lib Posted March 22, 2011 Report Posted March 22, 2011 Zatím jenom takhle, než budu moct pokračovat na tomhle dílu nebo pouzdru, čeká mě rozebrání a seřízení soustruhu (pustil jsem k němu tátu, neptejte se ). Ale pokračování bude určitě už tento týden. Co to asi bude až to bude? O'p'B Jestli to má být koza, tak to má tu ťučku na opačné straně. Asi si to budeš muset opravit
M@nas Posted March 23, 2011 Report Posted March 23, 2011 Teoreticky by to mohlo být mimostředné závaží pro automatický nátah, ale to bych čekal, že bude součástí kalibru. Co to asi bude až to bude? O'p'B
Ondrej Berkus Posted March 24, 2011 Author Report Posted March 24, 2011 Otvírák? ne Koza? ne Kdo hádal rotor samonátahu, hádal správně. u strojku sice byl, ale rozhodli jsme se udělat nový, snad trochu hezčí. Ještě musím převrtat středovou díru na 5.2mm, udělat si přípravek do soustruhu, a můžu pokračovat. Tehnle typ rotoru je uchycenný jenom nalisováním na ložisko, takže samotná výroba bude poměrně jednoduchá. Ve srovnání s rotorem na 2895... který je uchycený závlačkou a kdoví čím ještě, takže vyrobit jej přesně je noční můra. Díky za kouknutí, O'p'B
shore Posted March 24, 2011 Report Posted March 24, 2011 hm vypada to ako ulomeny zub cirkularky ..inak super
Ondrej Berkus Posted March 28, 2011 Author Report Posted March 28, 2011 Dneska konečně dorazil 5.2mm výstružník, takže jsem mohl upravit díru v polotovaru na rotor na správný rozměr, udělat si přípravek, a přilepit a přišroubovat polotovar... a hurá do soustruhu, změřit všechny rozměry originálu, a vytvořit je na polotovaru... Teď už jenom ořezat a vytvarovat okraj rotoru, upravit všechny povrchy, namodřit, a šup s ním zpátky na strojek. Díky za kouknutí, mějte se, O'p'B
Toams Posted March 28, 2011 Report Posted March 28, 2011 Dneska konečně dorazil 5.2mm výstružník, takže jsem mohl upravit díru v polotovaru na rotor na správný rozměr, udělat si přípravek, a přilepit a přišroubovat polotovar... a hurá do soustruhu, změřit všechny rozměry originálu, a vytvořit je na polotovaru... Teď už jenom ořezat a vytvarovat okraj rotoru, upravit všechny povrchy, namodřit, a šup s ním zpátky na strojek. Díky za kouknutí, mějte se, O'p'B hmmm, uctiva poklona len dotaz od lamy, to na tom rotore su Tatry, Alpy alebo nieco v Cechach?
Ondrej Berkus Posted March 28, 2011 Author Report Posted March 28, 2011 je to trapný pokus o smrsknutí Beskyd na menší šířku. Koukám na ně prakticky každý den, pokud není hnusně, takže když jsem kreslil tu linku, šlo to docela samo. Ještě to ale musí projít u Petra, než to začnu ořezávat O'p'B
Ondrej Berkus Posted March 29, 2011 Author Report Posted March 29, 2011 Tak jsem dneska pokračoval v dloubání do rotoru... bohužel jsem se zapomněl, a nenafotil jsem se při pilování, broušení, a podobných masochistických kratochvílích, mám tady jenom fotku při odmašťování před modřením (původní obsah nahrazen technickým lihem, ale jenom čichem to stejně nikdo nepozná :D ) Namodřený rotor s nalisovaným ložiskem. a namontovaný na strojku, čekající až ho bude kam dát Díky za kouknutí, mějte se, O'p'B
spinach Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 úžasný vlaáákýnko..bavim se.. stejně jako asi všihni, co tenhle "zrod" sledujou, díky
Guest Tada Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Tak tohle je jeden z nejlepších rotorů co jsem viděl!
Radek K Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Super. Smrsknutí Beskyd dovedené k dokonalosti.
Josef01 Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Hezké, ale mě by se líbilo, kdyby byl rotor vyrobený z nějakého kamene a ne kovu.
StanoBare Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 (edited) tá štruktúra je parádna...alebo ak by sa niekedy robila nebeskydova tematika....(tak narýchlo - nedalo mi ) edit: dpi prilohy pozn: podobnost loga čisto náhodná Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited March 30, 2011 by StanoBare
StanoBare Posted March 30, 2011 Report Posted March 30, 2011 (edited) a pohľad zvrchu....berte ma s rezervou, lepené dvojvrstvové rortory asi nebudú pevnosťou spoľahlivé (?) asi aj dosť prácne ne výrobu. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited March 30, 2011 by StanoBare
Klabrdon Posted March 30, 2011 Report Posted March 30, 2011 Skutečně paráda, začínám mít hříšný myšlenky a cítím nutkavou pořebu nosit něco podobnýho na ruce
Ondrej Berkus Posted March 30, 2011 Author Report Posted March 30, 2011 Díky pánové, jsem rád, že se líbí Co se týká použití kamenů na rotor, neumím si představit, jak bych to v domácích podmínkách zvládl. za zkoušku by to možná stálo, kombinace kamene a kovu... A pokud by někdo měl nutkavou potřebu a hříšné myšlenky (co se hodinek týká ), víte, kde mě najdete O'p'B
financ Posted March 30, 2011 Report Posted March 30, 2011 Díky pánové, jsem rád, že se líbí Co se týká použití kamenů na rotor, neumím si představit, jak bych to v domácích podmínkách zvládl. za zkoušku by to možná stálo, kombinace kamene a kovu... A pokud by někdo měl nutkavou potřebu a hříšné myšlenky (co se hodinek týká ), víte, kde mě najdete O'p'B Hříšný myšlenky tímto směrem už mám chvilku. Dokonce vím že by to byly oblekovky. Zatím odolávám, ještě pár takových kousků a máš mě.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now