Přejít na obsah

SEIKO CREDOR


MarcelG

Doporučené příspěvky

ono to asi taky trochu souvisí s tím vaším pofiderním machrindexem né?

 

názory kohokoli nás sice můžou zajímat i ovlivňovat, ale.. vždyť si to stejně kupujeme pro svou vlastní radost :blink:

 

edit: ty CREDOR na začátku vlákna jsou nádherný - hlavně ten jemnej ciferník.

Upraveno uživatelem lub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když na tohle téma uděláš anonymní anketu tak zvítězí pokrytectví (značka) - diskutoval jsem s několika Chronočleny, kteří jsou při smyslech a orientovaní v běžném životě :) a prostě značka vždy zvítězí (zvítězí pokrytectví) = jak s tím naložit nevím, ale asi se to dá pochopit

 

presne tak, drvivej vacsine ide o tu znacku. ja napr. som ten posledny co by seiko ohundral, ale - adresujem Pixelatorovi - pokial platime za akekolvek hodinky cenovku 50tis eur, tak /vylucme drahe kamene apod/ ich platime za znacku, exkluzivitu /a vsetky tie drysty okolo/ a HLAVNE svoj dobry pocit ze nieco take unikatne vlastnime. Perfektne zmaknuta hodinarska robota je v nakladovej kalkulacii omnoho nizsie ako 50tis eur.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale - adresujem Pixelatorovi - pokial platime za akekolvek hodinky cenovku 50tis eur, tak .... platime za znacku, exkluzivitu /a vsetky tie drysty okolo/

 

uff no... mam skusenosti s maloseriovou vyrobou...a pri seiko by som aj veril ze tych par kusov co sa vyrobilo bolo za cenu bliziacu sa vyrobnym nakladom. hlavne ten 6 rocny vyvoj (teraz hovorim o tych najdrahsich credoroch) ... urcite tam vidim ovela vacsiu hodnotu ako v modifikovanych unitasoch a etach za 3000? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... urcite tam vidim ovela vacsiu hodnotu ako v modifikovanych unitasoch a etach za 3000? :)

 

vidis, a niekto /a je ich drviva vacsina/ ju zase vidi v rolexoch za 6tis eur s "obycajnym" automatom vnutri.. alebo v potunenej ete s tym spravnym logom na ciferniku. je to cele o tom, comu veris ze ma hodnotu. cim viac je takych ako ty, tym viac je to objektivna pravda. ak je nas len zopar, ostatni si len potukaju po cele a ako hovori safi, pohrdavo sa usmeju. aby si mi rozumel, ja to len konstatujem, neprezentujem svoj osobny nazor - ja mam doma seika a exoticke huyoviny co ludia ani nepoznaju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že uvažování většiny má svou logiku v ekonomické rovině. Dovolil bych si to přirovnat k termínu "ochrana investice". Při většinové chrono-promiskuitě (i když samozřejmě existují lidé, co si koupí jedny hodinky a nosí je až do jejich konce) je normální, že většina kupujících nerada výrazně tratí na následném prodeji a u většiny "dobře prodejných" resp. "profláklých" značek toto platí.

Samozřejmě existují výrazně limitované speciality nebo manufakturní kousky, které si svého solventního kupce najdou vždy (třeba i skrze aukční prodej) , už jen díky výrazně omezené dostupnosti.

 

Seiko jde vlastní cestou a to je velice sympatické.

Díky velice širokému produktovému portfoliu a systému "pod-značek", je sice známá většině lidem, ale zároveň může být prémiová odnož znehodnocena díky jiné levné produkci. Otázkou ale je, nakolik je to problém, protože běžný spotřebitel, často není součástí cílového segmentu trhu prémiové značky (samozřejmě až na nějaké ty vyjímky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby vsetci poznali GS uz by to nebolo ono...

 

Je to tak ted nosim v praci Grand Seiko a nikdo si jich za dva mesice nevsiml. Stejne fungovaly Nomos Orion tricolor...Kdyz jsem mel na ruce Fortis Marinemaster Chrono, vsichni hned jee to jsou pekny hodinky...

GSkama se kocham jenom ja...:) A uvidime jestli jeste nekdy nekdo jiny pozna to svabachove logo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch kravských čísel na ciferníku jsem si vůbec nevšiml, než jste na ně upozornili. Sice jste mi zkazili super dojem z hodinek, ale nemusím už ně, naštěstí, šetřit. To mi docela spadl kámen ze srdce, protože je to docela palba, ta cena :)

 

Jinak ještě k té ceně - když už někdo má 2 - 3 mega na hodinky, tak mám pocit, že už nemá potřebu někoho oslňovat a něco dokazovat. Kdyby totiž Safi měl na ruce nová GS (a ne vintage kousek za pár tisícovek) a na ulici zaparkovaného Lexuse šestistovku, tak by se mohl na toho pána s Bondovkama na hodinářském dýchánku usmívat blahosklonně on a ne obráceně.

 

A navíc mám pocit, že Credor je hlavně pro Japonce, který je hrdý na to, že je Japonec. Ono je fajn, když se člověk nestydí za výrobky země, odkud pochází. Proto taky francouzskej prezident (a Fantomas taky!!!) vždy jezdil ve voze francouzské provenience, kdežto každej druhej čekej pidipolitik sedlá Audi a podobně, protože třeba Superb by byl pod jeho úroveň.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdriv obecne ohledne Credoru, GS a Galante vs. "ty spravne znacky" - jakkoliv tuto logiku chapu po jiz popsane ekonomicke strance, nechapu ji prakticky. Presneji - nechapu, ze si nekdo koupi hodinky, ktere se mu libi min jen proto, aby pri naslednem prodeji ztratil min penez. Pripomina mi to logiku lidi, kteri si koupi auto ve stribrne, i kdyz se jim nelibi, protoze "se pak lip proda". Bavime-li se o vecech, ktere jsou - zcela racionalne vzato - vyhazovanim penez, a to hodinky/auta az na vyjimky jsou, je mi takovych lidi skoro az lito.

 

Ke Credoru konkretne - pro me to bylo zklamani, stejne jako vetsina jinych slavnych hodinek. "Live" na me nepusobi jako neco za 100k CZK a vic a kdybych je neznal (a jejich ceny), v hodinarstvi bych kolem nich prosel asi bez vetsiho povsimnuti. Nerikam, ze pri blizsim ohledani bych nezmenil nazor, ale cekal jsem proste "zive" uplnou bombu a ono nic. Ve stejnem obchode jsem ale narazil na znacku Richard Mille, shodou okolnosti jeden z modelu byl na obalce nejakeho casopisu. Srovnani fotky a reality bylo tristni. Co vypada na desetinasobne zvetsenine jako vrchol dokonalosti je v realu preplacana hruza. Stejnou zkusenost jsem ve Svajcu udelal se Zenithem - na letisti na reklame krasa, v realu cirkus Humberto v akci.

 

Pointa: rozplyvat se na fotkou a na jejim zaklade na neco setrit muze byt dost osidne. Ja takhle loni nastesti nekoupil Brightzy, protoze i kdyz jsou krasne (a to i v realu), na ruce to nebylo ono (slo o tyto: http://www.watch-fan.com/seiko/goods/sagk003.jpg).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja takhle loni nastesti nekoupil Brightzy, protoze i kdyz jsou krasne (a to i v realu), na ruce to nebylo ono (slo o tyto: http://www.watch-fan.com/seiko/goods/sagk003.jpg).

 

Not Found

The requested URL /seiko/goods/sagk003.jpg). was not found on this server.

:sad01_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, prvy dojem je good, ale po dlhsom pozerani je tam vela co zmenit - napr. klasicka choroba seika /a nie len dizajnu z rokov 90tych/ je aspon pat fontov na ciferniku. vela fontov a vela jewels na masinke - to musi byt :)

 

v sucasnosti myslim poslali vyraznu cast tejto casti portfolia do zabudnutia uvedenim novej serie Ananta /v japonsku sa tie iste hodinky predavaju ako Seiko Brightz - priklad na obr:/. Posun v kvalite je bez diskusie.

post-4112-128154712247.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant: pro me neni na ciferniku potreba menit nic. Co je pro tebe choroba je pro me nepodstatne, 2 fonty na ciferniku mi nevadi (napis "seiko" neberu jako font, ale jako logo) a neocekavam, ze luneta/datumovka budou zbytek hodinek kopirovat.

 

Pokud jde o "zabudnutie", tak to je ponekud slusny omyl. Naopak, Ananta je jen dalsi rozsireni uspesne rady, stejne jako pokracuje rozsirovani/zmena nabidky u rady Phoenix (kam patri mnou odkazovane) nebo zakladnich Brightzu (s cenovkou i technologii ponekud jinde). O nejakem "posunu v kvalite" nemuze byt rec, Ananta je zacilena uplne jinam, nez Phoenix a hlavni rozdil neni v kvalite (ktera pochopitelne odpovida tomu, ze jde o Seiko za 2000+ USD), ale v designovem smeru a technice (Phoenix se nedela se spring drive). Takze ano, je to vrchol, nicmene neni to o tom, ze by kvuli tomu sel Phoenix do kytek nebo ze by jej bylo potreba vylepsovat po strance kvality. Asi jako uvedeni Lexusu LS neposlalo do kytek GS a za vznikem LS nebyla nekvalita GS. Proste jen prisel vyssi model (nebrat za slovicko, samozrejme vim, ze LS byl prvni model znacky).

 

Jen ze zvedavosti - kolik tech hodinek jsi videl zive a na zaklade ceho soudis na ten "posun v kvalite bez diskusie"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...