na českou firmu, která prodává kalibry ETA a pár jiných. Ta cena byla přiměřená.
Patrik Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Pozor na jednu věc. I když mají různé značky stejné strojky, nemusí se 100 % shodovat. Např. výška umístění ruček - různé hodinky mají různě "tlustý" číselník a tomu potom odpovídá výška hodinového, minutového a sekundového kola, může se pak projevit jako nedostatečná, nebo nadbytečná. Stojek pak do žádaného pouzdra nemusí pasovat.
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Dík, ten odkaz zkusím najít. Co se týká rozměru, v tomhle případě nemám přesný požadavek, protože bych si to pouzdro rád sám vyrobil. Jde mi o to, že nejsem spokojený s nabídkou potápěčských hodinek na trhu, hlavně co se týká vodotěsnosti, tak uvažuju o vlastním řešení.
Duke650 Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Hmm, tak to je slovo do pranice. Potápěčské hodinky vlastní konstrukce ... těším se na fotky
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Hmm, tak to je slovo do pranice. Potápěčské hodinky vlastní konstrukce ... těším se na fotky Fotky ještě nejsou, ale ideový návrh by už byl. Průměr 58 mm, pouzdro z leteckého duralu, sklíčko z Lexanu, výpočtová pevnost 600 m. Ke korunce přístup po demontáži 12 imbusových šroubů :-)
maxs Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Chces tam dat mechanicky kaliber? Asi by som ti nemal odporucat quartz,ale pri kazdom nastaveni presneho casu davat dole 12 imbusakov?Ale zase si k nim vytvoris citovy vztah.Kazdopadne neodporucam rucny natah . Druha vec je,ze ich vyuzijes len na dany ponor a inak budu odpocivat niekde v skrinke,potom je mechanika v pohode.Skus este vymysliet nejaku otocnu lunetu na zakrytie imbusov,aj ked aj takto to ma svoje caro.A mohutnejsie rucicky,to urcite.
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Obojí má něco do sebe. Možná ale převládnou praktické aspekty a dám tam quartz, protože tohle nejsou hodinky na denní nošení, už pro ten rozměr. Ručičky by to fakt chtělo mohutnější, to máš pravdu. Stejně na nich ještě budou tritiové mikrokapsle (seženu-li). Co s lunetou ještě nevím.
maxs Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 Je tu aj moznost,ze tam das automat.Pred ponorom ho budes nosit aby sa natiahli.Presny cas ta vlastne ani nemusi zaujimat,len cas ponoru.Takze ak by si mal otocnu lunetu nemusis korunku vobec pouzivat.Lunetou nastavis nulu.Ak si aj nenasiel na trhu vyhovujuce hodinky skus odpozorovat niektore "patenty".Sendvicovy ciselnik,15 min. znacenie na lunete etc.
31682 Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 prochaska: pokud bys místo duralu volil ocel, mohl bys vynechat jedno závaží na opasku
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 prochaska: pokud bys místo duralu volil ocel, mohl bys vynechat jedno závaží na opasku A kdyby byla kalená tak tím můžu rovnou zatloukat hřebíky :-)
HonzaX Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 To prochaska už delší dobu přemýšlím o výrobě pouzdra. Chci pouzdro z nerezu, rozměr trochu menších cibulí. Zatím ztroskotávám na ciferníku. Použiješ dural z vrtule?
VS Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 jakou asi budou mít životnost ty závity v duralu při tak častém odšroubovávání 12 šroubů?
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 To prochaska už delší dobu přemýšlím o výrobě pouzdra. Chci pouzdro z nerezu, rozměr trochu menších cibulí. Zatím ztroskotávám na ciferníku. Použiješ dural z vrtule? Z vrtule ne, z Alfunu :-) Letecký dural se na střídačku říká několika různám slitinám, já mám na mysli slitinu AW 7075 nebo kdyby se nedala sehnat tak běžnější AW 2017A. Z nerezu by to taky šlo, ale ten se hůř frézuje a já tam mám toho frézování hodně, takže to až v další verzi. V mém případě nemusí být ciferník žádný zázrak, bude z hliníku, v něm budou vyfrézované miniaturní drážky a do nich vlepené mikrokapsle s tritiovou barvou. Čísla ani další potisk tam nebudou.
RomanP Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 ...a utáhne bežný quartzový, nebo i mechanický strojek veliké ručičky s tritiovými kapslemi ?
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 jakou asi budou mít životnost ty závity v duralu při tak častém odšroubovávání 12 šroubů? To je trochu problém, ale ne zas tak velký. Když jsou přesně udělané závity v duralu, použijí se nerezové šrouby a lehce se máznou se silikonovou vazelínou, tak to vydrží stovky vyšroubování a zašroubování. Navíc se to moc často seřizovat nemusí, pod vodou mi je většinou jedno kolik je skutečně hodin, tam hlavně měřím dobu dekompresních zastávek, a na suchu se takhle masivní hodinky s tlustým gumovým řemínkem stejně nosit nedají.
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 ...a utáhne bežný quartzový, nebo i mechanický strojek veliké ručičky s tritiovými kapslemi ? Utáhne, to je vyzkoušené, už jedny hodinky s těmi kapslemi mám http://www.luminox.com/catalog/catalog3600.asp.
Roman Šula Odesláno 8. října 2006 Nahlásit Odesláno 8. října 2006 K tomu duralu. Myslím, že bude špinit ruku, hliníkové slitiny obvykle nejsou příliž otěruvzdorné, zkuste so trochu pomazlit s několika padesátníky v dlani a uvidíte. Pokud záleží na hmotnosti, tedy z toho důvodu ne ocel, tak bych si asi nechal vyrobit pouzdro z titanu, ten je po všech tránkách v pohodě.
prochaska Odesláno 8. října 2006 Autor Nahlásit Odesláno 8. října 2006 K tomu duralu. Myslím, že bude špinit ruku, hliníkové slitiny obvykle nejsou příliž otěruvzdorné, zkuste so trochu pomazlit s několika padesátníky v dlani a uvidíte. Pokud záleží na hmotnosti, tedy z toho důvodu ne ocel, tak bych si asi nechal vyrobit pouzdro z titanu, ten je po všech tránkách v pohodě. Dík za upozornění. AW 7075 patří mezi nejtvrdší hliníkové slitiny a špiní poměrně málo. Navíc ji nechám eloxovat, technický "tvrdý" elox není tak lesklý jako leštěný hliník nebo dekorativní elox ale zato podstatně zlepší odolnost proti oděru a zcela zabrání špinění. Nerez nebo titan nechám až do druhé verze, hůř se s tím pracuje i když to také jde vyrobit :-) Ale titan (ten obyčejný, "Grade 2") není zas takový zázrak, sice vůbec nerezaví ani v mořské vodě (nerez ano), ale je mnohem méně odolný proti oděru než nerez.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se