Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Mám úplně stejné zkušenosi. 9 z 10 bazarů a zastavaren o hodinky nestojí a nechtějí je brát. Když sem tam na něco narazím, většinou to je ve dvou modelových situacích. Buď tam ty hodinky leží dlouho a pak je prodají za pár desetikorun (tak do stovky) nebo tam už bylo víc takových pošuků jako jsem já a pak chtějí stovek několik.

 

Jinak můj dnešní úlovek - asi se tu ještě nic takového neobjevilo :) . Je v tom kalibr 66.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to přeci vím, že to jsou hodinky do auta. Akorát že to bylo dělané spíš pro auta typu (a generace) Škoda 1000 a Škoda 100. Tam byly plechový dvířka kastlíku a magnet měl na čem držek. Do dnešních aut do jednak není potřeba - skoro každé má hodiny a druhak by se velice těžko hledalo místo, kde by do drželo na magnetu :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o víkendu jsem byl nakupovat nějaké hodinky na burze a začínám se divit co se to rozpoutalo za šílenství.  2Lukaš a Hračička  pánové nevím odkud jste /snad Praha/  já jsem teda z OV ale hodinky prim 1,gen ve slušném stavu není naprosto žádný problém prodat za 2500Kč u některých i více. Cena se vyšponovala z původních 1500 na téměř dvojnásobek během 15minut. Sám vlastním 2ks prim 1.generace v excelentním stavu a neměl bych problém /kdybych chtěl/ je prodat 3000/ks.  Ne nechci na tom vydělat, jsem rád že tak pěkné mám do sbírky, ale součásná cena v Ov tomu naprosto odpovídá, neříkám že je to přiměřené, ale poptávka po nich prostě neklesá. Proto  říkám Lukáši pokud máš možnost nakoupit 1,gen za tyhle peníze tak nukupuj - o případné zájemce nebudeš mít nouzi, teda pokud bys to dělal pro kšeft. Mě to nějak nebere, ale asi před časem jsem tady na fóru nabízel prim sport 1,generace a nestačil jsem se divit kolik lidí se mi ozvalo a jak se vyšplhala cena - prodával jsem je jen proto že už dvoje mám.

Jo to co pises, to sedi. Vsadil bych si na to,ze do roka a do dne bude cena tech SPORTek nad 3.000,- Kč. Kam až může jít je otázka. Čím víc lidí podlehne značce PRIM, tím víc o ni bude zájem, a tím větší budou ceny, za nepoškozené kusy.Myslím, že v horizontu pěti let, nejenže už nebudou žádné kvalitní SPORTy na trhu, ale cena se klidně může vyšplhat k 5.-7.000,- Kč za nepoškozené kusy. Repliky jsou dobre na nošení, ale ze sběratelského hlediska mají nulovou hodnotu, i když jsou z kvalitnějších materiálů. Například repliky Lotusu Super Seven, nebo Cobry, pripadne Jaguaru z 30.let stoji radove par stovek tisic, originaly v neposkozenem stavu stoji miliony. U nabytku, nebo uměleckých děl to je podobné. Replika, je bohužel stále jen napodobenina. Samozrejme se nebudou prodávat všechny typy za tisíce, ale už teď znám minimálně 3 lidi kteří jsou ochotni na ruku zaplatit za originální Orlíky ve špičkovém stavu 70-80.000,- A lidé co si kupují hodinky v platině a zlatě za stovky tisíc, časem budou chtít mít své sbírky PRIMEK, a nebudou koukat na cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Lukáš no také jsem trošku uletěl ale jen z toho důvodu že byly nové znovu říkám úplně nové zlaté prim TV obdélník automat  ty hodinky byly totální originál vše původní a podle všeho celou tu dobu ležely v pouzdře v šuplíku, ani jeden škrábanec ani kousek špíny pouzdro se lesko jako by bylo včera vyrobeno - dost dlouho jsem je prohlížel a nechápal jestli to není skládanka no tak jsem mu 600 dal a bylo ---- fakt jsem z nich hotový. A největší překvapení bylo když za mnou přišel jeden ,,sběratel,,  - mám obavu, že byl tady z tohoto fóra a nabízel mi za ně z fleku 1600 ale nedal jsem mu je - mám je do sbírky.

Nevím proč máš obavu. To je dobře, že je o ně zájem. Pokud jsou nové dám 2.000,- Kč.

Tak si to rozmysli, podle toho co tu občas někdo píše, jich můžeš za 2.000,- Kč koupit 20. Takže je to jen o Tvém čase. Pokud si to rozmyslíš, napiš mail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro RadimK.

Vcera jsem videl primky s mimostrednou rucickou

v hodinarstvi na Vodni ulici.

Uz jsem tam 4 Primky koupil.

Hodinky byli celkem odrbane, ale strojky vypadaji jako nove.

Zrovna vcera jsem tam koupil damske prim s kalibrem 66.

Dokonce se me dvakrat ptali,

co s tim budu delat a byli docela prekvapeni.

Vcera mi ukazovala ty s mimostrednou sekundovkou.

Maji spatny cifernik, jsou ale funkcni.

Dalsi PRIMKY maji jeste za vylohou.

Jinak jsem prosel zlinske bazary a tam nic neni.

Risa7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam ani jedny jmenovane, ale reknu to takhle. Pokud hodinky sbiram pro poteseni z nich a trvalo docela dlouho, nez jsem nektery konkretni kus ziskal, asi bych neprodal. Teda urcite ne, pokud by mne k tomu nedotlacila situace. A ani pak bych asi nemel tendenci prodat je lacino, coz by se urcite nesetkalo s pochopenim kupujiciho, takze by mi zrejme zustaly ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám větší problém, ke všem krásným starým věcem si vybuduju vztah a pak je velice těžké něco prodat. Takže pořád se to kupí a kupí. Rozhodně ale nepovažuji sbírku Prim hodinek jako nějakou hodnotnou sbírku, přestože se v ní pár zajímavých kousků nachází, je jen otázkou času, kdy se každému z nás podaří vysněný kousek sehnat. Včera jsem počítal na kolik mě cca. 35 hodinek vyšlo a je to něco kolem 7000Kč. Takže z finančního hlediska asi takhle, citově k nezaplacení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo 35 kousků. Ale celkem běžná produkce, pouze 3 automaty, 6 sportů, 1 kal. 80, skoro Spartak :), 3 starší quartzky. Zbytek je opravdu běžná produkce. Teď se zaměřím pouze na to, co mě opravdu zajímá. Vlastně to byla úchylka kupovat vše co jsem viděl. Při těch 15mil vyrobených kusů by mě to přivedlo na mizinu i kdyby stál kus 50Kč :) Musím uznat, že tak 15 kousků bylo jen z rodiného kruhu a od blízkých známých.

to odklizeč: Když jsem viděl poprvé Tvojí sbírečku, tak jsem se divil kdes to sakra sehnal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...