Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

Není to už trochu hysterie? Třicet let to nikomu nevadilo...

Od té doby, co si prodávající začali říkat za Primky ceny které neodpovídají jejich hodnotě, si kupující začali říkat o striktní shodu s domnělým standardem... případně se alespoň očekává, že to bude mít určitou štábní kulturu, t.j. když už to někdo skládá, že to alespoň spasuje tak, aby nebylo potřeba to rozházet a seskládat znovu.... na tom není nic špatného....

 

P.S. a ano vím - cenu vytvářejí kupující a ne prodávající - každopádně asi chtějí za ty prachy víc, než stačilo 30let...protože tam vidí něco jiného než tam 30let viděli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím. Takovýchto primek jsou mezi lidmi mraky, takto (a nejen takto) se to dřív běžně skládalo a nosilo. Já v tom žádnou záškodnickou činnost nevidím, ani nemám pocit, že by to vyžadovalo nějakou nadbytečnou štábní kulturu.

Pro mě je to úplně normální nabídka úplně normálních primek. Mají celkem dobré pouzdro i ciferník a novou lunetu, prodávají se i daleko horší, někomu můžu dobře posloužit (jak a na co je každého věc). Kdo chce, může koupit, kdo nechce (protože třeba vyžaduje původnost), nemusí.

O ceně to přece není, je to normální nabídka. Dělat z toho kdovíco mi přijde divné a zbytečné. Proč si to nemůže posoudit každý sám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby je prodejce prodával za pětikilo, tak nikdo z vás nijak na neoriginalitu a štábní kultůru protestovat nebude a místo lynčování si je okamžitě koupíte. :)

 

A ještě se tu pochlubíte, jak jste dobře nakoupili.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mojich začiatkoch s primkami som mal jedinú istotu, že na antiku a tu na fóre sa predávaju primky prevažne v originálnom stave(rozumej žiadne skladačky z dielov z viacerých modelov a od viacerých výrobcov) a ak tomu tak náhodou nieje, vždy na to niekto rád upozornil. Dnes už tie ceny nie sú malé a ak raz bude kupujúci nútený predať takto zakúpené hodinky, väčšina z nás potencionálnych kupujúcich ho bude za ten armovák a ručky jeb*ť s cenou dole, preto keby to predajca uviedol, že to zbastlil a veľmi dobre isto vie, že to zbastlené je, tak by som s tým problém nemal, ale takto na to chcem aspoň tu na fóre upozorniť, nakoľko som si to dnes všimol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu někoho pohoršuje, že někdo do detailu přesně nepopíše nějaké primky, které nějaký hodinář před desítkami let nějak poskládal?

Mě to nepohoršuje vůbec. Vidím normální hodinky, vidím jak vypadají, když chci, můžu koupit, když nechci, nemusím, nikdo mě nenutí. Úplně normální svět.

 

Nebo má někdo pocit, že ostatní lidé sami nic nepoznají a je potřeba je chránit? Víme líp než vy, co je pro vás dobré?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, že sa nad tým pohoršujem :D máme tu fórum o hodinkách, tie sa skladajú z nejakých častí, tak sa len držím témy tohoto fóra, nikomu okrem kupujúceho z kapsy neubudne. Skôr ma zaujíma, prečo sa, Karlos, pohoršuješ nad mojím pohoršovaním :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tady souhlasím se Sonnym. At je to klidně poskládané, ale z dílů, které tam patří. Ale jestliže to je kočkopes, tak to není dobře. Proto přeci všichni antik berou jako spolehlivější bazar, že by se tam neměly objevovat bastly. Že je to trochu pod kontrolou místních čelnů, kteří případně dají echo accutronovi. Tenhle ciganek bych řekl,že i ví,že to tak není, ale jeho primární účel není sbírání, ale šmelení, takže to pro antik je spíše plevelení, pokud to nejsou hodinky, jak mají být. To bychom pak nemuseli řešit Irenku a její rare skládačky, Spartaky s novými ciferníky apod. Jaký je v tom rozdíl, jestli to tam dal hodinář před 20 lety nebo před 5 lety. Nepatří to tam prostě. Ze sběratelského hlediska (historocikého) chci mít vše, co nejvíce původní přeci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro sběratele ale přece takovéhle upozornění není vůbec k ničemu, vždyť to poznají sami. Tak jaký má smysl řešit mezi sběrateli nesprávné ručičky? Žádný. Dokonce bych řekl, že je pod úroveň sběratelů podceňovat a upozorňovat jiné sběratele na evidentně a viditelně nesprávné ručičky.

Falešný ciferník už je něco jinýho, to už je problém na skutečně odborné úrovni a učí být všímavý a znalý. Ale nějaké ručičky u sportů? Vážně?

Já si vždy myslel, že znalci a sběratelé bastly primek neřeší, protože to znají, někdy se tím i baví, a někdy se takový bastl i hodí, tak proč si ho nekoupit, když chci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to poznají už ostřílení, ale já bych to před pár měsíci třeba neuhlídal. A dodatečně by mě to sakra štvalo. A znalcem se nestáváš koupiením několikra primek. Sběratelem už jo. Ale někdo může mít radost z toho, že začátečník koupil bastl za neodpovídající cenu a těšit se z toho, že on už to pozná. Navíc, teď už primky nejsou nejsou za pár šlupek, takže ty chyby více bolí. A proč na odborném webu to trochu nehlídat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já autentičnost chápu, ale moc nechápu snahy přehazovat zodpovědnost z kupujícího na prodávajícího, ani snahu brát takovéhle nabídky pouze a striktně jen z pohledu sběratele autenticity, stylem co není originální, to je špatné a podvod.

I bastl může být pro někoho zajímavý, třeba jako právě tyhle sporty, které se prodaly i bez ombudsmana.

Prostě mi přijde zvláštní řešit ručičky u sportů, to je celé.

 

Já tak nějak předpokládám, že kdo něco takového kupuje, tak ví co kupuje i proč to kupuje. Pokud to neví, je to problém jeho, ne toho prodejce, a ať nekupuje.
 

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mojich začiatkoch s primkami som mal jedinú istotu, že na antiku a tu na fóre sa predávaju primky prevažne v originálnom stave(rozumej žiadne skladačky z dielov z viacerých modelov a od viacerých výrobcov) a ak tomu tak náhodou nieje, vždy na to niekto rád upozornil. Dnes už tie ceny nie sú malé a ak raz bude kupujúci nútený predať takto zakúpené hodinky, väčšina z nás potencionálnych kupujúcich ho bude za ten armovák a ručky jeb*ť s cenou dole, preto keby to predajca uviedol, že to zbastlil a veľmi dobre isto vie, že to zbastlené je, tak by som s tým problém nemal, ale takto na to chcem aspoň tu na fóre upozorniť, nakoľko som si to dnes všimol.

Souhlasím se Sonny919 !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediny komu by snad dotaz Sonnyho mohl vadit, by byl sam nepoctivy prodejce. Jinak nevim. I samotni slusni prodejci maji preci zajem o to, aby zajemce vedel, proc je jejich cena u v podstate ?vizualne stejnych? hodinek vyssi a proc by si meli koupit ty jejich a ne nejaky bastl, ktery jeste treba zcela nerozpoznaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro sběratele ale přece takovéhle upozornění není vůbec k ničemu, vždyť to poznají sami. Tak jaký má smysl řešit mezi sběrateli nesprávné ručičky? Žádný. Dokonce bych řekl, že je pod úroveň sběratelů podceňovat a upozorňovat jiné sběratele na evidentně a viditelně nesprávné ručičky.

Falešný ciferník už je něco jinýho, to už je problém na skutečně odborné úrovni a učí být všímavý a znalý. Ale nějaké ručičky u sportů? Vážně?

Já si vždy myslel, že znalci a sběratelé bastly primek neřeší, protože to znají, někdy se tím i baví, a někdy se takový bastl i hodí, tak proč si ho nekoupit, když chci?

 

Sorry, že ti odpovím až dnes, ale bastl zůstane bastlem a složeninou. Neznám jeden důvod, proč by to mělo být jinak pro sběratele Omega a jinak pro sběratele Prim.Když je stav jakékoliv sběratelské věcí původní neboli intaktní, cena je zpravidla někde jinde ať už se budeme bavit o vozidle s původními díly, obraze, který není přemalován,sklenici kde nejsou oštěpy zbroušeny a nebo hodinkách se všemi původními díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...