Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zatím jenom takhle, než budu moct pokračovat na tomhle dílu nebo pouzdru, čeká mě rozebrání a seřízení soustruhu (pustil jsem k němu tátu, neptejte se :) ). Ale pokračování bude určitě už tento týden.

 

Co to asi bude až to bude?

Posted Image

 

O'p'B

 

Jestli to má být koza, tak to má tu ťučku na opačné straně. Asi si to budeš muset opravit :)
Posted

Teoreticky by to mohlo být mimostředné závaží :suicide_anim: pro automatický nátah, ale to bych čekal, že bude součástí kalibru.

 

 

 

 

 

Co to asi bude až to bude?

 

 

O'p'B

 

Posted

Otvírák? ne :) Koza? ne :)

Kdo hádal rotor samonátahu, hádal správně. u strojku sice byl, ale rozhodli jsme se udělat nový, snad trochu hezčí. Ještě musím převrtat středovou díru na 5.2mm, udělat si přípravek do soustruhu, a můžu pokračovat.

Tehnle typ rotoru je uchycenný jenom nalisováním na ložisko, takže samotná výroba bude poměrně jednoduchá. Ve srovnání s rotorem na 2895... který je uchycený závlačkou a kdoví čím ještě, takže vyrobit jej přesně je noční můra.

 

Posted Image

 

Díky za kouknutí,

O'p'B

Posted

Dneska konečně dorazil 5.2mm výstružník, takže jsem mohl upravit díru v polotovaru na rotor na správný rozměr, udělat si přípravek, a přilepit a přišroubovat polotovar...

 

Posted Image

 

a hurá do soustruhu, změřit všechny rozměry originálu, a vytvořit je na polotovaru...

Posted Image

 

Teď už jenom ořezat a vytvarovat okraj rotoru, upravit všechny povrchy, namodřit, a šup s ním zpátky na strojek.

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Posted

Dneska konečně dorazil 5.2mm výstružník, takže jsem mohl upravit díru v polotovaru na rotor na správný rozměr, udělat si přípravek, a přilepit a přišroubovat polotovar...

a hurá do soustruhu, změřit všechny rozměry originálu, a vytvořit je na polotovaru...

Teď už jenom ořezat a vytvarovat okraj rotoru, upravit všechny povrchy, namodřit, a šup s ním zpátky na strojek.

Posted Image

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

 

hmmm, uctiva poklona :)

len dotaz od lamy, to na tom rotore su Tatry, Alpy alebo nieco v Cechach? :)

Posted

je to trapný pokus o smrsknutí Beskyd na menší šířku. Koukám na ně prakticky každý den, pokud není hnusně, takže když jsem kreslil tu linku, šlo to docela samo.

Ještě to ale musí projít u Petra, než to začnu ořezávat :)

 

O'p'B

Posted

Tak jsem dneska pokračoval v dloubání do rotoru...

 

bohužel jsem se zapomněl, a nenafotil jsem se při pilování, broušení, a podobných masochistických kratochvílích, mám tady jenom fotku při odmašťování před modřením (původní obsah nahrazen technickým lihem, ale jenom čichem to stejně nikdo nepozná :D :D :D )

Posted Image

 

Namodřený rotor s nalisovaným ložiskem.

Posted Image

 

a namontovaný na strojku, čekající až ho bude kam dát :)

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Posted

úžasný vlaáákýnko..bavim se.. :notworthy:

stejně jako asi všihni, co tenhle "zrod" sledujou, díky

Posted

Tak tohle je jeden z nejlepších rotorů co jsem viděl!

Posted

Hezké, ale mě by se líbilo, kdyby byl rotor vyrobený z nějakého kamene a ne kovu.

Posted (edited)

tá štruktúra je parádna...alebo ak by sa niekedy robila nebeskydova tematika....(tak narýchlo - nedalo mi :) )

 

edit: dpi prilohy

pozn: podobnost loga čisto náhodná

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by StanoBare
Posted (edited)

a pohľad zvrchu....berte ma s rezervou, lepené dvojvrstvové rortory asi nebudú pevnosťou spoľahlivé (?) asi aj dosť prácne ne výrobu.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by StanoBare
Posted

Díky pánové, jsem rád, že se líbí :)

 

Co se týká použití kamenů na rotor, neumím si představit, jak bych to v domácích podmínkách zvládl. za zkoušku by to možná stálo, kombinace kamene a kovu...

 

A pokud by někdo měl nutkavou potřebu a hříšné myšlenky (co se hodinek týká :) ), víte, kde mě najdete :)

 

O'p'B

Posted

Díky pánové, jsem rád, že se líbí :)

 

Co se týká použití kamenů na rotor, neumím si představit, jak bych to v domácích podmínkách zvládl. za zkoušku by to možná stálo, kombinace kamene a kovu...

 

A pokud by někdo měl nutkavou potřebu a hříšné myšlenky (co se hodinek týká :) ), víte, kde mě najdete :)

 

O'p'B

 

 

Hříšný myšlenky tímto směrem už mám chvilku. Dokonce vím že by to byly oblekovky. Zatím odolávám, ještě pár takových kousků a máš mě.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...