Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo ovládání korunkou je dobré jen pro ručičky. Jinak je to vždycky bída a test trpělivosti. Já s tim mám problém na všech digitálkách. Ať už na Rado nebo na Braunech. To samé je problém když se ručky nastavují tlačítkem, to je taky pocuc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, bleriot11 napsal:

Vsechno se narizuje korunkou.V noci jsem myslel,ze s nima svihnu o zem.Bud pipal timer,nebo budik a to dost hlasite a neslo to vypnout-nevim jak.

.. jj ty se zde cas od casu objevi, treba pred rokem.  A mne navod funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hustej mix dvou analogů.

Jestli tomu dobře rozumím, tak vrchní diskový analog je mechanický samonátah a spodní je quartz? Nebo je to jinak?
Předpokládám, že hlavní záměr je zobrazení domácího a světového druhého času.
Dost neobvyklá kombinace zobrazení i technologií. Alespoň z toho, na co jsem zatím narazil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Zase jsem si před časem udělal radost jedněma vykopávkama.

Už delší dobu, vlastně v řádu let, pokukuju po tomhle modelu AW-600 od Casia.
Jenže jsem je buď všude viděl ve velmi špatném stavu, nebo za pro mě nesmyslně velké peníze.
Jedná se o modelový rok 1989.

Nakonec jsem vyměknul a slevil z nároků na vzhled a kosmetický stav.
A tak jsem koupil, skoro jen za cenu dopravy a poplatků, kus ve velmi špatném stavu, alespoň, co se dalo z fotek vyčíst. A zrovna jsem úplně nevěřil, že budou šlapat.
Hodinky dorazily bez řemínku, bez kroužku na bezelu a s příšerně poškrábaným sklíčkem.
Řemínek jsem zatím nahradil gumovým, sklíčko se mi podařilo přebrousit a vyleštit alespoň ve středové části a kroužek na lunetu jsem jim narychlo spíchnul (a udělal z nich takový "yachting model"🙂), aby nebyly nahé.

Ovšem nebylo vše špatně. Po vložení baterie a resetu se v pohodě rozeběhly a všechny funkce fungují. Na víc než 30letky to pro ana-digi model v takovém stavu nebylo špatné. A po cca 2 měsících provozu jdou zatím poměrně přesně.

Miluju ty jejich tancující ručky, které se hýbou v režimu stopek. A taky jak ručka malého sub-dialu běží pozpátku v režimu odpočtu času.  (Hned na sebe na poličce mávají se Seiko a Alba "Dancing hands" modely)
Navíc jim funkčně celkem nic nechybí – celonerez tělo (naklapávací dýnko), datum do roku 2029, duální čas, budík (+hodinový signál), timer (max 24 hodin), stopky.

Ovšem u stopek je třeba se zastavit.
Ani jsem dříve nevěděl, že si tu s nimi v Casiu tehdy dost pohráli.

Nejenže měří čas na tisíciny sekundy (tisíciny se zobrazí až po zastavení měření), ale navíc přidali měření až 10 mezičasů (nebo chcete-li kol), která se indikují čárkami pod hlavním displejem. A všechny naměřené mezičasy se pak dají zpětně procházet (funkce Recall) a jsou indikovány příslušnou čárkou.
Během měření stopek navíc hodinová i minutová ručka ukazují naměřený čas a spodní sekundová ručka běhá jak o život a ukazuje desetiny vteřin. A do toho po desetinách vteřiny nabíhají čárky ve spodní části displeje. Na rok 1989 krásná divočina.
Jedinou nevýhodu spatřuju v tom, že znaky na displeji jsou dost malé. A najít třeba symbol zvonečku jako hodinového signálu v pravém horním rohu displeje pod mým poškrábaným sklíčkem, nejde skoro ani s pod lupou... A názvy funkcí, které se dle aktuálně zvolené podkreslí černě, to je práce buď pro dobrou paměť nebo opět lupu.

Casio-AW600-373-1990-lo.jpg.4c7ca055ac2f2fc0976021937d85c93e.jpg

Model AW-600 (Casio jim tehdy z pochopitelných důvodů říkalo "Twin motor") se vyskytoval ve variantách s bílým nebo černým cifrem a kovovým náramkem, nebo gumovým i koženým řemínkem. Variovala se i barva nebo grafika lunety.

Ještě pro úplnost dodám, že stejný modul 373 se vyskytl ještě v plastových modelech VQ-10, VQ-12 a zajímavých VQ-17. Tedy alespoň co já vím.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...