Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Vladar91 napsal:

Určitě je to on. Doma najdu fotky. 

To bude slusny strelec. Za mokra sem to tam mel problem sejit pesky v te nejprudsi pasazi. Jestli to za snehu chytlo sanky tak je stesti ze se zastavil o stromy.

Cestu na Říp neznám. Ale je mi jasný, že fotka často klame. Takhle to vypadá, že na rovince ťuknul o strom, ale věřím, že v reálu to je jiné.

Párkrát jsme se projížděli s kámošem na skůtrech po thajských ostrovech. Tam, kde domorodci jezdili s naloženou motorkou a jednou rukou na řidítkách, tak jsem mi dva sesedali - a to nejsem úplný začátečník na motorkách. Jeden takový kopec, jsem si natočil. Když jsem to pak pustil doma na TV, abych ukázal, jak jsem odvážný a co jsem všechno přežil, tak koukám na to video, že to vypadá jako bych se projížděl někde v parčíku, a ne po téměř svislé stěně 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kopec je to docela slusnej, dneska jsem si musel davat pozor pesky kdyz jsem sel dolu po tehle ceste, tou druhou turistckou co jsem sel nahoru jsem se dolu bal . Spis ze to nekoho vubec napadne to zkouset sjizdet, to mi hlava nebere. Ja bych se tam bal ctyrkolkou, ze se mi to rozjede a uz to dole neukociruju a to se mu nejspis asi taky stalo, bylo to tak v jedny tretine od zdola.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte náhodou u koho se pojistit nad 6000 mnm? Alpeinverein mě to spočítal na 400 Eur na šest dní minimum co u nich jde, ostatní pojišťovny do 6000mnm maximum. Guide co nás bude mít na starost pojišťuje klienty z celého světa u nějaké zaběhlé pojišťovny za 150 USD, ale Česká republika je vyjmuta z nějakého důvodu a nepojistí nás. Ač se jedná o jeden, dva maximálně tři dny, bez ověření pojištění nás tam nevezmou a samozřejmě si to ani nelajskneme.... děkuji za každý postřeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, wawrik napsal:

Veď nad 6000 budeš len jeden deň, a na výstup ti platí klasický Alpenverein, nie? Aspoň teda mne platil, keď mi omrzli paprče.

Alpeinverein je prý odjakživa do šesti tisíc a záchranářům je úplně jedno jestli tam budeš den nebo pět když klekneš nad šest tisíc. Pokud nebudeš připojištěn, pojišťovna nehradí záchranou akci. Navíc si to guidové už hlídají, protože tam bylo hafo problémů. U Alpeinverein se to jmenuje Premium pojištění....

Ještě je možné že si tě připojistil guide a dal ti to do ceny výstupu, protože Slovensko nebo Norsko to má třeba jinak...ale Čehûni jim přes systém nejdou. 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nie, platilo, že si mohol vystúpiť na vrchol nad 6000, ak tábor/noc si strávil pod 6000 mnm. To boli všeobecné podmienky Alpenvereinu. Ale pozerám, že sa to od r. 2018 zmenilo. Asi to bolo v rámci zmeny zmluvnej poisťovne, vtedy sa tuším menila. Pardon za staré info.

A pozerám, že vo výlukách je najnovšie aj Grónsko. Fuck.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wawrik napsal:

Nie nie, platilo, že si mohol vystúpiť na vrchol nad 6000, ak tábor/noc si strávil pod 6000 mnm. To boli všeobecné podmienky Alpenvereinu. Ale pozerám, že sa to od r. 2018 zmenilo. Asi to bolo v rámci zmeny zmluvnej poisťovne, vtedy sa tuším menila. Pardon za staré info.

A pozerám, že vo výlukách je najnovšie aj Grónsko. Fuck.

Všechno se mění, každý chce víc peněz a nevím co bude stát osma až do ní dospějeme:D Aktuálně Alpeinverein začíná na 400 Eur.

https://www.oeav.cz/pripojisteni-alpenverein-premium-einzelreiseschutz

Zajímavé je také, co mi dnes poradil guide nějaký nomads pojištění, ale ty Čechy také nepojišťují teď koukám, já se z toho poseru, jdu do peřiňáku hledat dalších deset tisíc navíc na blbý dva dny pojištění....

https://www.worldnomads.com/travel-insurance

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak paráda kluci, pojištění je jedno velké slovíčkaření, klasika :D Podělím se, protože se může hodit do budoucna i Vám. Ačkoliv většina pojišťoven má strop 5000mnm nebo 6000mnm, jeden guide co vodí klienty nad 6000mnm mi poradil pojišťovnu DIRECT, která strop nemá, ale je tam jedno velké ale, musí se jednat o tzv. trekový výstup a ne horololezecký, Nepálská agentura to musí v případě problémů doložit. A to už máme zjištěné i přes cestovku Rajbas, která vodí klienty léta stejnou cestou na Mera Peak a využívá právě DIRECT, která už jim v minulosti léčebné výlohy bez problémů kryla. Za 1800,00 Kč no nekupte to :thumbsup_anim: V případě serioznějších výstupů už v ČR opravdu zbývá pouze Alpeinverein verze Premium.

 

V 14. 12. 2021 v 9:31, African napsal:

Nevíte náhodou u koho se pojistit nad 6000 mnm? Alpeinverein mě to spočítal na 400 Eur na šest dní minimum co u nich jde, ostatní pojišťovny do 6000mnm maximum. Guide co nás bude mít na starost pojišťuje klienty z celého světa u nějaké zaběhlé pojišťovny za 150 USD, ale Česká republika je vyjmuta z nějakého důvodu a nepojistí nás. Ač se jedná o jeden, dva maximálně tři dny, bez ověření pojištění nás tam nevezmou a samozřejmě si to ani nelajskneme.... děkuji za každý postřeh.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, wawrik napsal:

@African Vedel by si plíz poslať link na poistné podmienky toho tvojho konkrétneho poistenia?

str. 32-35 rizikové sporty nad 3500mnm.

 

BERT EDIT: Po dohodě s Afrim odkaz smazán, protože byl blbě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...