Přejít na obsah

Watch de Luxe - Aupark


xlaque

Doporučené příspěvky

Nebylo to náhodou Details? Tam jsou nějaký divný.

 

Details to nebylo. Já si právě nemůžu vzpomenout na název - asi jsem ho z toho šoku vytěsnil z paměti :) Ale bylo to v horní části (směrem k muzeu), vpravo od koně - přibližně. Myslím, že výš už žádné hodinářství nebylo, ale třeba kecám...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Heky>

 

Já bych té prodavačce asi odpověděl, že katalogy nesbírám, ale hodinky ano. A co jsi měl na ruce?

 

Stowa MO, oblíknutej jsem byl jako člověk :) To víš, když jsem vypadnul, tak mě taky napadly různý humorný odpovědi, ale v tom šoku jsem fakt jen čuměl a nevěděl co říct :) Ono i jako vtip to bylo dost trapný (obzvlášť, když se spolu neznáme a byl jsem tam poprvý).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi Vas kolegynka zle odhadla že chcete u nas nakupovať, alebo ....

 

Zkus se na to podivat takhle. Devatenactiletej kluk se prijde podivat na hodinky, protoze je to jeho konicek, hodne o nich vi a nevynecha prilezitost si zajimave kousky prohlidnout. Vystuduje vysokou, zacne pracovat, dari se mu a treba ke tricitce si chce udelat radost a vybere si prave ty hodinky za 4k EUR. A protoze chodi rad do krakmu v Auparku, kde si s nim vzdycky behem tech jedenacti let radi poklabosili, hodinky predvedli a odchazel s dobrym pocitem, tak se vyprdne na cestu do svycarska nebo na riskovani na ebay a hodinky koupi tam. Jo, nebylo to hned, ale investice v podobe casu, kterej personal tomy klucinovi venoval se zhodnotila. A nebo to taky bylo jinak. S klukem v kratasech hned pri prvni navsteve vyjebali a maji z neho velky sfericky. Aneb kdo chce kam...

 

Spomínanej predavačke už ukradli takzvaný zakaznici 2 x drahe hodinky, a pretože to musela zaplatiť nie je čudo že je opatrná a skúma či ste naozaj kupujúci.

 

Mno, pokud se takto chovate ke vsem zakaznikum, tak se nedivim, ze vam nezbyvaji krejcary na ostrahu nebo pripadne pojisteni.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem zažil v jednom nejmenovaném autosalonu. Šel jsem s tatou kupovat auto......dealer byl arogantní už po příchodu...tata ale to auto moc chtěl......vydržel tam ale jen čtvrt hoďky...když pán byl už po několikáté impertinentní,poslal jsem ho do p....e a tatu bafnul a tahal pryč...

 

Ten začal nadskakovat,něco vykřikovat o lidech,co jen čuměj......tata sáhnul do kabely,měl ssebou 3/4 mega hotově(protože na to auto šetřil a chtěl ho fakt moc)- proto jsem byl taky s ním,když měl u sebe tolik peněz.....vocasovi padla brada,ale nakonec jsem tatu přesvědčil,ať si to auto koupí u konkurence,že tomuhle "údovi"(já to řekl jinak......navostro.....jsem holt humpoláckej) přece nedá vydělat.

Ještě za námi vyběhl manažer obchodu,který do té doby(i když prodavačovo jednání sledoval a slyšel)dělal mrtvého brouka,prej jestli si to nerozmyslíme.....toho už poslal do řiti tata.....

 

Auto otec koupil jinde a naprostá spokojenost,jednání u konkurence bylo diametrálně odlišné. Sice jsme jeli nějakých 200 Km jinam,ale co už .......

 

 

Prostě někteří prodejci se neuměj chovat a potom se nesmějí divit,že se o nich šíří řeči,jaké se šíří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Prodavačka: Sbíráte katalogy?

Já: (pár vteřin ticha, nějak to nedokážu pobrat) ...ne, jen bych se rád podíval na některé hodinky.

 

si to udělal úplně blbě - měl si jí říct " sbírám a prodávám na chronomagu, abych si u vás mohl koupit ty zaprášený rolexy" :D

 

jinak u Bechyněho Omega není - bych se divil, že sis odnesl katalog

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si to udělal úplně blbě - měl si jí říct " sbírám a prodávám na chronomagu, abych si u vás mohl koupit ty zaprášený rolexy" :D

 

jinak u Bechyněho Omega není - bych se divil, že sis odnesl katalog

 

To bych přeci lhal...nechceš náhodou nový katalog Panerai pro rok 2010...? :D

 

Pardon, byl to zřejmě Longines - už mám všechny katalogy pomotaný (když jich mám doma tolik) :)

 

Každopádně z tohohle vláka plyne, že si někteří prodejci zákazníků vůbec neváží - a to je fakt.

Upraveno uživatelem Heky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekna story...az som zacal mat pocit zadostucinenia :D

 

Tohle jsem zažil v jednom nejmenovaném autosalonu. Šel jsem s tatou kupovat auto......dealer byl arogantní už po příchodu...tata ale to auto moc chtěl......vydržel tam ale jen čtvrt hoďky...když pán byl už po několikáté impertinentní,poslal jsem ho do p....e a tatu bafnul a tahal pryč...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak super topic, samotny zazitek s prodavackou je na promptni otocku s pocastovanim do zvirat s rohama davajici mleko, ovsem reakce majitele-vedouciho to uplne pohrbiva. Nikdo mi proste nevymluvi, ze tohle je tezky prezitek z komousskych casu, kdy proste neni dulezite udelat obchod, ale odsedet si to svoje, zanadavat na podminky (nakupy bez DPH, hrozna to vec pro maloobchodniky, co si pocnou bez sve 20-40% marze) a lidi (oni prekvapive kradou!). Opravdu by me zajimalo jak chudak prodavacka dava ze sve mzdy (tipuju ze vic jak 10-15 cisteho bude mit stezi) dava dvoje hodinky za nejakych min. 50k. A poznamka o tom, ze lidi chodi do "luxusniho" obchodu nevhodne obleceni, to snad nikdo nemuze myslet vazne, na to se neda nic rict, nez "PRODEJTE TO CO NEJDRIV A JDETE DO VLAKU STIPAT LISTKY!".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení Chronomagori,

dopredu sa ospravedlnujem za bonzovanie na obchod, ale včerajši pristup ma skutočne dostal...

Ako som už pisal v Rolex vlakne, bol som včera na "vylete" v Bratislave, s přítulkou sme si chceli pozrieť vystavu Lega v Auparku (kt je IMHO o ničom, tu takisto neodporučam). Už hned po prichode som videl obchod s lepšimi hodinkami (Breitle, Omega,...), ale naschval som si navštevu tohto obchodu nechal až nakoniec. Ked sme tam vošli, jeden predajca sa venoval klientkam pri šperkoch, druha niekam telefonovala. Popozeral som vyklad, že si skusim Béčka Chronomaty B01 a pre přítulku vypytam Constellation. Predavačka v modrych šatach ukazujucich celu jej čiernu supravu s Montblanc šperkom cez cely vystrih a množstvom make-upu vo veku 30-35 sa na mna otočila:

 

Legenda: predavačka=P, ja=J

 

P:Dobry deň, čo si prajete ?

J:Ukažete mi nejake hodinky ?

P:Ktore by ste chceli vidieť ?

J:Tieto Breitlingy.

P:A máááte na to ? Lebo nemienim len tak vyťahovať hodinky za 7 000 ?

J:A ukažete mi nejake z vykladu ?

P:A ktore ?

J:Tieto Omegy (Speedmaster Broad Arrow)

P:Vy rubete skutočne vysoko...Viete, čo su to za hodinky ?

J:Speedmastery....a ešte tieto...

P:Moment, nebudem vam ukazovať viacere hodinky naraz!!!Takže 100 metrova vodotesnosť, tachymetricka stupnica, Lemania,... ešte na niečo som zabudla ?

J:Možno to, že su to 42 (Co-axial som radšej nespomenul, moje nasratie malo vysoku hodnotu)

P:To som nepovedala ? A poznate aj nejake lepšie švajčiarske značky ?

J:Ako napr čo ?

P:Breguet, Audemars,...

J:Breguet je veľmi tradična značka a nema veľmi novinky a Audemars veľmi nemusim.

P:A ešte nejake ?

J:Ako napr Patek ?

P:Napriklad.

J:Hej, ale ked tomu začinaju ceny na 15 000 ?...

P:Nechceli by ste tu pracovať ?Lebo mi teraz odišli dvaja ľudia a potrebujem niekoho, čo sa vyzna a ma vystupovanie...

 

Toto je len ta podstatna časť rozhovoru, to som ešte nespomenul, že na tie Constellation sa vyjadrila, že su to "hodinky pre staru, konzervativnu damu, nie pre mladu kočku".

 

Skušal som si hodinky už veľakrat (Pariž, York, Brusel, Lille, Sheron,...) a aj bomby za 40 000 ?,...nikde im nevadil moj vek (19), nikdy nikto nefrflal...

Preto chcem vedieť:

-je normalne, že sa ma predavačka ako prve spyta na moje finančne možnosti ?

-je normalne, že ide kritizoať dopredu hodinky na skušanie ?

-a je normalne, že po sprške submisivnych hodnoteni voči mojej osobe mi ponukne pracu ???

 

Ak niekto chcete, chodte sa spytať, bude to určite dobre platene miesto a ak vas to bavi...

 

 

 

Takže takto: dlho som robil pre jednu firmu o mala v AP 3 prevádzky, potom 2 teraz zase len jednu ako na začiatku. Mám tam veľa známych čo tam majú obchody - rôzne komodity od somarín po luxus či reštiku a poznám dobre aj situáciu v jednom veľkom elektro čo tam je. Okrem toho čo robím alebo skôr nerobím lebo na staré kolená sa už nemienim zodrať tak ma problematika maloobchodu veľmi zaujíma, sledujem to, ako hobby - baví ma to - kde dať regále, do akej výšky vyložiť aké veci, akej farby dať dlažbu a rôzne úchylárne - je to krásna téma a krásne sa pozoruje ako veci na to stádo (pardon na zákazníkov) fungujú. To len ako úvod...

 

AP je špecifická búda. Na jednej strane si tam chodia ventilovať ego rôzny frikulíni, ktorí žijú v omyle, že sú bohatí. Chodí tam zopár relevantných pracháčov. Kopa vidlákov z Burgenlandu, kopa sedlače z celého SK a jak docent Keller hovorí vo svojich prednáškach tak aj mestská chudina voliaca pravicu ergo obyvatelia Petržalky :-) Väčšina z menovaných skupín tam nechodí nakupovať ale poprechádzať sa. Oni chodia po obchodoch a pozerajú a ochytávajú veci na ktoré nemajú. Je to istý druh onanie. Sadnú na nejaký autobus čo tam ide a niekoľko hodín sa pozerajú na to čo si nemôžu kúpiť. Psycho. To spôsobuje únavu materiálu na druhej strane pultu. Prešibanejší predavači čo majú pevné nervy sa behom pár rokov obrnili tým, že si zákazníka otypujú. Skrátka aby nestrácali čas so sockou, ktorá nič nekúpi. Kruté? Áno. Že sa občas pomýlia a naserú niekoho kto by naozaj vyhral súťaž o tržbu dňa? Tých čo poznám majú cca 96.6% úspešnosť. Zažil som to ix krát keď som sa s nimi bavil. Pozrú na pacienta a vedia. Teraz pôjde k tej vitríne, potom tam, potom sa poškrabe v riti a potom sa opýta takúto kravinu. Tí dobrí majú stádo prečítané jak včerajšie noviny. Aj týpek v obchode s nábytkom na druhej strane ulice sa mrkne na topánky, na hodinky, na to aké máš handry, nechty a hneď vie či Ti dá k písaciemu stolu na ktorý slintáš aj katalóg (lebo jeho tlač stála 5,- ? za kus) alebo bude robiť mŕtveho chrobáka a šetriť energiu na niečo iné. Samozrejme ako som hovoril. Občas sa pomýlia. Ale tí dobrí sa mýlia málo. Sú tam aj obchody čo naberú mladé východniarky, dajú im minimálnu mzdu s tým, že po skúšobnej dobe dostanú pridané ale deň pred koncom skúšobnej lehoty ich vyhodia a príjmu iné pipky. Nanajvýš občas ostane trochu dlhšie nejaká cica čo majiteľovi urobí dobrú fajku vzadu v sklade. Tú potom vyhodia keď omrzí a to tak, že na ňu našijú nejaké manko abude rada že môže vypadnúť. Takže - nehodnotil by som to tak kruto. Áno vonku (smerom na západ) je to lepšie. Ale je to hlavne tým, že ten materiál za pultom nie je tak unavený. Lebo v Londýne nemáš sedlákov od Trnavy po Košice ani vidlákov z Bruku či socky z Petržky ale dosť solventných pacientov, ktorý robia obrat teda aj provízie predajcom a tí potom stihnú byť príjemný aj na sedlač z Československa ako keď som prišiel vo vyšúchaných rifliach a vyťahanom svetri s batohom do Claridge's a oni ma bez mihnutia oka ubytovali s úsmevom namiesto toho aby ma kopli do riti niekam na perifériu kam by som zapadol. Aj keď teraz ma napadlo - možno si tá recepčná všimla moje hodinky a riskla to?

 

Iba toľko k diskusii. Chcel som sa trochu zastať ľudí za pultom. Nemajú to ľahké. Budte na nich dobrí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Připomíná mi to jedno přísloví: "Stokrát nic umořilo osla".

 

Faktem je, že když jsem ještě jezdíval na náš výstavní stánek na Invex, tak když se otevřely dveře pro širokou veřejnost tak sberači letáků (nebyls mezi nimi HEKY?) mě také dokázali pořádně nadzvednout. Prvních 10 jsem zvládl s úsměvem, ale čim víc jich chodilo, tím víc mě nálada přecházela :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže takto: dlho som robil pre jednu firmu o mala v AP 3 prevádzky, potom 2 teraz zase len jednu ako na začiatku. Mám tam veľa známych čo tam majú obchody - rôzne komodity od somarín po luxus či reštiku a poznám dobre aj situáciu v jednom veľkom elektro čo tam je. Okrem toho čo robím alebo skôr nerobím lebo na staré kolená sa už nemienim zodrať tak ma problematika maloobchodu veľmi zaujíma, sledujem to, ako hobby - baví ma to - kde dať regále, do akej výšky vyložiť aké veci, akej farby dať dlažbu a rôzne úchylárne - je to krásna téma a krásne sa pozoruje ako veci na to stádo (pardon na zákazníkov) fungujú. To len ako úvod...

 

AP je špecifická búda. Na jednej strane si tam chodia ventilovať ego rôzny frikulíni, ktorí žijú v omyle, že sú bohatí. Chodí tam zopár relevantných pracháčov. Kopa vidlákov z Burgenlandu, kopa sedlače z celého SK a jak docent Keller hovorí vo svojich prednáškach tak aj mestská chudina voliaca pravicu ergo obyvatelia Petržalky :-) Väčšina z menovaných skupín tam nechodí nakupovať ale poprechádzať sa. Oni chodia po obchodoch a pozerajú a ochytávajú veci na ktoré nemajú. Je to istý druh onanie. Sadnú na nejaký autobus čo tam ide a niekoľko hodín sa pozerajú na to čo si nemôžu kúpiť. Psycho. To spôsobuje únavu materiálu na druhej strane pultu. Prešibanejší predavači čo majú pevné nervy sa behom pár rokov obrnili tým, že si zákazníka otypujú. Skrátka aby nestrácali čas so sockou, ktorá nič nekúpi. Kruté? Áno. Že sa občas pomýlia a naserú niekoho kto by naozaj vyhral súťaž o tržbu dňa? Tých čo poznám majú cca 96.6% úspešnosť. Zažil som to ix krát keď som sa s nimi bavil. Pozrú na pacienta a vedia. Teraz pôjde k tej vitríne, potom tam, potom sa poškrabe v riti a potom sa opýta takúto kravinu. Tí dobrí majú stádo prečítané jak včerajšie noviny. Aj týpek v obchode s nábytkom na druhej strane ulice sa mrkne na topánky, na hodinky, na to aké máš handry, nechty a hneď vie či Ti dá k písaciemu stolu na ktorý slintáš aj katalóg (lebo jeho tlač stála 5,- ? za kus) alebo bude robiť mŕtveho chrobáka a šetriť energiu na niečo iné. Samozrejme ako som hovoril. Občas sa pomýlia. Ale tí dobrí sa mýlia málo. Sú tam aj obchody čo naberú mladé východniarky, dajú im minimálnu mzdu s tým, že po skúšobnej dobe dostanú pridané ale deň pred koncom skúšobnej lehoty ich vyhodia a príjmu iné pipky. Nanajvýš občas ostane trochu dlhšie nejaká cica čo majiteľovi urobí dobrú fajku vzadu v sklade. Tú potom vyhodia keď omrzí a to tak, že na ňu našijú nejaké manko abude rada že môže vypadnúť. Takže - nehodnotil by som to tak kruto. Áno vonku (smerom na západ) je to lepšie. Ale je to hlavne tým, že ten materiál za pultom nie je tak unavený. Lebo v Londýne nemáš sedlákov od Trnavy po Košice ani vidlákov z Bruku či socky z Petržky ale dosť solventných pacientov, ktorý robia obrat teda aj provízie predajcom a tí potom stihnú byť príjemný aj na sedlač z Československa ako keď som prišiel vo vyšúchaných rifliach a vyťahanom svetri s batohom do Claridge's a oni ma bez mihnutia oka ubytovali s úsmevom namiesto toho aby ma kopli do riti niekam na perifériu kam by som zapadol. Aj keď teraz ma napadlo - možno si tá recepčná všimla moje hodinky a riskla to?

 

Iba toľko k diskusii. Chcel som sa trochu zastať ľudí za pultom. Nemajú to ľahké. Budte na nich dobrí...

 

vidim, ze to mas zmapovane tak svetacky... nazor si o tom urobi kazdy sam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A poznamka o tom, ze lidi chodi do "luxusniho" obchodu nevhodne obleceni, to snad nikdo nemuze myslet vazne, na to se neda nic rict, nez "PRODEJTE TO CO NEJDRIV A JDETE DO VLAKU STIPAT LISTKY!".

 

Proc by to nemohl nikdo myslet vazne? Do slusne restaurace te taky nepusti bez saka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...