Ondrej Berkus Posted March 8, 2011 Author Report Posted March 8, 2011 (edited) Díky asi takhle, jsem si moc dobře vědom toho, jak jsou moje metody primitivní, a vůbec se nedivím, když mi zákazníci panikaří, vidíc svůj nůž/hodinky v nedodělaném stavu... ale jak říkal Machiaveli - účel světí prostředky A není to moje první chrono - moje první hodinky, jakkoli strašlivé a ne úplně funkční, měly taky chrono ETA strojek... sice quartzovou G10... ale chrono No, dost řečí, pokud jste dočetli až sem, zasloužíte si kouknout na to, čím jsem se dneska v dílně krásně vyblbnul Nejdřív jsem začal vystředěním díry včera rozšířené na 2mm s hlavou frézky, ciferník 'upnutý' loctitem na přípravku. Na tohle jemné nástrojaření je vteřinové lepidlo super. Ve zkrutu (protože to je při frézování a soustružení hlavní druh namáhání, aspoň myslím) drží skvěle, a pak jde bez problémů odloupnout, a pokud ne, stačí jej nahřát, a pustí se. přitáhnul jsem si ciferník pro jistotu podložkou a šroubkem, a profrézoval díru na větší velikost, postupně 3mm 6mm 8mm jsem nefotil, a pak ještě 10mm u chrono ciferníků. stálá vteřinovka zůstala na 8mm takhle nějak kontrola spasováním se spodní vrstvou, jak moc co ustřelilo.... dobrý přípravek, který jsem si udělal abych mohl ciferník vystředit podle právě vyfrézovaných děr, na jedné straně ho mám stočený na 10mm, na druhé na 8. ciferník přilepený na přípravek... spodní stranou nahoru, to kdyby něco ujelo a nebylo přesně, abych ho nemusel vyhodit a udělat nový Edited March 8, 2011 by Ondrej Berkus
Ondrej Berkus Posted March 8, 2011 Author Report Posted March 8, 2011 Otočný stůl chycený na frézce, s uchyceným přípravkem, nachystaný na spotování značek. V tuhle chvíli jsem měl víc štěstí než rozumu, protože tak jak to je (mezi středícím vrtákem a přípravkem je asi 8mm místa), je hlava frézky vytažená nadoraz nahoru... uff malé značky hotové, teď ještě chytnout celý ciferník za obvod, a udělat je kolem dokola. pak jsem důlky provrtal různými velikostmi vrtáků (2, 1.6, 1 a 0.8mm), a je 'skoro' hotovo. Kolem stálé vteřinovky jsem nechal jenom 4 hlavní indexy, aby tam nebyl moc velký chaos. Petře, pokud bys chtěl mít po obvodu i menší sadu značek pro jednotlivé minuty/vteřiny, dej mi vědět, ještě je tam dovrtám. a abychom to zapíchli pohledem na něco aspoň trochu pěkného, přední stranu ciferníku jsem lehce přebrousil 800 smirkem (ještě tam ale jsou stopy po EDM řezání, které musí pryč), a namodřil. Díky za kouknutí, s pozdravem, O'p'B 1
Klabrdon Posted March 8, 2011 Report Posted March 8, 2011 Pěkná práce .Těšim se na další pokračování .
Tazz Posted March 8, 2011 Report Posted March 8, 2011 Máš můj obdiv, moc pěkná práce, mám rád takovéto miniseriály z výroby, jen nerad čekám na pokračování
Ondrej Berkus Posted March 9, 2011 Author Report Posted March 9, 2011 Díky pánové, ale asi vás trochu zklamu. To, že šla práce poměrně rychle (jakkoli to některým pořád připadá pomalu ) bylo tím, že jsem čekal na věci z kalírny a podobně. Teď tu mám bohužel už víc souběžných projektů, takže to nepůjde tak hladce. O'p'B
foxik28 Posted March 9, 2011 Report Posted March 9, 2011 Otočný stůl chycený na frézce, s uchyceným přípravkem, nachystaný na spotování značek. V tuhle chvíli jsem měl víc štěstí než rozumu, protože tak jak to je (mezi středícím vrtákem a přípravkem je asi 8mm místa), je hlava frézky vytažená nadoraz nahoru... uff malé značky hotové, teď ještě chytnout celý ciferník za obvod, a udělat je kolem dokola. pak jsem důlky provrtal různými velikostmi vrtáků (2, 1.6, 1 a 0.8mm), a je 'skoro' hotovo. Kolem stálé vteřinovky jsem nechal jenom 4 hlavní indexy, aby tam nebyl moc velký chaos. Petře, pokud bys chtěl mít po obvodu i menší sadu značek pro jednotlivé minuty/vteřiny, dej mi vědět, ještě je tam dovrtám. a abychom to zapíchli pohledem na něco aspoň trochu pěkného, přední stranu ciferníku jsem lehce přebrousil 800 smirkem (ještě tam ale jsou stopy po EDM řezání, které musí pryč), a namodřil. Díky za kouknutí, s pozdravem, O'p'B Ahoj, pokud to půjde tak je tam prosím dovrtej, ale co nejmenší prosím:) Je to paráda se koukat jak vznikají
bandicoot Posted March 9, 2011 Report Posted March 9, 2011 Mě by zajímalo, jak dorovnáš ty day/date okýnka. Bude rámeček?
Mirek Posted March 9, 2011 Report Posted March 9, 2011 Mě by zajímalo, jak dorovnáš ty day/date okýnka. Bude rámeček? Přesně nad tím jsem taky přemýšlel. Jinak ta damašková ocel je prostě dokonalá.
Ondrej Berkus Posted March 11, 2011 Author Report Posted March 11, 2011 Ahoj všichni, tady je ciferník dovrtaný - sice ještě pořád není nic moc, ale až se dobrousí a přeleští, myslím, že bude k sežrání Okýnka na den a datum - nechal jsem si kolem celého obvodu rezervu, takže budu mít kde odebírat při dokončování. Rámeček bych viděl jako krajní řešení až v případě, že něco zásadně nedopadne dobře O'p'B
M@nas Posted March 16, 2011 Report Posted March 16, 2011 já jsem z Ondřejových seriálů vždy totálně konsternován :-) ja se odcházet někam do Švícar a učit se umění hodinářskému a kdoví čemu ještě, zanecha všeho co dnes produkuji v rodné zemi :-)
financ Posted March 21, 2011 Report Posted March 21, 2011 Kde to vázne, těším se na pokračování a tady je mrtvo
M@nas Posted March 22, 2011 Report Posted March 22, 2011 JO ! Kde to vázne ? Každý den dělam tak 5 refreshů a už mě bolí ukazováček a F5 není skoro čitelná Kde to vázne, těším se na pokračování a tady je mrtvo
Ondrej Berkus Posted March 22, 2011 Author Report Posted March 22, 2011 Pánové, posledních čtrnáct dní to vázlo na mém zápalu plic, a teď... docela špatně se mi pracuje s několika stehy na ruce Ale něco málo Vám sem hodím, ať nevypadám jako úplný flákač O'p'B
M@nas Posted March 22, 2011 Report Posted March 22, 2011 ... rychle uzdravit a MAKAT ! Ať je na co koukat a co obdivovat. Pánové, posledních čtrnáct dní to vázlo na mém zápalu plic, a teď... docela špatně se mi pracuje s několika stehy na ruce Ale něco málo Vám sem hodím, ať nevypadám jako úplný flákač O'p'B
Ondrej Berkus Posted March 22, 2011 Author Report Posted March 22, 2011 Zatím jenom takhle, než budu moct pokračovat na tomhle dílu nebo pouzdru, čeká mě rozebrání a seřízení soustruhu (pustil jsem k němu tátu, neptejte se ). Ale pokračování bude určitě už tento týden. Co to asi bude až to bude? O'p'B
Mirek Posted March 22, 2011 Report Posted March 22, 2011 (edited) Co to asi bude až to bude? O'p'B Otvírák na škopek? Edited March 22, 2011 by Mirek24
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now