Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, nooski napsal:

@siwi jsou krásné, vím, že jsem si toho měl všimnout už na IG, ale jaký je to přesně model? Nějaké Tristar, ale tyhle mají parádní ručky, proporce i indexy. Krásný kousek!

Viz níže...

před 10 hodinami, Mano1990 napsal:

Jsou to Orient Classic RA-AB0F08E

Ano, přesně tak.

před 10 hodinami, Snekofon napsal:

Musím říct, že jsou proporčně opravdu pěkně vyvážené - pěkný hnědý kožený řemen by jim taky mohl seknout....Siwi nemáš nějaký po ruce, že bys je zkusil přezout... ? :)

Hnědý kožený řemen by jim patrně slušel, ikdyž by mi spíš pasoval víc k modrému cifru. Ale to je vlastně jedno. Tyhle hodinky pro mě mají své kouzlo právě s tím skládaným chradtícím náramkem s plechovou sponou. Evokuje ve mě vzpomínky na dětství, kdy jsem na podobných nosíval digitálky. A stejně vlastně ani žádný řemen nemám, takže to bohužel nemůžu prohodit ani jen tak na zkoušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo olivové NATO....


Zkusil jsem to u sebe přehodit a původní orienťácký plecháček je v krabičce a zůstane tam hezkou chvíli,
nato je holt lehoučké a tiché  oproti koženému řemínku taky pratelné. Ale mám jiný model ( a pokaždé zatoužím po tomto ;o)

Ten tvůj ohýbaný tah má perfektně udělaný přechod mezi pouzdrem a tahem,
asi je to fakt nejlepší nechat tak.
 

 


 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem hledal, až jsem našel video, kde je přezul i na mesh a kůži... no a výsledek není uspokojivý... člověk už to má nahleděné na tahu a ta mezera mezi pouzdrem tahá oči... on ani ten řemen co tam nasadil není takový jaký bych si představoval, na jiné ruce s lepším řemenem by to možná dopadlo lépe, ale nadšení to zkoušet už mě opadlo :)

1483041197_Snmekobrazovky2020-12-04095001.png.adee5e71fa632dbc9447bccd26f3b387.png

540648217_Snmekobrazovky2020-12-04095050.png.2875af469e96079a2cb2771f923213b5.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když už jsem tady plevelil vlákno, tak jsem aspoň nazul jedny ze svých oblíbených vintage Orient ze sedmdesátých... takový univerzální tvar i velikost, ciferník má pěkný modrý sunburst uprostřed trocu světlejší - krásně mění odstíny barvy, a hlavně pořádné aplikované indexy:)

517580544_Snmekobrazovky2020-12-04101511.png.e47f902cdca503ce1c91407d8e758ed3.png

1685997810_Snmekobrazovky2020-12-04101318.thumb.png.ea239946b515a6f75bd626b8d61b96a5.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, pánové, dnes ráno vyzvednuté. Díky místnímu členovi se mohu hlásit i mezi majitele Orientů. Už nějakou dobu jsem po nich pokukoval, ale stále jsem se nemohl rozhodnout jaké budou ty správné...

0DF0450C-4FE2-4287-8473-675012632EE1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 11. 2020 v 19:45, Venceremos1 napsal:

Ja dnes nové.

 

 

20201120_174015.jpg

Mám nově v podstatě ty samý a zrovna řeším,jestli mají možnost i ručního nátahu?Jsou to moje první automaty a manuály k tomu dávají jen takový univerzální.Tak nevím,jestli je to vada nebo vlastnost,ale ručně mi natáhnout nejdou.

IMG_20201210_112708.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, prokom napsal:

Mám nově v podstatě ty samý a zrovna řeším,jestli mají možnost i ručního nátahu?Jsou to moje první automaty a manuály k tomu dávají jen takový univerzální.Tak nevím,jestli je to vada nebo vlastnost,ale ručně mi natáhnout nejdou.

IMG_20201210_112708.jpg

Nemajú. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, a NATO ještě víc, ten originál plecháček jsem neustál....

Ale kdybys potřeboval dílky tahu navíc, klidně pošlu, není mi to na nic, jen překlápěčku jsem použil na to nato.
Zdroj silikonu Prubnito.cz, je tam hodný komunikativní pán, taky bonus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Datel napsal:

Jojo, a NATO ještě víc, ten originál plecháček jsem neustál....

Ale kdybys potřeboval dílky tahu navíc, klidně pošlu, není mi to na nic, jen překlápěčku jsem použil na to nato.
Zdroj silikonu Prubnito.cz, je tam hodný komunikativní pán, taky bonus

Mně se ten plecháček právě líbí,ale jsem hračička a rád zkouším.NATO tam na můj vkus nechá moc velký mezery mezi osičkou a pouzdrem,ten silikon to právě celkem dobře vyplnil a ten jednoduchej skoro hladkej design mi tam sedí.

Dílky navíc mám,sám jsem sundával,ale díky,stejně tak díky za info na zdroj toho silikonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...