Přejít na obsah

Prim Myslivecké


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 240
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já myslím, že to patří sem, ale musím uznat, že u myslivců to vypadá dost dobře

 

Ty aukrový bych viděl na bastl kdy byl vložen do původního pouzdra od těchto hodinek (to je stejné jako myslivecké) cifr+nové ručky. Já bych se držel katalogu a poctivých svítících ruček a cifru aby na to chudáci myslivci na čekané viděli. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jestli mohu ?

 

tyto jsou přímo od pana N....., hajného z jižních čech, který je dostal někdy v roce 1975 a od té doby mu ležely v šuplíku.

Mám je od něho již dost dlouho a díky tomu, že je měl opravdu schované ještě dnes svítí indexy a slaběji i ručky.

post-20773-053877000 1325491835.jpg

post-20773-057431100 1325491934.jpg

post-20773-080334200 1325491951.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

No tak jestli mohu ?

 

tyto jsou přímo od pana N....., hajného z jižních čech, který je dostal někdy v roce 1975 a od té doby mu ležely v šuplíku.

Mám je od něho již dost dlouho a díky tomu, že je měl opravdu schované ještě dnes svítí indexy a slaběji i ručky.

 

 

Vypadají docela používaně na to, že ležely jen v šuplíku. Hajnej je asi schovával na noc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • po měsíci...

Dovolil bych si přidat rébus - najdi rozdíly

 

Honzo, rád bych se tě zeptal na noční svit těchto hodinek v praxi.

 

Předpokládám, že ty vpravo mají indexy a ručky natřené svítící barvou. Noční fotku už sem dal Korunka. Potřeboval bych ale od někoho velmi spolehlivého potvrdit, že je to radioaktivní svítivá barva (jako na PS1 či PS 2.1). Svítí ta lumi (alespoň slabě), i když je na pár hodin strčíš do tmy a vyloučíš nabuzení luminoforu UV zářením?

U těch vlevo předpokládám, že jejich fluorescenční materiál září jen při osvícení UV světlem (jako u leteckých automatů). Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit, u původních mysliveckých byly všechny tři ručky chromované a stejné, jako u PS 2.1, cifr také svítil, je na něm stejná radioaktivní lumi, jako u sportů. Když tu barvu zakázali, sporty předělali na verzi 2.2, předělali myslivecké také na verzi bez svítících idexů, ale těch se moc asi neprodalo, asi mělo pro myslivce význam, když svítily. Pak už je za těch 440 Kčs kupovali kamarádi jako prezent tomu, komu nasadili parohy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit, u původních mysliveckých byly všechny tři ručky chromované a stejné, jako u PS 2.1, cifr také svítil, je na něm stejná radioaktivní lumi, jako u sportů. Když tu barvu zakázali, sporty předělali na verzi 2.2, předělali myslivecké také na verzi bez svítících idexů, ale těch se moc asi neprodalo, asi mělo pro myslivce význam, když svítily. Pak už je za těch 440 Kčs kupovali kamarádi jako prezent tomu, komu nasadili parohy....

 

To je asi jen taková povídačka ovčí babičky, já bych teda takovej prezent chlápkovi co má doma flintu rozhodně nevnucoval...

Myslivce mám doma dvoje, oboje s ručkama PS 2, chrom, vteřinovka s očkem, ručky i cifr svítí. Mám schovaný i cifr zvlášť - ten nesvítící. Ale i ten má větvičku. Takže Ti, Manťáku, zase mám co závidět :blowup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Teď mi vážení slovutní kolegové vysvětlete tohle:

 

 

post-5320-061045600 1338225094.jpg

 

 

Ani u jedněch jsem nebastlil, takto jsem je už získal. Pouze u těch s hnědým armovákem jsem doplnil ručky, ale vteřinovka je původní. Tak jsou to bastly, nebo se tak mohly dělat?

 

 

Edit: chybka

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi vážení slovutní kolegové vysvětlete tohle:

 

 

post-5320-061045600 1338225094.jpg

 

 

Ani u jedněch jsem nebastlil, takto jsem je už získal. Pouze u těch s hnědým armovákem jsem doplnil ručky, ale vteřinovka je původní. Tak jsou to bastly, nebo se tak mohly dělat?

 

 

Edit: chybka

 

Taky nemám důvod se domnívat že na těch mých někdo bastlil. No a nemůžou být ty s chromovýma ručkama prostě jenom trošičku starší? Prostě se třeba jen přestaly dělat původní PS2, přišly do mody ,,humberta" a nebylo kam utopit zásoby ruček... sorry jen teorie- třeba jsem ouplně mimo...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...